Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd internet macina intenet ve wifi bağlantı sorunu

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
en son 13.06 yazılımını sorunsuz olarak yükledim.10 gündür hiçbir sorun yoktu buğün hiçbir şekilde ne kablolu internet nede wifi bağlantı kabul etmiyor.sebebi ne olabilir ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
en son 13.06 yazılımını sorunsuz olarak yükledim.10 gündür hiçbir sorun yoktu buğün hiçbir şekilde ne kablolu internet nede wifi bağlantı kabul etmiyor.sebebi ne olabilir ?

1.Modemin adaptörünün fişini çekin yada arkada açma kapama anahtarı varsa kaptın 10 saniye bekleyin sonra tekrar açın.!
2.Modemin tüm ışıkları sabitleninceye kadar bekleyin.!
3.Şimdi 2000 HD nin adaptör fişini çekin 10 saniye bekleyip tekrar takınız.!
4.Duruma tekrar bakınız.!
5.Eğer sıkıntı devam ediyorsa bir başka CAT-5 yada CAT-6 bağlantı kablosu ile deneme yapınız sorun yine devam ediyorsa aynı işlemi bir başka yerde tekrar ediniz...

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
aynı sorun bendede olmuştu.Boot modunda yazılımı tekrar yükledim düzeldi..

--------------------

aynı sorun bendede olmuştu.Boot modunda yazılımı tekrar yükledim düzeldi..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
cihaz Kırıkkale next servisine 20.07.2018 tarihinde gitti.Kırıkkale next servisi ankara merkeze gönderdi şu an itibari ile hala gelmedi....

Sevgili kardeşim maalesef bu konuda hata etmişiniz eğer servis olmuyor dedi ise ne diye Ankara'yı karıştırmışki.! Böyle bir durumda yapılması gereken cihazı DİREKT olarak İstanbul'a fabrikadaki teknik servise yollamak olmalıydı.! Bu zaman kaybından başka bir şey değilki yazık günah tam bir saçmalık yani.! Adı servis olan ama hiç bir şeyden anlamayanlar bu şekilde NEXT firmasının adınıda bir yerde maalesef kirletiyorlar...

halit beydeş

0
Üye
9 Eyl 2016
18
2
3
veriyorsun mng kargoya yolluyorsun merkez servise iki günde cihazın oluyor yolladığın gibi kapına geliyor 2000li yıllardan bu yana next herzaman bir tana olmuştur elimd yıllarca yok yazılımına orasına burasına bahane bulduk ama servis konusunda tek gecerim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
ah cihaz bende olsa ???? kırıkkale next servisi alfa elektronik cihazı ankara ya gönderdik diyorlar ve cihaz geldiğinde sizi arayacağız diyorlar.....

Sevgili kardeşim size nacizane tavsiyem cihazı hemen geri isteyip FABRİKAYA onarım için göndermeniz olacaktır.! Ayrıca bu yaşadığınız durumu en ince ayrıntısına kadar anlatıp onlar herkimse FABRİKAYA şikayetçi olun...

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Sevgili kardeşim size nacizane tavsiyem cihazı hemen geri isteyip FABRİKAYA onarım için göndermeniz olacaktır.! Ayrıca bu yaşadığınız durumu en ince ayrıntısına kadar anlatıp onlar herkimse FABRİKAYA şikayetçi olun...

Haydar Bey konuyla alakalı değil ama cevaplayacağınızı umuyorum: Next minix 2000 hd cihazim tv arkasına aparatıyla yerleştirdim haliyle tv kendisi ısınıyor ve next cihazı wifi aparatıyla birlikte aşırı ısınıyor bu uzun kullanımda cihaza zarar veriri bu çok ısınması sürekli kullanımda zararı olur mu veya çözüm nedir ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar Bey konuyla alakalı değil ama cevaplayacağınızı umuyorum: Next minix 2000 hd cihazim tv arkasına aparatıyla yerleştirdim haliyle tv kendisi ısınıyor ve next cihazı wifi aparatıyla birlikte aşırı ısınıyor bu uzun kullanımda cihaza zarar veriri bu çok ısınması sürekli kullanımda zararı olur mu veya çözüm nedir ?

Evet bu şekilde kullanım hem cihaza. hemde vifiye zarar verebilir. Çözüm bellidir cihazı o şekilde kullanmayacaksanız.Takdir edersiniz ki ben oradaki yerleşimi bilemem.Ama ben kullanırken daha uzun bir HDMI kablo ile bağlantı yapmıştım...

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE

En sonun da cihaz istanbul da merkezde yapılıp geldi .Sürecin uzama sebebi Kırıkkale Ankara ya Ankara istanbul a gönderince uzadı. Bundan sonra kendim direkt istanbul a göndereceğim.....

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Cihazim internet baglantisi yok uyarisi veriyor.( internetim var,kablolu baglanti ve menu kurulum internet baglantisi kirmizi tus baglan basarili olmasina ragmen)

ugurcangorurum

New member
Üye
14 Ağu 2019
18
1
3
blue_blue@ kardeşim internet bağlantı ayarların ip türü DHCP yap bağlanır yada internet modemini kapat yeniden aç düzelir
merhabalar ben ethernet kablosu ile internete bağlanıyorum.DHCP açık olduğunda iptv youtube gibi uygulamalar açılmıyor.Farklı bir dns girdiğimde sorun yok ama bu defada cihazı her açıp kapattığımda bağlantı kurulamadı diye bir uyarı alıyorum. İnternet bağlantısına girip bağlana basmadan internete bağlanmıyor. Bunun sebebi nedir ?