Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next machina super yazilim verilmeyecekmi?

elemtrak

0
Üye
5 Şub 2015
52
6
8
çok haklısın kardeş iptv çok berbat telefonda açılam iptv m3u linklerini oyatamıyor bence media player destegi lazım acilen

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili FORUM DOSTLARIM sizler en iyisi AŞAĞIYA yazacaklarımı DİKKATLİCE baştan aşağı okuyunuz.!!!

1.Elinizdeki MACHİNA 3 D serisi cihazlar piyasaya çıkalı nereden baksanız 4 yıl olmuştur o zamanlar cihazda IP TV desteği yoktu yani sonradan yazılımla kazandırıldı.! Yani mevcut şartlar altında İŞLEMCİ desteği ne ise onlar yazılımla cihaza KAZANDIRILDI.! Sizler tutupta IP TV player almıyorsunuz uydu cihazı alıyorsunuz bu cihazda ona göre beklentilerinizi tutacaksınız.Fazlasını düşünüyorsanız boşuna hiç bir beklenti içine girmeyin kendinize yazık edersiniz sinirleriniz yıpranır. Haa siz gidipte IPONE BOX veyahut türevlerinden birini alırsınız işte o zaman AŞAĞIDA yazdığım diğer olayiar devreye girer.!

2.Her zaman TÜRKİYE nin İNTERNET ALT YAPISININ GERÇEKLİĞİNİ UNUTMAYACAKSINIZ.! Sözüm ona gelirlerinin 100/40 nı ALT YAPI yatırımlarına harcaması gereken TTNET i allem ettiler kallem ettiler BATIRDILAR.Alt yapısı hala BAKIR kablo olan sistemden ne bekliyorsunuz.? Adamlar bana 6 ay önce alt yapınız destekliyor deyip VDSL modem aldırdılar,aradan 15 gün geçti sonra nemi oldu bana alt yapınız desteklemiyormuş dediler.! Bu işlerden bizim kadar anlamadığınız açıkça belli işiniz gücünüz yazılım istemek siz isterseniz dünyanın 1 numaralı en iyi ıp cihazını getirin çalıştırın bakalım neyle karşılaşacaksınız.Adamlar hızları bile SANAL olarak veriyorlar hesapta 12 mb hız alıyorum bu hızda iken evde IP izlerken internetle ilgili hiç bir alet açmıyorum.TEST için elimde olanlarada bakıyorum ama zaman zaman zaman onlarda donuyor.! Bu seferde PC de VLC açıp oradan bakıyorum sonuç yine aynı ondada donuyor şimdi ben pc yi tutup camdan aşağımı atayım.? Ama öyle yapmıyorum bu sefer telefonun interneti ile bağlanıyorum ama oda ne az önce evdeki TTNET te donan yayınlar kaymak gibi çalışmaya başlıyor.!

3.Diğer olay piyasada mantar gibi ureyen IP server satıcılarıdır oradan buradan bulunurlar hayalet gibidirler.! Bu adamlar bu işi yaparken nasıl yapıyor acaba hiç kendinize sordunuzmu.? Diyelim server kapasitesi 100 bu sayıya uyuyormu yoksa 110 kişiyemi satıp serveri kullanamaz hale getiriyor.? Haa gelelim kullanıcılara kendine verilen tek bir bilgiyi eşe dosta verip sonra benim yayınlar neden donuyorrr.! Evet yanlış görmediniz bu işi yapan bu forumda insanlar biliyorum sonra gelip birde utanmadan sıkılmadan hesap sorma cüretini kendilerinde görebiliyorlar.Ayrıca size özel olarak verilen şifrenin sadece sizin tarafınızdan kullanıldığına ne kadar eminsiniz,pc lerde bunun için özel programlar var.! Yani belkide sizin haberiniz olmadan aynı bilgiyi kullanan bir başka ORTAĞINIZ olabilir sonra benim yayınlar donuyor tek suçlu benim cihaz.! Sevgili dostlarım bu işler maalesef böyle yürüyor olay sadece yazılım ile alakalı değildir her şeyi ile A dan Z ye kadar bir BÜTÜNDÜR.!

kayhankuleci

0
Üye
19 Ağu 2015
12
1
3
Dediğiniz okudum ama halen bütün formlar iptv ugundurdiye iptv satmakta aslında çok şey istemiyoruz.Yayın akıcı olsun yeter. Next dahi iptv oynatıclıdiye satılmakta.Sadece saygı duyulması gerekmekte tüketiciye.formun birinden test aldım yatın geldi durumu kendilerine yazmadan yayın kapattılar. Ayrıca bu cihazlar çok paralara alındı

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim iyisin güzelsin okudumda demişsin de sanırım bizler biraz uyanık milletiz

Şifreli yayınları açıyor deriz Modül alırız evet açar hatta 10 yıl diyerek modül satıldı Aldık 4 yıl kullandım gümledi (seyretiğim yanıma kar kaldı hala duruyor hem sky hem magic modül kartı kart okuyucusu ve yazıcı programı ile) sonra multivizyonlar çıktı gittik ka on tabanlı cihaz aldık e birazda onları seyrettik onlarda gümledi ha cihaza arap sitelerinden +18 ler için program atınca 1 hafta açtıktan sonra cihazda flash gümledi jtag da fayda etmedi .
Next minix pempecik aldık çok çile çekti süperdi cihazımda işlemci kapasitesi küçüktü derken machina3d aldık rüyalarımın cihazıydı dört dörtlük cihazdı adı üstünde vipdi ama ıptv ye uygun deildi Hadi birde next minix200 hd alalım dedik aldık eş dost işi bide server aldık 45 Tl ttnet aboneliğinden 60 tl süper online geçtik hız yetmedi 75 olmadı 100 tl ehhhh işte ıptv seyrediyorum (Spor kanalları ulusal kanallar yoktur listemde yerli yabancı belgeseller filmler vodlar )
Eeee

Başta demiştim uyanık milletizdiyerek Belgesel ve film paketi olan bi platformun cihazını ve internetini alsaydım Kaç lira verecektim Toplam !!! ?

Dedikya UYANIĞIZ

(1 Bardak 1 Bardak hazır su alır, Pınar senin degil ise )

SEVGİ SAYGIYLA

Son düzenleme:

shuki

0
Üye
4 Nis 2015
82
75
18
Haydar usta,
goruyorum ne problemlerle ugrasiyorsun,
anlayana saz.....anlamayana davul.......
Sagolasin varolasin

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Bu işler böyle yarın iptv destekli güzel bir yazılım cıkar bir zamanların harika cihazı next machına 3d ler gibi machina2000 lede desteklemez alt yapı olmadıgı için derler yeni cihaz alın der gibi bu işler uydu dünyasında böyle ilerliyor malesef başka türlü cihaz satamaz firmalar

kayhankuleci

0
Üye
19 Ağu 2015
12
1
3
en güzeli ucuz cihaz alacaksın dediğiniz gibi altyapı değiştiğinde çöpe atacaksın.sitenizden deneme aldım iptv next machina super görüntü donuyor ses geliyor. ama 100 tl iptv
cihaza yüklediğimde muhteşembir görüntü ileri geri oynatabiliyorsun. bizim istediğimiz şu yeni cihaz çıkınca eski cihazlara destek bitiyor.next gibi büyükfirmalarda böyle olmaması gerekmekte

elemtrak

0
Üye
5 Şub 2015
52
6
8
arkadaşlar yazılan yorumları hemen cihaz karalamak olarak düşünmeyelim.her zaman iyinin de iyisi vardır .bizimkisi eksik yönlerini dile getirip imkan varsa giderilmesinden ibarettir.ben matine 3d süper kullanıyorum harbiden süper .ama eksilerini söylemek lazım iptv oynatıcısı geliştirilmeye ihtiyacı var yine keza yutupa da el atılması lazım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
en güzeli ucuz cihaz alacaksın dediğiniz gibi altyapı değiştiğinde çöpe atacaksın.sitenizden deneme aldım iptv next machina super görüntü donuyor ses geliyor. ama 100 tl iptv
cihaza yüklediğimde muhteşembir görüntü ileri geri oynatabiliyorsun. bizim istediğimiz şu yeni cihaz çıkınca eski cihazlara destek bitiyor.next gibi büyükfirmalarda böyle olmaması gerekmekte

Sevgili kardeşim size her şeyi gönlümden geçtiğince vede bu işlerin içinde olan biri olarak sadece GERÇEKLERİ yazdım.! Marka fanatiği falanda değilim hiç bir firmanın avukatlığınıda yapmıyorum işimde olmaz zaten kendim neysem oyum.! Amacım yalan dolan değildir sadece herkes DOĞRULARI bilsin önemli olanda zaten budur.Kimseye toz pembe vaatler verip aldatmaya gerek yoktur. Ama gördüğüm kadarı ile siz hala olayı anlamamış görünüyorsunuz benim üstteki açıklamam hala sizi tatmin etmediyse ben size ne diyebilirimki.? Desteğin bittiği falan yok sadece IP TV olayında işlemcinin yapabileceği işlemler KISITLI ne yapsanız olmuyor.! Eklenmeye çalışan ekler cihazın normal çalışma performansını etkiliyorsa o zaman tüm bunların ne anlamı kalacakki.! Bakınız size çok açık vede seçik bir örnek vereyim TF da şu an en popüler cihazlardan biri olan bir marka var.Oda mini kategorisinde üstelik IP tv için tasarlanmış ama maalesef bırakın ıp tv yi cihaz uydu yayınlarında bile donup kalıyor.! İsterseniz size ÖZELDEN yazabilirim gidin orada o cihaz için yazılanları bir okuyunuz.Eminimki yazılanları görünce çok şaşıracaksınız ve kullanmakta olduğunuz cihazın kıymetini çok daha iyi anlayacaksınız.Gönül elbetteki arzu ederki 2000 HD serisine gelen tüm özellikler MACHİNA 3D serilerinede gelsin ve onlar gibi çalışsın.Ama bu cihazlar tasarlanırken genel ağırlık olarak UYDU işlemleri için tasarlanıp üretilmiştir.Bu cihazın uydu sistem çalışmasında piyasadaki diğer cihazlardan bir eksiği varmıdır yoktur değilmi üstelik fazlası var.Bilemiyorum elinizdeki cihazı ne zaman aldınız Powervular publik olduğunda ilk gelen yazılım MACHİNA 3D serilerine gelmiştir. Ve size enteresan bir şet yazayımmı o yere göğe sığdırılamayan bir dünya para verip alınan E2 cihazlarda hala powervular doğru dürüst izlenemiyor.! Bilemiyorum dediğim gibi bu serilerin UYDU ayağında piyasada diğer cihazlardan eksiği varsa yazın bakalım duruma.! Eğer yazılımla destek verilmez ise işte o zaman bu konuda bende sizin yanınızda olurum,ama bu cihazda işlemcinin yapabileceği şeyler dışında özelliklede IP tv için maalesef sizinle aynı düşüncede olmam imkansızdır.Çok açık vede net yazıyorum şimdi biz burada APPLE BOX taki özellikler 2000 e-de gelsin dersek işte burada tamamen saçmalamış oluruz.! İşte o yüzden her iki cihazın performansı tamamen farklıdır 2000 HD bile bazı eksiklikler mevcuttur hala üzerinde çalışılmaktadır.Ve bu duruma fabrikaya gittiğimde zaman zaman ben bile şahit oluyorum ortada sizin deyiminizle destek bitmesi falan yoktur. Durum mevcut donanım içinde ve mevcut şartlar altında yapılabilenler vardır..

razgradlı

0
Özel Üye
1 Nis 2012
185
217
43
istanbul silivri
sevgili haydar ustadim nexstarin verdigi destegi turkiyede baska hic bir firma vermiyor oncelikle kullanicilarin bunu anlamasi lazim teknoloji bu kadar hizli ilerlerken degisimler tabiki mevcut ben suan bu mesaji machina 3d cihazimdan yaziyorum herkezden biraz anlayisi saygi bekliyorum bu siteye hizmet eden herkeze

karlux06

0
Üye
1 Nis 2015
17
1
3
Ben machina 3d çift tuner serisini kullanıyorum iptvyi sorunsuz izliyorum sadece bazen hızlı kanal değiştirince cihaz rest atıyor. Haydar usta iptv konusundaki söylediğiniz yapılabilenin yapıldığı size inanıyorum olmayan şey iptv vodlardaki durdur ileri geri özelliğimi? Mediadaki vod katagorisinde belli tarihten sonraki eklenen dizilerde bu özellik var yazılımdan anlamam ama mantık aynı değilmidir sistemde? Bunun haricinde ne gibi yenilik bekliyorsunuzki iptv konusunda uydu ile hemen hemen aynı sürede ben iptvde kanal değiştiriyorum. Donmadan takılmadan gayet rahat kullanıyorum iptvyi ben uydu cihazına göre bence gayet iyi