Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YE-18000HD plus load yazısında takılıyor

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Merhaba YE-18000 HD plus uydu alıcısı sahibiyim aldığım ilk günden beri elektrik kesildiğinde açılışta Load yazısında takılı kalıyor ekrana görüntü gelmiyor aynı arıza yüzünden 4 defa servise yolladım yazılım yükleyip yolladılar değişim yapmadılar. Artık garantisi bittiği içinde yazılımı kendim yazılımını yüklemek istiyorum . Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim

Gereken yazılımları sitesinden indirdim. Rs232 kablosu almam gerekiyormuş onu aldıktan sonra ne yapmam gerekir? . orta ileri seviye bilgisiyar kullanıcısıyım yani tarif ederseniz sanırım yapabilirim.

Forumlarda yazılımların uzantısı abs. ama siteden indirdiğim yazılım bin uzantılı bu yazılımı uyduya hangi program ile atıyoruz ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Bir konu daha var rs232 kablosu alacağım uydu alıcısı üzerinde ki çıkış erkek n11 ve diğer sitelerde hep bir ucu usb diğer ucu erkek rs232 var bunun dişi olanı var mı?yoksa ek bir dişi-dişi adaptör ile mi bağlamam gerek ?

Bilgisayar > usb>erkek rs232 > dişi rs232> uydu erkek rs232 şeklinde bir bağlantı yapmam mümkün mü ?

Son düzenleme:

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Anladım hocam kabloların hepsi erkek ancak uydu alıcısında ki giriste erkek bu Rs232 kablosunun bir ucu usb diger ucu dişi rs232 olanı yok mu ?

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Merhaba kabloyu temin ettim bilgisayara bağladıgım da diğer aygıtların altında USB 2.0- Ser! olarak görünüyordu gereken sürücüyü yükledim. Ancak yazılımı yüklemeye calıstıgımda wrong file hatası verıyor. Antivirüs kapalı. uyumluluktan win 7 yi sectım sonuc aynı yazılımı next destekten indirdim ama yükleyici program yoktu bu modele ozel bır yukleyıcı falan mı var ?

Son düzenleme:

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Ustalar fikri olan yokmudur ?
Denemediğim loader kalmadı sunplus chipsettli diye onların loaderların denedim program cihazi görıyor com baglantısı olarak videolarda ki gibi roomu secıyorum starta basınca fişe takıyorum ama herhangi bir yükleme yapmıyor eger portta sorun olsa yazılım gormezdi diye düsünüyorum bunun olur yolu nedir biri anlatsa hayrına

doktorumtrak

0
Üye
31 Tem 2018
9
0
1
Tekrar merhaba sorunumu çözdüm benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü yazıyorum

cihazın yazılımını indirip zip ten çıkartıp içindeki bin uzantılı dosyayı rom.bin yapıp fat32 dosya biçimli usb icin ana dizine kopyalıyoruz klasör falan içinde olmasın
sonra cihazın arka usb portuna baglayıp fişe takıyoruz kendisi yükleme yapıyor %100 olunca fişi çıkartıp takınca düzeliyor

Dipçe: çözümü bulma süresince bilgi ve önerilerini sunan Tüm arkadaşlara teşekkür ederim

cvt23

New member
Üye
24 Ara 2018
2
2
3
Tekrar merhaba sorunumu çözdüm benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü yazıyorum

cihazın yazılımını indirip zip ten çıkartıp içindeki bin uzantılı dosyayı rom.bin yapıp fat32 dosya biçimli usb icin ana dizine kopyalıyoruz klasör falan içinde olmasın
sonra cihazın arka usb portuna baglayıp fişe takıyoruz kendisi yükleme yapıyor %100 olunca fişi çıkartıp takınca düzeliyor

Dipçe: çözümü bulma süresince bilgi ve önerilerini sunan Tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Ustam sorunu çözdüğüne çok sevindim.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözümünü mümkünse daha detaylı anlatabilir misin?

Rs323 kablosunu kullandın mı yoksa usb bellekten mi yükledin?

Yüklediğin Yazılım linkini paylaşabilir misin?

Bir de dosya rom.bin nasıl yapılıyor?

Detayları verebilirsen çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

erdinç

0
Üye
5 Mar 2013
2,086
3,514
113
Kurtarma Yazılımı Yüklemesi
İndirmiş olduğunuz yazılım dosyaları RAR ile sıkıştırılmıştır. Bilgisayarınızda dosyayı açmak için rar programı yüklü olmalıdır.
Açılan dosyadan yazılım adı.rom.bin uzantılı dosyayı USB belleğinize kopyalayın ve kapalı olan cihazınıza takın.
Usb bellek FAT 32 ile biçimlendirilmiş olmalı ve içinde başka dosya olmamalıdır
Cihazınızı çalıştırın yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır.
Yazılım sona erdiğinde usb cihazdan ayırın ve cihazınızı çalıştırın .

NextStar YE-18000 HD PLUS V7.08.25 26.09.2017 Yazılımı