Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500+/YE20000 İNTERNET/NETWORK (Wifi - Modem - Kablo) Bağlantı Sorunları Hk.

endypoul

0
Üye
28 Ocak 2012
6
0
1
Next YE-18500 HD + PLUS 3g modem router bağlantısı

vodafone 3g modemimden TP-LINK MR3420 router aracılığıyla cihaza bağladım fakat internete bağlanmadı.laptop a router dan bağlandığımda internete girebiliyorum.yardımcı olurmusunuz.yada direk 3g modemden cihaza bağlantı yapabilirmiyim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Son düzenleme:

endypoul

0
Üye
28 Ocak 2012
6
0
1
Şu an ki mevcut yazılımlar ile sadece linklerdeki Wi-Fi aparatlar ile ( RALİNK 5370 chipsetli )
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1063
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=940

Ve Ethernet bağlantısı ile cihazınızı internete bağlayabilirsiniz,henüz 3G modem destekli yazılım cihaza verilmedi,ama ileride işlemcisi desteklerse böyle bir yazılım da verilebilir, Next 19500 serilerine bu yazılım verildi.

bu yazılım ın çıktığını nerden öğrenirim.teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

endypoul

0
Üye
28 Ocak 2012
6
0
1
Şu an ki mevcut yazılımlar ile sadece linklerdeki Wi-Fi aparatlar ile ( RALİNK 5370 chipsetli )

Ve Ethernet bağlantısı ile cihazınızı internete bağlayabilirsiniz,henüz 3G router destekli yazılım cihaza verilmedi,ama ileride işlemcisi desteklerse böyle bir yazılım da verilebilir, Next 19500 serilerine bu yazılım verildi.

bendeki cihaz hem wirelees dağıtıcı hem router şu anda bende 3g modem var.wıreless dağıtıcıyı kullanarak 3g modemi cihaza taksam ordan wifi adaptörüyle cihaza bağlanabilirmiyim acaba.bağlanıyorsa hangi ayarları gereceğim teşekkür ederim karbon.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
bendeki cihaz hem wirelees dağıtıcı hem router şu anda bende 3g modem var.wıreless dağıtıcıyı kullanarak 3g modemi cihaza taksam ordan wifi adaptörüyle cihaza bağlanabilirmiyim acaba.bağlanıyorsa hangi ayarları gereceğim teşekkür ederim karbon.

İlk mesajımda da yazdığım gibi şu an için sadece linkteki wifi aparatlar ile bağlanabilirsiniz, yada direk kablo ile ethernet yolu ile bağlanabilirsiniz.3G modem ile cihaz şu aşamada bağlanamazsınız yazılımı desteklemiyor ama ileri ki yazılımlarda belki bu destek gelebilir

endypoul

0
Üye
28 Ocak 2012
6
0
1
arkadaşlar biraz önce cihaza internet getirdim.3g vodafone modemimi next ye-18500 +plus cihazıma bağladım ve şu anda cihazdan internete giriyorum.ilgilenenlere duyurulur.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
arkadaşlar biraz önce cihaza internet getirdim.3g vodafone modemimi next ye-18500 +plus cihazıma bağladım ve şu anda cihazdan internete giriyorum.ilgilenenlere duyurulur.

Tebrikler :) demek ki bizde yanılabiliyoruz :D Ayarları nasıl yaptığınız ile ilgili detayları yazarsanız diğer 3G kullanacak arkadaşlara da faydası dokunur.

endypoul

0
Üye
28 Ocak 2012
6
0
1
hiçbir ayar yapmadım.3g modemi uyumlu bir routere bağladım benimki tp-link mr3420 ordan ethernet kablosuyla cihaza bağladım.daha sonra cihazın yerel network ayarlarından sadece yeni ıpadresi al dedim ve bağlandı bu kadar basitmiş malesef...herkese hayırlı olsun...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
hiçbir ayar yapmadım.3g modemi uyumlu bir routere bağladım benimki tp-link mr3420 ordan ethernet kablosuyla cihaza bağladım.daha sonra cihazın yerel network ayarlarından sadece yeni ıpadresi al dedim ve bağlandı bu kadar basitmiş malesef...herkese hayırlı olsun...

Hımm. Yani 3G modeminizi cihaza direk takmadınız, ethernet yolu ile bağlandınız,o zaman yanlış yönlendirme yapmamışız sonuçta :) Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanınız.

İyi akşamlar.

alex1580

0
Üye
8 Şub 2012
9
1
3

Ve Ethernet bağlantısı ile cihazınızı internete bağlayabilirsiniz,henüz 3G modem destekli yazılım cihaza verilmedi,ama ileride işlemcisi desteklerse böyle bir yazılım da verilebilir, Next 19500 serilerine bu yazılım verildi.

arkadaşım ben 18500 hd plus cihazımla internete bağlanamıyorum( uydudan günc.rss vs.) yapamadım.modeme kablo ile bağladım.ayrıca birde cccam server paylaşımım var henüz oraya gelemedim bile :( internete bağlanamıyorum anlıycağın,yardımın olurmu ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
arkadaşım ben 18500 hd plus cihazımla internete bağlanamıyorum( uydudan günc.rss vs.) yapamadım.modeme kablo ile bağladım.ayrıca birde cccam server paylaşımım var henüz oraya gelemedim bile :( internete bağlanamıyorum anlıycağın,yardımın olurmu ?

Modem ile cihaz arasında kullandığınız bağlantı kablonun sağlamlığını kontrol ediniz, normalde hiç bir ayar yapmadan modemden cat 5 kablosunu direk cihazın ethernet girişine taktığınızda bağlantı sağlamanız gerekir,cihaz üzerinden Ağ ayarlarını kontrol ediniz gerekirse tekrar IP almasını sağlayınız.

puye

0
Üye
7 Eyl 2012
2
0
1
Arkadaşlar next 18500+plus uydum var. uyduya eternet kablosu ile interneti bağladım yalnız youtube, hava durumu gibi yerlere girdiğinde network error diye hata veriyor ne yapmalıyım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Network ayarları bölümünden IP yenile kısmını seçerek IP yenileyiniz,yada cihazınızı kapatıp tekrar açınız.

puye

0
Üye
7 Eyl 2012
2
0
1
kardeş dediğini yatım tşk ederim oldu youtube ve rss oldu fakat hava durumunda sıkıntı çıktı.

caydacira

0
Üye
14 Nis 2012
4
0
1
cccam bağlantı sorunu

Herkese iyi günler. Şöyle bir sorunum var. Next 18500 plus cihazım var. Card sharingden yararlanıyoruz ama bir süredir şifreli kanallar açılmıyor. Yerel network ayarından girince oturum aça bastığımda bağlantı kurmaya çalışıyor sonra bağlantıda hata yazıyor. Oysa hava durumu, radyo, rss internete bağlanıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu.

Son düzenleme:

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
sorun serverda bende de aynı sorun oluyor kanal şifre degişince açmıyor kimsede bir açıklama yapmıyor nedense???

caydacira

0
Üye
14 Nis 2012
4
0
1
işte benim sıkıntım servera bağlanamıyorum. Uyducu getir cihazı bakiyim diyor ama uzak olduğu için hemen gidemiyorum.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
cihazı nasıl baglınıyorsun nette etnetnetten baglıyorsun ben wifiden baglanıyorum sorum şiffe degişince sorun oluyor işte ama sesimizi duyan da yok zaten