Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500+Plus/20000HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next YE-18500 HD +Plus / Next YE- 20000HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.​

USB Bellek Üzerinden Yazılım Güncelleme

Öncelikle USB belleğimizi FAT32 olarak biçimlendirip İlgili bölümlerden indirmiş olduğumuz yazılımı zipten çıkartarak cihazımıza takıyoruz ve Menü - Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne geliyoruz.

attachment.php

Güncelleme modu ve Güncelleme Dosyasını resimde gösterdiğimiz gibi seçiyoruz ve Başlat diyoruz.

attachment.php

Cihazımız USB bellek içinde bulunan yazılımı algılayıp yüklemeye başlayacaktır.

attachment.php

Ve bu şekilde yazılımı cihazımıza yüklemiş oluyoruz.Bu işlemler sırasında cihazınıza müdahale etmeyiniz.

Uydu Üzerinden S/W Yazılım Güncelleme

Menü - Gereçler - Uydudan S/W Güncelleme bölümüne gelinir.

attachment.php

Resimdeki gibi Türksat uydusu seçilip Güncelleme Modu Allcode olarak seçilir.

attachment.php

Ve diğer bölümlerde olduğu gibi yazılım yükleme işlemi başlar.bu şekilde yazılım yükleme işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Next YE-18500 HD +Plus / Next YE- 20000HD Network Üzerinden Yazılım Güncelleme

Cihazımızın İnternet bağlantısını sağlıyoruz.(Ethernet bağlantısı yada sonraki yazılımlarda gelecek olan Wi-Fi bağlantısını kullanarak)

Daha sonra Menü - Gereçler - Network'den S/W Güncelleme bölümüne geliyoruz.

attachment.php

Protokol kısmından FTP seçimini yapıp alt kısımlardaki bölümlere dokunmadan başlat kısmına gelip OK tuşuna basıyoruz.

attachment.php

Cihazın yazılım versiyonu kontrol edilir ve indirebileceğiniz versiyon ekranda çıkacaktır.Bu kısıma evet diyerek devam ediyoruz.

attachment.php

Yazılımın indirilme işlemi başlıyor.

attachment.php

Yazılımın indirilme işlemi tamamlandıktan sonra Flash üzerine yazmak için Evet komutu seçilir ve devam edilir..

attachment.php

attachment.php

Yazılım yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz kendisini kapatacak ve tekrar açacaktır ve yazılım yükleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

attachment.php

İsterseniz cihazınızın yazılım bilgilerini Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmından kontrol edebilirsiniz.

attachment.php

Kolay gelsin.

oguzhanozturk

0
Üye
21 Ocak 2012
1
0
1
Next YE 20000 HD Uydudan güncelleme hatası

Arkadaşlar merhaba,
Bugün Next YE 20000 Hd model uydu cihazı aldım.
Yazılımını yüklemek için uydudan güncellemeyi denedim bir kaç kez %99 dan sonra bekleyip yükleme hatalı uyarısı veriyor.
USb den güncelleme için *.abs dosyasını usb kopyalayıp "usb den s/w güncelleme" işlemini yapıyorum. Cihaz kendini açıp kapatıyor açılışta yükleme başarılı güncel yazılımı yüklemek için evet/hayır seceneği geliyor. evet diyince uydu güncellemeye gidiyor ve hata veriyr. hayır dediğimde ise versiyonu kontrol ettiğimde eski versiyon gözüküyor.

bu konuda deneyimli ve bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

saygılarımla..
oğuzhan öztürk
burhaniye/balıkesir

lambacini

0
Üye
28 Mar 2012
1
0
1
18500 hd +

Arkadaşlar merhaba,
bu cihazı bugün aldım,şu an itibariyle oldukça pişmanım :S
HD kanallarda dalgalanmalar oluyor,bir süre düzgün çalışıyor sonra tekrar dalgalanmalar başlıyor vs.vs.(ATV HD,A HABER şifresiz kanallar)
ayrıca CCCcam de sorun var sürekli kesinti var,Dreamboxta hiç kesinti yokken bu aleti açınca sürekli kesiliyor.Sunucu sorunu yok.

Nasıl çözecem ben bu işi ? versiyon en son versiyon.

usb

0
Üye
7 Ocak 2012
41
2
8
İstanbul
next 18500 HD+Plus ve 2000 HD yazılım yukleme pc den

next 18500 HD+Plus ve 20000 HD yazılım yukleme pc den vıdeo anlatımı

BURDAN

usb

0
Üye
7 Ocak 2012
41
2
8
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,
HD kanallarda dalgalanmalar oluyor,bir süre düzgün çalışıyor sonra tekrar dalgalanmalar başlıyor vs.vs.(ATV HD,A HABER şifresiz kanallar)
ayrıca CCCcam de sorun var sürekli kesinti var,Dreamboxta hiç kesinti yokken bu aleti açınca sürekli kesiliyor.Sunucu sorunu yok.

Nasıl çözecem ben bu işi ? versiyon en son versiyon.

cıhaz süper degılsede guzel bır cıhaz bıss kısmını yenı yazılımla duzeltırseler
HD kanallarda dalgalanma dıyorsunuz anten kablosu vıdalımı takılı yokasa pratıkmı
takılı
ıkıncısı uydu cıhaz arasındakı jak ı çıkardınızmı? sade hdmı kabloyla seyredeceksınız
bunlar yapılıysa son yazılımı tekrar yukleyın

usb

0
Üye
7 Ocak 2012
41
2
8
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,
Bugün Next YE 20000 Hd model uydu cihazı aldım.
Yazılımını yüklemek için uydudan güncellemeyi denedim bir kaç kez %99 dan sonra bekleyip yükleme hatalı uyarısı veriyor.
USb den güncelleme için *.abs dosyasını usb kopyalayıp "usb den s/w güncelleme" işlemini yapıyorum. Cihaz kendini açıp kapatıyor açılışta yükleme başarılı güncel yazılımı yüklemek için evet/hayır seceneği geliyor. evet diyince uydu güncellemeye gidiyor ve hata veriyr. hayır dediğimde ise versiyonu kontrol ettiğimde eski versiyon gözüküyor.

bu konuda deneyimli ve bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

saygılarımla..
oğuzhan öztürk
burhaniye/balıkesir

20000 hd modellerı neknosaya verılen özel surum dur 18500 hd+plusla hıçbır degışık lıgı yoktur aynı cıhaz yanı ben 10 martta teknosadan aldım fakat forumlarda 18500 hd+plusu daha çok görunce cıhazı sattım aynı fıata 18500 hd+plus aldım
konu:teknosa cıhazı satarken son yukleme falan yapıp vermıyor bu yuzden son yazılımı atın
o EVET-HAYIR bölumu zamanla kayboluyor yanlız o lıste gelınce exıt la çıkın evet hayır demeyın bırde cıhaz tv arası sadece HDMI kablosu kullanın (uydudan guncelleme yapmayın)
baska sorununuz olursa deneyerek ve ınceleyerek yardımcı olurum buraya yazın
kolay gelsın

tahsintekin

0
Üye
12 Ağu 2012
2
0
1
GÜncelleme sonrasi aÇilmiyor

Herkese selam,

doĞru yerde olduĞumu zannedİyorum

18500 hd+ uydum var 1 ay oldu alali ÇoĞu kanali gÖstermİyordu. Menulerİ İncelerken network Üzerİnden gÜncellemeyİ gÖrdÜm cİhazi modeme baĞladim ve ftp Üzerİnden gÜncelleme yaptim fakat gÜncelleme bİttİkten sonra uydu ekraninda "on" yaziyor ve aÇilmiyor bundan sonra servİse gÖtÜrmeden bİrŞey yapabİlİrmİyİm...

Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden teŞekkÜrler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Herkese selam,

doĞru yerde olduĞumu zannedİyorum

18500 hd+ uydum var 1 ay oldu alali ÇoĞu kanali gÖstermİyordu. Menulerİ İncelerken network Üzerİnden gÜncellemeyİ gÖrdÜm cİhazi modeme baĞladim ve ftp Üzerİnden gÜncelleme yaptim fakat gÜncelleme bİttİkten sonra uydu ekraninda "on" yaziyor ve aÇilmiyor bundan sonra servİse gÖtÜrmeden bİrŞey yapabİlİrmİyİm...

Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden teŞekkÜrler

Selamlar forumumuza hoş geldiniz,

Cihazınızı tekrar eski haline getirebilmeniz için önce RS-232 kablosu temin etmeniz gerekmekte, bu kablo ile PC üzerinden COMport girişini kullanarak cihaz ile PC arasında bağlantı sağlayıp BURADAKİ editörü kullanarak ''Include Bootloader'' seçeneği işaretlenip yazılımı tekrar yükleyerek cihazınızı düzeltebilirsiniz.

Kolay gelsin.

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
18500hd+plus "dosya yok" uyarısı

Son verilen sotcam dosyasını usb ye aldım.Başka dosya yoktu usb de cihaza taktığımda "dosya yok"uyarısı alıyorum,indiremiyorum.Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar.Hayırlı işler dilerim.

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
Son verilen sotcam dosyasını usb ye aldım.Başka dosya yoktu usb de cihaza taktığımda "dosya yok"uyarısı alıyorum,indiremiyorum.Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar.Hayırlı işler dilerim.

usb de cihaza taktığınızda cihaz usb yi görüyormu veya usb nizi formatlayıp tekrar deneyin

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
18500hd+plus usb'yi görmüyor.

usb de cihaza taktığınızda cihaz usb yi görüyormu veya usb nizi formatlayıp tekrar deneyin

Önce ilginize teşekkür ederim sayın Şampiyon.Cevabınızı gördüm.Usb'yi yeniden formatladım ama cihaz yine görmüyor.Bu konularda kısıtlı bilgim var.Ne yapmam gerekir.İyi çalışmalar dilerim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Önce ilginize teşekkür ederim sayın Şampiyon.Cevabınızı gördüm.Usb'yi yeniden formatladım ama cihaz yine görmüyor.Bu konularda kısıtlı bilgim var.Ne yapmam gerekir.İyi çalışmalar dilerim.

Selamlar ;
İsterseniz ilk önce usb belleğinizi cihazdan Menü - Kayıt & Mediya oynatıcısı - HDD Bilgilisi kısmında iken Sarı tuşa basarak formatlayın ilk önce ve daha usb bellek içinde sadece kéy.db dosyası olacak şekilde tekrar deneyiniz..

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
"dosya yok" değişen bi şey yok!

Sayın Karbon. "dosya yok" problemi için bir bilgi vermiştiniz. "usb'yi cihazda formatlayın "demiştiniz yine olmadı.Ne pc ne cihaz yöntemi bi işe yaramadı.İki ayrı markada denedim yine olmuyor.Pencereden fırlatacağım bu gidişle.Sağlık ve başarılar dileğiyle herkese selamlar.Unuttum." usb'lerde dosya görünüyor"

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
son yazılım hakkında (ye 20000 hd)

Son yazılım cihazımda yüklüydü. Bugün cihazı açtığımda yeni yazılım var yüklemek istermisin dedi bende yükledim. Fakat bir de baktım ki cihaz eski mavi yazılıma döndü. Yeni yazılımda sıkıntımı var da böle bişey yaptılar acaba bilgisi olan var mı?

darkred

0
Üye
6 Ara 2012
12
0
1
evet bendede 18500+plus var ben evde yokken babam açmış güncelleme gelmiş yüklemiş. zaten bende eski yazılım vardı reset sorunundan dolayı dönmüştüm, olan kanallarıma olmuş bütün kanallar silinmiş allahtan yedeğe almıştım ucuz kurtardım :)

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
evet bendede 18500+plus var ben evde yokken babam açmış güncelleme gelmiş yüklemiş. zaten bende eski yazılım vardı reset sorunundan dolayı dönmüştüm, olan kanallarıma olmuş bütün kanallar silinmiş allahtan yedeğe almıştım ucuz kurtardım :)

kanalları yedekleyince yeni yazılım yüklediğimiz zaman o kanallar yedekte kalıyor mu ?