Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

USB Sorunu ve donma

10 Eki 2012
10
0
1
Merhaba,

Next ye- 18000 hd cx kullanıyorum. Cihaza USB yi takdığımda donma yapıyor. Aynı usb ile film izledim kayıt yaptım, bir sorun yok gibiydi tek bir kere donma yaptı onuda önemsemedim.
Ama şimdi çok fazla donma yapmaya başladı ve giderek kullanılmaz hale gelecekmiş gibi duruyor.

Cihazı alalı 2 ay olmadı. tanınmış bilinen bir markadır diyerek NEXT aldım, acaba yanlış mı yaptım?

Bir çözüm varsa cevap bekliyorum...............

10 Eki 2012
10
0
1
USB ile ilgili genel bir problem mi var acaba. Receiver, sadece belirli türdeki usb ler ile mi uyumlu.
Forumdaki diğer mesajlara göz attım. Ben usb için Card Reader kullanıyorum, acaba uyum sorunumu var.

Next ye- 18000 hd cx için nasıl bir flash bellek kullanmak gerekiyor.

10 Eki 2012
10
0
1
Vay be ne destek ama. ne cevap yazan var ne de ilgilenen. bide yazılımın içine koymuşlar web adreslerini, sanki bir faydası varmış gibi.
Ben biraz ağırdan almışım - acaba sorun kullanılandığımız bellekte mi - diye yazmışım. yok yok tek sorun bende. sırf hd diye berbat bir cihazı satın almışım. bide bu paraya en iyisi bu tarzından birşeyler söyleyen var. benim almayı düşündüğüm ilk cihaz "**** 6400 hd" idi hem işlemcisi çok iyi hem de daha ucuz. Next alarak Yanlış yaptım ama asıl kaybeden onlar.

Biraz öfkeliyim. Şimdi sorunu tekrar açıklayayım;
Usb yi takıyorum ve cihaz usb takıldı diyor biraz bekleyip usb çıkarıldı diyor sonra tekrar takıldı diyor. Neyse kayıt(Rec) tuşuna basıyorum. yayını kaydetmeye başlıyor. sonra kaydı durdurup tekrar yeni bir kayıt için Rec tuşuna bastığımda yayın devam ediyor ama cihaz çoğu zaman donuyor. her türlü hata ilesini veriyor. usb slovely, usb no limit, no partition, usb error vs bunlar tamamen cihazın içindeki yazılımın çok kararsız ve berbat olmasıyla alakalı.

Lanet cihaz bazen de hiçbir sorun yokmuş gibi düzgün çalışıyor işte bu yüzden servise de götüremiyorum.

Neyse son söyleyeceğim şey, fazla televizyon seyreden biri değilim genellikle bilgisayarda yazılımla uğraşırım ama bazen televizyonda bir daha göremeyeceğin bir şeyi kaydetmek istersin 3-2-1 kayıt tuşuna basarsın tam kayıtın başlayacağı sırada aptal cihaz donar İŞTE O AN HİSSETTİĞİM ACIYI, ÖFKEYİ VE SÖYLEDİĞİM GÜZEL SÖZLERİ(!) HANİ ŞU KAVGADA BİLE SÖYLENMEYCEK GÜZEL SÖZLERİ(!) BU İŞTEN SORUMLU OLANLARIN İLİKLERİNE KADAR HİSSETMESİNİ İSTERİM. AMİN!

slash191

0
Üye
27 Şub 2012
7
1
3
kayıt için kullandığınız usb flash diske uydu alıcısı ile format atmanızı tavsiye ediyorum. (ne hikmetse) pc ile format attığım zaman çalışmayan usb disk, bu şekilde sorunsuz çalışıyor. tabi usb diskte veri varsa pc veya başka bir hdd e yedeklemeyi unutmayın.

tekniker veya site yöneticisi değilim ama aynı cihazı kullanıyorum zaman zaman bende de usb problemi oluyor bu şekilde hallediyorum...

10 Eki 2012
10
0
1
cevap için teşekkür ederim. söylediğin yöntemi denemiştim, işe yaramadı ama şimdi sen söyleyince tekrar deneyeceğim bakalım sorun düzelecek mi.
Pek muhterem site yetkilisi fat32 ile biçimlendirin demiş bende bilgisayardan fat32 ile biçimlendirip öyle kullanıyordum. Ne gariptir ki cihazda fat32 yok. sadece fat ve ntfs var.

Pek muhterem site yetkilileri anlaşılan benim yazımı okuyup cevap veremeyecek kadar meşgul insanlar. kendilerini takdir ediyorum. ama ben o kadar boş insan olduğum için zamanımı sitedeki konuyla ilgili yazıları okumak için heba ediyorum. anladığım kadarıyla donma problemi next için kronik hale gelmiş. bütün cihazlarında sebep ne olursa olsun bi şekile donma problemi yaşanabiliyor. ve hep aynı şekilde yani tv yayını devam ediyor ancak power off dışındaki bütün tuşlar donuyor yada kullanılamıyor.

ve yine okuduğum yazılardan anladığım kadarıyla cihaza yüklenen yazılımın eski versiyonları daha iyiymiş. bilmiyorum belki de tekrar eski versiyonu yüklemek gerekiyor. tabi yüklenirse.

Benim düşüncem, Çok bilgili süper yazılım mühendisleri cihaza çok gerekli yeni özellikler katmak için zaten zor ayakta duran cihazın yazılımıyla oynuyorlar buda sistemin daha kararsız hale gelmesine neden oluyor ve böyle garip garip sorunlar oluşuyor.

Cihazın daha stabil çalışması için yazılımın hızlandırılması ve gereksiz şeylerin silinmesi gerekiyor. örneğin ilk açılırken gördüğümüz resim ve gururla sunulan next com tr yazısı

10 Eki 2012
10
0
1
Pes yani pes artık ancak bu kadar olur.
ne yaptıysam sorun düzelmedi. fabrika ayarlarına geri döndüm yine olmadı.

son çare olarak 30.08.2012 tarihli yazılımı yükleyip tekrar deneyelim dedim (demez olaydım) Yazılımı usb ile yükledim normalde kapanıp tekrar açılması gerekiyordu ancak kapandı ve bidaha açılmadı.

Receiver panelinde ---- yani tire işareti sabit kaldı. fişi çıkardım tekrar taktım değişen birşey olmadı power tuşuna basıyorum ama cihaz açılmıyordu neyse sinirlenip cihazı aldım bilgisayarın yanına gittim bilgisayardan programı ayarladım "next" tuşuna basıp yazılımı yükleyecektim Ama bide baktım ki bendeki rs232 olmuyor. cihaz için her iki tarafı kancık olan rs232 gerekli.

neyse daha fazla sinirlenmeyim sabah hallederim dedim cihazı tekrar tv ye takıp açılıp açılamadığına son kez bakacaktım. tv ye bağladım cihazın fişini taktım bu kez panelde ışık bile göremedim acaba arkadaki düğme kapalı olabilirmi diye baktım ancak düğme açık, fiş takılı ama ışık gösterge hiçbirşey yok. durum vahim. :(

Şimdi düşünüyorum da durum daha da kötüye gidebilir mi. Çünkü gidişat bunu gösteriyor.
Next aldığım güne lanet olsun!!!! Bunu unutmayacağım......

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
kullandığınız flash bellek marka ve model yazarmısınız aynı cihaz elimde var markası belli bile olmayan
flash ve kingston g3 ve 1 adet 1tb seagate hdd taktım kayıt yaptım hatta yazılım ve key db yükledim
sorun olmadı belki sizin aldığınız cihazın usb entegresinde problem vardır en iyisi cihazı garantisi devam ediyor ise iade edip değiştirtmek yada 18500 plus hd alsanız daha iyi olur ip tv yazılımı var o cihazlarda
2 cihazda aynı olmasına rağmen 18000 hd cx lara ip tv yazılımı vermiyorlar benim sorunum bu ama ne yapalım canları sağ olsun.

10 Eki 2012
10
0
1
Küfür etmeyim diyorum ama bunlar insanı dinden imandan çıkarır. Aslında artık mesaj filan yazmayacaktım. Allah hepsinin belasını versin diyip bırakacaktım.
Yukarda son cümlede yazdığım gibi durumun daha kötüye gideceğini tahmin ettim ama yapabilecek bişey yok. Diğer taraftan artık bıktım. Üç kuruş için nextstar rezilliğine katlanmak istemiyorum.

10 gün önce nextstar servisine gittim. dükkanın içi kalabalıktı, kapıda duran kişiye selam verdim ama adam duymazlıktan geldi. O da heralde benim gibi müşteri filandır diyerek önemsemeyip içeri girdim. içerde bi süre ayakta bekledikten sonra masada oturan kişi nihayet beni farketti. Cihaz açılmıyor dedim. bir etikete isim ve numaramı yazdı cihazın üstüne yapıştırdı. bana 2 saat sonra gel al dedi. sevindim. artık kurtulacaktım bu işten.

Cihazda USB sorunu olması, HD kanallarda görüntünün donması vs. hiçbirini artık önemsemeyip yeterki cihaz açılsın diye kendi kendime düşünüyordum. 3 saat sonra tekrar gittim servise benim cihaz ne oldu dedim.

Servis : - abi bu cihaz yapılmıyo
Ben : - Neden?
Servis : - anakartı yanmış
Ben : - Ya ne anakartı benim cihazıma yazılım yüklenecekti.
Servis : - La oglum ali bu cihazın neyi vardı ( ali : - yazılım yüklenecekti.)
Servis : - etikette "anakart arızalı" yazıyo. ulan boşyere anakartı söktürmüşsünüz bana.
Ben : - Şimdi ne oacak?
Servis : - bugün yapılmaz
Servis : - bizim bilgisayar arızalı
Ben : - Benim yapacak işlerim var. bekleyemem...
Servis : - abi bak sırf senin için evden laptop getirdim ama yine olmadı
Ben : - Olmaz tabi. Laptop ta rs232 çıkışı yok ki.
Servis : - ???

Artık sinir krizi geçirmeye az kaldı. yinede kendimi tutuyordum. Gülümseyerek Neyse bırakın ben rs232 kablosu alıp kendim hallederim dedim. Yukarda lafı geçen, verdiğim selamı nikine bile takmayan adam meğer personelden biriymiş ve son derece kaba sert bi şekilde bana cihazı alırsan tekrar buraya getiremezsin dedi.

Servis : - garantinin dışına çıkar
Ben : - Yav sizin yaptığınız gibi cihazın anakartını filan sökmeyecem ki. ben sadece rs232 ile yazılım yükleyecem.
Servis : - Olmaz! garantinin dışına çıkar
Servis : - al al. sen cihazı al git sonra garantinin dışına çıksın ben sana gösteririm.

Çok sinirlendim. Aptal bir cihaz için artık neredeyse cinayet işleyecek kadar deliye döndüm. Bulunduğum ilçede başka nextstar servisi yok mecburen cihazı verdim ve gidip 50 liraya başka bir receiver satın aldım. aradan 10 gün geçti tekrar servise gittim.

Ben : - Cihaz ne oldu?
Servis : - hangi cihaz
Servis : - markası neydi
Ben : - 18000 hd cx

dükkanın içinde cihazı aramaya başladılar. masada oturan kişi evet hatırlıyorum yazılım yüklenecekti dedi. onlar cihazı ararken ben masanın üstünde öylece duran bir receiver gördüm. baktım benim cihazım. ilk bıraktığım yerde ve ilk bıraktığım gibi duruyor. Belli ki hiç dokunulmamış. ve bide garanti belgesini kaybetmişler.

Ben : - Cihazı tamir ettiniz mi?
Servis : - YOK, YAPMADIK,
Servis : - bilgisayar arızalı (-önünde bilgisayar çalışıyor-)
Ben : - ne olacak
Servis : - biz sizi ararız
Ben : - ya bide usb sorunu var donma yapıyor vs. .....

Servis nickine bile takmıyor

Evet bekliyorum bakalım ne olacak bu işin sonu.

10 Eki 2012
10
0
1
kullandığınız flash bellek marka ve model yazarmısınız aynı cihaz elimde var markası belli bile olmayan
flash ve kingston g3 ve 1 adet 1tb seagate hdd taktım kayıt yaptım hatta yazılım ve key db yükledim
sorun olmadı belki sizin aldığınız cihazın usb entegresinde problem vardır en iyisi cihazı garantisi devam ediyor ise iade edip değiştirtmek yada 18500 plus hd alsanız daha iyi olur ip tv yazılımı var o cihazlarda
2 cihazda aynı olmasına rağmen 18000 hd cx lara ip tv yazılımı vermiyorlar benim sorunum bu ama ne yapalım canları sağ olsun.

Bu arada, "ozan_ronal" duyarlılığın için teşekkür ederim. dediğin gibi cihazı daha üst modeliyle değiştirmek isterim. para önemli değil ama ilgilenen kimse yok. Yukarda yazdığım gibi bir rezillik var. üç kuruş için içine düştüğüm durum tam bir rezillik.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Küfür etmeyim diyorum ama bunlar insanı dinden imandan çıkarır. Aslında artık mesaj filan yazmayacaktım. Allah hepsinin belasını versin diyip bırakacaktım.
Yukarda son cümlede yazdığım gibi durumun daha kötüye gideceğini tahmin ettim ama yapabilecek bişey yok. Diğer taraftan artık bıktım. Üç kuruş için nextstar rezilliğine katlanmak istemiyorum.

10 gün önce nextstar servisine gittim. dükkanın içi kalabalıktı, kapıda duran kişiye selam verdim ama adam duymazlıktan geldi. O da heralde benim gibi müşteri filandır diyerek önemsemeyip içeri girdim. içerde bi süre ayakta bekledikten sonra masada oturan kişi nihayet beni farketti. Cihaz açılmıyor dedim. bir etikete isim ve numaramı yazdı cihazın üstüne yapıştırdı. bana 2 saat sonra gel al dedi. sevindim. artık kurtulacaktım bu işten.

Cihazda USB sorunu olması, HD kanallarda görüntünün donması vs. hiçbirini artık önemsemeyip yeterki cihaz açılsın diye kendi kendime düşünüyordum. 3 saat sonra tekrar gittim servise benim cihaz ne oldu dedim.

Servis : - abi bu cihaz yapılmıyo
Servis : - anakartı yanmış
Ben : - Ya ne anakartı benim cihazıma yazılım yüklenecekti.
Servis : - La oglum ali bu cihazın neyi vardı ( ali : - yazılım yüklenecekti.)
Servis : - etikette "anakart arızalı" yazıyo. ulan boşyere anakartı söktürmüşsünüz bana.
Ben : - Şimdi ne oacak?
Servis : - bugün yapılmaz
Servis : - bizim bilgisayar arızalı
Ben : - Benim yapacak işlerim var. bekleyemem...
Servis : - abi bak sırf senin için evden laptop getirdim ama yine olmadı
Ben : - Olmaz tabi. Laptop ta rs232 çıkışı yok ki.
Servis : - ???

Artık sinir krizi geçirmeye az kaldı. yinede kendimi tutuyordum. Gülümseyerek Neyse bırakın ben rs232 kablosu alıp kendim hallederim dedim. Yukarda lafı geçen, verdiğim selamı nikine bile takmayan adam meğer personelden biriymiş ve son derece kaba sert bi şekilde bana cihazı alırsan tekrar buraya getiremezsin dedi.

Servis : - garantinin dışına çıkar
Ben : - Yav sizin yaptığınız gibi cihazın anakartını filan sökmeyecem ki. ben sadece rs232 ile yazılım yükleyecem.
Servis : - Olmaz! garantinin dışına çıkar
Servis : - al al. sen cihazı al git sonra garantinin dışına çıksın ben sana gösteririm.

Çok sinirlendim. Aptal bir cihaz için artık neredeyse cinayet işleyecek kadar deliye döndüm. Bulunduğum ilçede başka nextstar servisi yok mecburen cihazı verdim ve gidip 50 liraya başka bir receiver satın aldım. aradan 10 gün geçti tekrar servise gittim.

Ben : - Cihaz ne oldu?
Servis : - hangi cihaz
Servis : - markası neydi
Ben : - 18000 hd cx

dükkanın içinde cihazı aramaya başladılar. masada oturan kişi evet hatırlıyorum yazılım yüklenecekti dedi. onlar cihazı ararken ben masanın üstünde öylece duran bir receiver gördüm. baktım benim cihazım. ilk bıraktığım yerde ve ilk bıraktığım gibi duruyor. Belli ki hiç dokunulmamış. ve bide garanti belgesini kaybetmişler.

Ben : - Cihazı tamir ettiniz mi?
Servis : - YOK, YAPMADIK,
Servis : - bilgisayar arızalı (-önünde bilgisayar çalışıyor-)
Ben : - ne olacak
Servis : - biz sizi ararız
Ben : - ya bide usb sorunu var donma yapıyor vs. .....

Servis nickine bile takmıyor

Evet bekliyorum bakalım ne olacak bu işin sonu.

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten üzücü ve sinir bozucu bir durum..size tavsiyem cihazınızı ilgili yerden alıp vermiş olduğunuz servisin adres ve isim bilgilerini ve başınızdan geçen durumun da bir özetini hazırlayıp Next genel merkezine mail göndermeniz ve cihazınızı İstanbul'daki Merkez servise göndermeniz uygun olacaktır.

http://www.next.com.tr/index.php?B=Iletisim
http://destek.next.com.tr

10 Eki 2012
10
0
1
KARBON, bakalım söylediklerini doğru anlamışmıyım.

Şimdi ben cihazı almaya gidecem. Servis bana cihaz yapılmadı diyecek. ben almakta ısrar edecem onlar tıpkı daha önce yaptıkları gibi benimle tartışmaya girecek. En sonunda cihazı alabilecem ama ortam gerginleşecek. Sonra Garanti belgesi nerde diyecem. bana Garanti belgesi kayboldu diyecekler. Ben sinirlenip, Garanti belgesini nasıl kaybedersiniz diyecem. onlar benimle tartışmaya devam edecek sonra git bildiğin yere şikayet et diyecek. ve belkide serseri tipli servis elemanlarından birisi bana ters bir laf edecek bende kendimi tutamayıp kavga edecem. ve dayak yiyecem. Çünkü duman altı olmuş küçücük bir mekanda 4 veya 5 genç sözde tamir işi yapıyor, asıl yetkili olan kişi ortada yok. Böyle bir yere Yetkili Servis bayiliği vermek gerçekten hizmet kalitesini gösteriyor. onu geçiyorum işini düzgün yapan diğer servisler buna nasıl müsade ediyor.

Sonra ben doğru olanı yaptığıma inanarak cihazla birlikte eve gidecem. sonuçta istediğim şey cihazı ordan almaktı. ve tabiki bir vatandaşlık vazifesi olarak durumu aynen "Nextstar" sitesine mail yoluyla anlatıp gereğinin yapılmasını saygılarımla arzedecem. Onlarda gereğini yapacak yani kendilerine ulaşan yüzlerce şikayet mektubu gibi bunu da bir kenara atacaklar. Hadi biraz iyimser olalım yani; maili okuyup ilgili servisi telofonla aradıklarını varsayalım. ne diyecekler "mmm bi daha olmasın yoksa kulağınızı çekeriz"
Sonuçta hiçbir şey olmayacak ve onlar erecek muradına ben çıkacam nebesinin namına.

Sonra ben bir rs232 kablosu alacam şu hiç açılmayan hayatımı bir kabusa çeviren cihaza yazılım yüklemeye çalışacam ama olmayacak. bu sefer ilçeden çıkıp il merkezine gidecem başka bir nextstar servisi arayacam ve cihazı bide oraya gösterecem. adam alıp inceleyecek sonra bana bunun anakartı bozulmuş ve flashı çökmüş diyecek. adama durumu anlatacam cihazın anakartını nextstar servisinin bozmuş olabileceğini söyleyecem bana kanıtın varmı diye soracak yok diyecem. bana garanti belgen varmı diye soracak ben yok diyecem. O zaman git yeni bir receiver al bu ölmüş diyecek.

İşte tam orda kafama dank edecek (jeton düşecek).
Ben cihazı kötü servisin elinden alarak doğru olanı yaptığıma inanırken Aslında tam da onların istediği şeyi yapmışım.

Şimdi daha açık bi şekilde yazayım. Bana şunu şunu yap diyorsun. Söylemesi kolay tabi ama işlerin bu noktaya gelmesi zaten can sıkıcı değilmiş gibi bundan sonra olumlu yönde gitmesini beklemek biraz saflık olur. Yanlış anlama, konu sen değilsin. yine de ilgilendiğin için teşekkür ederim.

10 Eki 2012
10
0
1
Konuyu ben açtım, bari ben kapatayım.
Evet, 1 saatte yapılacak bir cihazı 1 ay 10 günde yaptıkları için ilgili servisi kutluyorum. üstelik yapacağı tek şey cihaza yazılım yüklemekdi. servisin ismini yazmayacam. er yada geç benden daha sinirli birine denk gelirler ve o zaman olan olur. herneyse pekde umrumda değil. aslında bu kötü servisle yaşadığım trajik komik diyalogları yazmayı isterdim ama zaman yok.

özetle, cihaza sadece yazılım yüklendi ve şuan çalışıyor.
USB sorununa gelince, sorun benim hafıza kartı okuyucuda imiş. bilgisayarda ve LCD tv nin usb sinde problem çıkarmayan Cart Reader nextin cihazında düzgün çalışmıyormuş. Kingston marka bir flash aldım ve şuan için sorunsuz çalışıyor. Şuan için diyorum çünkü bişey beni rahatsız etti.
Flash bilgisayara bağlı olduğunda sadece dosya transferi yapılırsa Flash üzerindeki ışık yanıp sönüyor ama Flashı nextin cihazına taktığım an hiç bir işlem yapmasam bile üzerindeki ışık deli gibi yanıp sönüyor. haliyle flash ısınıyor. ilerde sorun olabilir.

Yeni yazılım çıkmış ama yüklemeyecem.
ne kadar doğru bilmem ama servis elemanı "bot yazılım" olarak tanımladığı yazılımları yüklersem cihazın bozulacağını söyledi. amk.

Neyse zaten bidaha işim olmaz bu aptal cihazlarla. 10 yıl öncede başıma benzer bir durum gelmişti. Anlaşılan bu uydu sektöründe değişen hiçbir şey yok. tamamen zaman kaybı.

2000 ila 3000 tl ye satılan uydu alıcıları var. Bunları satın alan ya çok aptaldır yada çok zengindir ve parayı gereksiz şeylere harcamayı seviyordur.
Bunun yerine 1500 liraya çok güzel bir PC satın alınabilir ve max 300 liraya en iyisinden Dijital TV Kartı alınıp rahat rahat tv izlenebilir. istediğin yazılımı yükleyip istediğin şeyi yapabilirsin. 3D, ip tv, internet, sharing vs.

Bu ne ya, bu receiver modası tıpkı cep telefonu modasına döndü, insanlar sırf pahalı diye bu aptal cihazlarda sanki bi mok olduğuna inanıp satın alıyor. ama aslında aldıkları tek şey daha fazla sorun. en az 15 yıl oldu ama hep aynı sorunlar.

flash çökmesi, yanması, yetersizliği
yazılım yükleme, güncelleme sorunları
şifreli yayınları izlemek için binbir takla atıp para ve zaman kaybına rağmen çözülemeyen şifreler
Modüller, Joker kartlar, internet, ethernet, cart sharing, iptv

vs. vs. vs.......

Tamirciler, servisler ve birileri bu işten çok para kazanıyor ama tüketici sadece mağdur oluyor.

--------------------------------------
Not: Bu yazıların, bu siteyi ve kişileri direk hedef almadığını belirtmek isterim.
Asıl konu tüketicinin neyi satın aldığının farkında olmaması.