Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YENİ Next Minix HD Cool Uydu Alıcı Özellikleri

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
YENİ Next Minix HD Cool Uydu Alıcı Özellikleri

next_minix_hd_cool_1.jpg

Tip DVB-S / DVB-S2
Ana İşlemci ALI3612
RAM 128 Mbyte
Flash Bellek 8 Mbyte
Tuner Board Üzerinde
LNB Loop Out HAYIR
DVB Demodulation QPSK-8PSK
Power Supply External Adaptor
Ön Panel Display Tipi External LED
Çözünürlük 1920*1080i/p, 1280*720i/p, 720*480i/p
Görüntü Oranı 4:3 / 16:9
USB 1 Port
PVR USB HDD / USB Bellek
TimeShift USB HDD / USB Bellek
Media (Audio/Picture) USB HDD / USB Bellek
Media (Video) AVI, MKV, VOB, DAT, TS, MPG, MP4
Teletext / Altyazı EVET
Kanal Kapasitesi 8000 TV & Radio
Favori 32
Smart Card Reader HAYIR
PCMCIA Module HAYIR
HDMI EVET
SCART HAYIR
RJ-45 10/100 HAYIR
RCA (CVBS - L/R) EVET
RCA (Y/Pb/Pr) HAYIR
RF Modulator HAYIR
Digital Audio Coaxial
RS232 EVET
Wi-Fi Desteği EVET - RALINK 5320
Internet Uygulamaları YouTube, RSS, Weather, FreeS (Sadece Wi-Fi)
IPTV EVET (Sadece Wi-Fi)
Web Browser HAYIR
OTA EVET
EMU EVET
Boyut (WxDxH mm) Mini Type

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
Arkadaslar bu next fırması next mınıx hd cıhazını satıs stratejısı olarak yenı pıyasaya surdugu cool modelı ıle pıyasaya surdu.
Sonuc: Next mınıx hd yada dıger modeller ıcın artık yazılım cıkmaması anlamına gelıyor.
tıpıs tıpıs gıdıp yenı cıkarttıgı cıhazı alıcaz yada elımızdekıyle yetıncez..
Next ve dıger uretıcı fırmalar bunu hep yapıyor.
İşte next fırmasının yenı cıhazı

NEXT MINIX HD COOL
Zaten admın arkadasda cıhazı tanıtmıs...
:)

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
1999 dan beri Next ye7500 DAPCI kullandım ve hala kullanıyorum... HD olarak ta next miniX HD aldım güzel özellikleri vardı bitti olan özellikleriyle yetineceğim. Başka da para harcıyacak durumum yok. yeni çıkan cihaz için next ailesine hayırlı olsun...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
YENİ Next Minix HD Cool Uydu Alıcı (SPDIF ses çıkışı,kabloyla uzatılabilir LED display ve IR göz) Bugün itirabiyle Satışa Sunulmuştur. ( 26.01.2013 )

mbilgin

0
Üye
18 Şub 2013
1
0
1
Güzel cihaz ancak USB girişinin tek olması; veya ethernet girişi olmaması problem. Çünkü harici harddisk ve wi-fi alıcısını aynı anda bağlamak problemi var.

yakup28

0
Üye
25 Şub 2013
1
0
1
Bu cihazdan internete bağlanabilmek için ne yapmalıyız ? Wi-Fi desteği cihazdan direk buluyor mu yoksa Wi-Fi desteği için ayrı bir Wi-Fi bulucu cihaz mı almalıyım ?

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Cihazda doğruda Wi-Fi özelliği bulunmamaktadır.

İlave olarak Next'in bu cihazlara özel ürettiği Next Ralink 5370 USB-WiFi ürünü almanız gerekmektedir.

calarozturk

0
Üye
4 Şub 2013
11
1
3
sd kalitesi fena degıl ama ben daha fala artırabıldıgını duydum vestel lcd full hd 1080p 100hz ozellıklı televızyonum var hd deneyımım ıyı ama sd de sankı bıraz sıkıntı var gıbı daha net olabılır pruzluk gıderılebılır gıbı duruyor yardımcı olabılırmısınız ayrıca youtube vıdeoları acılmıyor dıger hepsı calsıyor yenı yazılım gelcek mı bence gelmesı gerekıyor web browser gıbı onemlı bı ozellık yok

kibriskartali

0
Üye
2 Mar 2013
10
0
1
arkadaslar bende hd cool aldim herseyi ile guzel bir cihaz fakat dort gun guzel gordum ondan sonra boks killiklendi ve acamiyorum her hangi bir siknal veya isik yanmiyor lutfen yardimci olan varmi veya ne yabmam lazim ben avusturalyada yasamaktayim tesekurler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

WOLVERINE

0
Üye
29 Ağu 2012
2
0
1
İzmir
Arkadaşlar ben bu cihazı Mart ayında aldım. Cihaz Diğer Minix ürünlerindeki problemlere alternatif olarak üretilmiş bir cihaz olmakla beraber Ses sistemlerimizi ve diğer eski tip televizyonlardaki Scart girişi problemlerini yeni özellikleri ile çözmüş durumda. Televizyonlarını yenileyemeyen ve ses sistemlerini eski minix ler ile kullanamayan arkadaşlara bu cihaz süper bir alternatif arkadaşlar.

Ekonomik durumu yeterli olan arkadaşlarımızın elinde olmaz sa olmaz ürünlerden biri diyebilirim.

Kor

0
Üye
24 Eki 2012
39
1
8
"Next Minix Hd Cool" Tüplü televizyonlara da takılabildiğini duydum doğrumudur?

fefeyx

0
Üye
12 May 2013
2
0
1
arkadaşlar bu ürünün büyük kumandasında tv başlığıyla aç kapa tuşu ve volume tuşları var öğrenmek istediğim bunu tv yi kontrol içinmi kullanıyoruz?

hayatis

0
Üye
18 Haz 2013
1
0
1
Acil Yardım.NEXT MINIX HD COOL bu cihazın wifi baglantısı yok mu Benim aldığım cihazda Wifi ayarları aktif değil bu yüzden de internete bağlanamıyorum. Bunun için ayrı wifi alıcısı mı lazım anlayamadım. Biri bana wifi ayarlarını nasıl aktif edebilirim söyleyebilir mi.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Acil Yardım.NEXT MINIX HD COOL bu cihazın wifi baglantısı yok mu Benim aldığım cihazda Wifi ayarları aktif değil bu yüzden de internete bağlanamıyorum. Bunun için ayrı wifi alıcısı mı lazım anlayamadım. Biri bana wifi ayarlarını nasıl aktif edebilirim söyleyebilir mi.

Evet Uyumlı Wi-Fi aparatı almanız gerekiyor