letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Next Machina 3D Boot Modunda USB ile Yazlm Ykleme Klavuzu Gerekenler: - USB Bellek Nasl yaplr: - Cihaza ait son yazlm indirerek USB belleinizin ana klasrne kopyalayn. (Uyar: USB bellekte cihaza ait birden fazla yazlm olmamaldr.)

Bu konu 23439 kez grntlendi 18 yorum ald ...
Next MACHINA 3D BOOT Modunda USB Bellek ile Yazlm Ykleme (Resimli Anlatm) 5,00 23439 Reviews

Konuyu deerlendir: Next MACHINA 3D BOOT Modunda USB Bellek ile Yazlm Ykleme (Resimli Anlatm)

5 zerinden 5,00 | Toplam: 2 kii oylad ve 23439 kez incelendi.

Karbon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    7.094
    Teekkr Alm
    1.981
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    86

Standart Next MACHINA 3D BOOT Modunda USB Bellek ile Yazlm Ykleme (Resimli Anlatm)

Next Machina 3D
    Boot Modunda USB ile Yazlm Ykleme Klavuzu

Gerekenler:
    - USB Bellek

Nasl yaplr:
    - Cihaza ait son yazlm indirerek USB belleinizin ana klasrne kopyalayn.
    (Uyar: USB bellekte cihaza ait birden fazla yazlm olmamaldr.)

- USB belleinizi cihazn n panelinde USB giriine takn.

- Resimde grld gibi Yukar tuuna basl ekilde cihazn arkasndaki elektrik alterini an.

- Cihazn n panelinde READY... yazacaktr, bu esnada USB bellei kontrol eder ve eer yazlm varsa cihaza ykleme moduna geer.

- USB'de yazlm bulunduktan sonra cihazn n panelinde DOWNLOAD.. yazar ve Yukar tuundan elimizi ekebiliriz.

- Yazlm ykleme ilemi balar ve hafzaya yazlr...

- Yazlm yklendikten sonra n panelde SUCCESS yazar...

- Cihaz yeni yazlm ile yeniden balatlr.

@Digium'a Teekkrler.
    A.kadir (09.09.2016), beyazaslan (15.11.2016), DOST_6080 (06.08.2016), EDEBAL (30.08.2016), eren2132 (13.12.2017), girginoz (03.10.2016), largee (27.09.2016), muhasebe73 (11.10.2016), mustafa85 (08.11.2016), springy25 (27.09.2016) Bunu beendi.
    Konu collo1 tarafndan (29.02.2016 Saat 18:26 ) deitirilmitir.
    Beendiiniz yorumlar iin mesajn sa alt ksmnda bulunan ikonuna tklayarak TEEKKR edebilirsiniz.

Ltfen sorularnz zel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yaznz ki verilecek cevaplardan herkes faydalansn.

ill - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    17.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @ill
    Tecrbe Puan
    6

Arkadalar bana yardimci olurmusunuz benim makina donuyor kumanda ilev grmyor. Son yazilimi usb ye attim download yaziyor. Ondan sonra direk wr step 03 baliyor
    01 den balamiyor ve makine yeniden balatiyor ama sorun aynen kaliyor

haydar1966 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.386
    Teekkr Alm
    3.363
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    50

Alnt ill Nickli yeden Alnt
    Arkadalar bana yardimci olurmusunuz benim makina donuyor kumanda ilev grmyor. Son yazilimi usb ye attim download yaziyor. Ondan sonra direk wr step 03 baliyor
    01 den balamiyor ve makine yeniden balatiyor ama sorun aynen kaliyor
    Sn.Arkadam o grm olduunuz karakterler cihazm yazlm hafizasna al karakterleridir.Bendede ayn ekilde yazlm alyor cihaz.Sanrm bu ileri fabrika ayarlar yapmadan alyorsunuz ve bu skntlar ondan yayorsunuz.
    1.Yazlm ykleme aamasndan nce TM YEDEKLERNZ bir USB ye alnz.
    2.Sonra cihaza FABRKA AYARI yaptrnz.
    3.Akabinde yazlm BOOT modunda tekrar cihaza atnz.
    4.Yazlm ykleme ii bitip cihaz alnca cihaza tekrar fabrika ayar yaptrnz.
    5.imdi artk yedeklerinizi tekrar USB den cihaza ykleyiniz.
    6.Yedekler yklenip cihaz alnca duruma tekrar baknz.

NEML NOT: Eerki hazr kanal listesi kullanyorsanz bundan vazgemenizi neririm.En iyisi kendinizin sisteminize gre SIFIRDAN cihaz kurulumu yapp o ekilde cihaz kullanmaktr.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    17.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @ill
    Tecrbe Puan
    6

YOK USTA H BR AYARA GREMYORUM. KUMANDA H LEV GRMYOR MAKNENN N PANELNDE DE SADECE ( ID 0000) VE RADIO YAZIYOR USB DEN BOOT MODUNDA BR KA KEZ DENEDN OLMUYOR. BR TANE RESM EKTM

Karbon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    7.094
    Teekkr Alm
    1.981
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    86

Cihaz alyor mu ? Kumandadan radyo modundan Tv moduna geebiliyor musunuz ?
    Beendiiniz yorumlar iin mesajn sa alt ksmnda bulunan ikonuna tklayarak TEEKKR edebilirsiniz.

Ltfen sorularnz zel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yaznz ki verilecek cevaplardan herkes faydalansn.

zafer3801 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    28.08.2013
    Beenmi
    198
    Teekkr Alm
    34
    @zafer3801
    Tecrbe Puan
    5

sn haydar 1966 aklayc bilgilerinize sayglym ancak yllardr next kullancsym rnek olarak next8000xcam plus lardada benzer sorunlar var idi ou ustalarn tavsiyesiyle her trl bu cihaza ait yazlm yklememize ramen kanal geilerindeki ara sra kilitlenme olay zlemeden tarih oldu gelelim machina 3d ye yazlm herdefasnda fabrika ayarlarna dnerek atp sonra tekrar fabrika ayarlarna dnerek hazr kanal listesini ykleyerek veya trksattaki tm yaynlar yeniden taratarak kullanmamza ramen ne yazkki bu grnt gidip sadece ses kalma olay her iki konumdada vardr yanl dnyor olabilirim n paneli kanal ismi gsteren bu tip cihazlarda bu sorunlar ben buna balyorum oysaki bu gne kadar kullandm sadece kanal no sunu gsteren n panellerde bu olaya rastlamadm
    bu cihaza toplu tp silme olay eklenmedike yeniden taratma olay zahmetli oluyor.inallah yanlyorumdur.en derin sayglarmla.
    btn bunlarn dnda machina 3d iyi bir uydu alcsdr
    Konu zafer3801 tarafndan (28.02.2015 Saat 14:12 ) deitirilmitir.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    17.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @ill
    Tecrbe Puan
    6

evet cihaz alyor radyo resmi geliyor ama kumanda grev grmyor bide cihazn n paneli bu ekil kalyor yani bulunduu kanaln da ismi yazmyor SADECE CHAZIN ID YAZIYOR

Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.386
    Teekkr Alm
    3.363
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    50

Alnt ill Nickli yeden Alnt
    YOK USTA H BR AYARA GREMYORUM. KUMANDA H LEV GRMYOR MAKNENN N PANELNDE DE SADECE ( ID 0000) VE RADIO YAZIYOR USB DEN BOOT MODUNDA BR KA KEZ DENEDN OLMUYOR. BR TANE RESM EKTM
    Selamlar arkadam evet imdi durum daha net anlalr bir hale gelmi anlalan...Baknz sizin ektiiniz bu resimden sonra normalde cihazn ister radyo kanal olsun istersede Tv kanal olsun hangisi zerinde cihaz kapand ise o konum ve kanal zerinde almas gerekmektedir.Fakat cihaza BOOT modunda bile yazlm atlmasna ramen o hali ile kapanp almamas bana cihazda bir donanm arzas olabileceini dndryor.( Flash yada Rem )

Alnt zafer3801 Nickli yeden Alnt
    sn haydar 1966 aklayc bilgilerinize sayglym ancak yllardr next kullancsym rnek olarak next8000xcam plus lardada benzer sorunlar var idi ou ustalarn tavsiyesiyle her trl bu cihaza ait yazlm yklememize ramen kanal geilerindeki ara sra kilitlenme olay zlemeden tarih oldu gelelim machina 3d ye yazlm herdefasnda fabrika ayarlarna dnerek atp sonra tekrar fabrika ayarlarna dnerek hazr kanal listesini ykleyerek veya trksattaki tm yaynlar yeniden taratarak kullanmamza ramen ne yazkki bu grnt gidip sadece ses kalma olay her iki konumdada vardr yanl dnyor olabilirim n paneli kanal ismi gsteren bu tip cihazlarda bu sorunlar ben buna balyorum oysaki bu gne kadar kullandm sadece kanal no sunu gsteren n panellerde bu olaya rastlamadm
    bu cihaza toplu tp silme olay eklenmedike yeniden taratma olay zahmetli oluyor.inallah yanlyorumdur.en derin sayglarmla.
    btn bunlarn dnda machina 3d iyi bir uydu alcsdr
    Merhabalar Sn:zafer3801 ncelikle belirtmek isterimki benimde sizin fikirlerinize saygm var zaten ylede olmak zorunda.nk bizler burada birbirimize yardm iin buradayz,herkez bir ekilde birbirine yardmc olmaya alyor.imdi yle bir durum sz konusu olmaktadr bir oumuz cihazlarn hesabna gre en hesapl olan yerden alarak kullanmaya almaktadr.nann o bayilerin bir ounun BZLER kadar bile zelliklerinden haberi yoktur dolays ile her hangi bir sknt annda yazlacak ilk yer genelde UYDU FORUMLARIDIR.Buralardan bilgi edinilmeye allp sorunlar giderilmek istenmektedir,hal byle olunca bizlerde zamannda bamzdan geen tecrbeleri paylamaya alyoruz.st mesaj yazan arkadamzda sorununa bir are iin yazm bu tip soruna neden olan GENELDE hazr kullanc DATA s ile cihaz kullanmaktr.Bu gayet doaldr nk satclarda bu ilere doru drst zaman ayrmazlar,bir KANAL LSTES yaplr ve bu baya bir zaman kullanlmaya allr.Haa bu arada bizim cihazlara habire yeni yazlm geldike ite o zaman bu eski DATA ve kullanc bilgileri akmaya balar.Ve akabinde cihazda bazen byle GARP diyebileceimiz skntlara yol amaya balar,ite ben arkadamza o yzden BOOT modu ve hazr kanal listesi iin yaam olduum tecrbeler nda byle bir tavsiyede bulundum.Fakat grlyorki bu APAYRI bir sknt ve tahminimce SERVS lik bir durum gibi grnyor.nk cihaz BOOT yazlmla dzeldi dzeldi yoksa zaten yapacak bir ey kalmyor geriye, tahminimide yazdm zaten.Gelelim sizin yazdklarnza imdi sizin yazdklarnz ok farkl bir sknty dile getirmektedir ki ok DORUDUR...Cihazda zaman zaman byle bir sknt yaanmaktadr ve cihaz arka anahtardan kapatp amadan dzelmemektedir.Bu skntnn ilk nedeni HAZIR KANAL listesi kullanmaktr fakat siz zaten durumun farknda olduunuz iin bu konu ile size diyebileceim buna neden olan bir dier faktrdr.Bende cihaz ilk aldmda sk saylmasada bu tr bir sknt ile zaman zaman karlayordum,kanal resmi sabit kalp ekrana FREL KANAL ibaresi geliyordu.Ve cihaz arka anahtardan kapatp amadan dzelmiyordu fakat UDYUCU olmamzn getirdii bir avantaj ve ayn zamanda birazda ELEKTRONK bilgimiz olmas nedeni ile kendimce cihazdaki bu soruna 100/100 olmasa bile 100/98 zm buldum.(Bu durumu bir ekilde paylamam doru olmaz.) Fakat ben DOKTOR civanma zel MAL yolu ile bu durumu yazp bilgilendirmitim...ncelikle bu sknty amamda bir dier faktrde haftann 2 gn cihaz arka anahtardan kapatp amamdr.(Malum cihazmz yarm LNUX tabanl ve arasra RESET istemektedir.) Ben yine belirtmek isterimki cihazlarda sadece kanal nosunu gsteren cihazlarda kullandm ve onlardada bu duruma rastladm.stelik her trden ilemcide vard.Ama sorunun kayna hep AYNI kyor maalesef yani DONANIMDAK gzden kaan ufack bir ayrnt ve cihazn ok daha stabil almas iin haftann iki gn yaplacak bir reset hareketi ite durum bunlardan ibarettir.Umarm bir nebze olsun size ve bu mesaj okuyan dier arkadalarmza yardmc olabilmiimdir.
    DOST_6080 (06.08.2016), gazi (29.08.2016) Bunu beendi.
    Konu haydar1966 tarafndan (28.02.2015 Saat 15:18 ) deitirilmitir.

habasat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    13.05.2012
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    2
    @habasat
    Tecrbe Puan
    7

sayn doktor benim Cihazm boot olmu ok uratm ama olmad Ne yapmam gerek
    DOST_6080 (06.08.2016) Bunu beendi.

Co-Administrator
    yelik tarihi
    05.02.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51
    Beenmi
    6.386
    Teekkr Alm
    3.363
    @haydar1966
    Tecrbe Puan
    50

Alnt habasat Nickli yeden Alnt
    sayn doktor benim Cihazm boot olmu ok uratm ama olmad Ne yapmam gerek
    Eer ilk mesajdaki aklamalara gre hereyi deneyip hala dzelme yoksa o halde cihaznza servis yolu grnm demektir.
    DOST_6080 (06.08.2016) Bunu beendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)