Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D Portal Nasıl Çalışır

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
Machina 3D Portal Nasıl Çalışır
Kumandadan M+ tuşuna basıyoruz

Machina Portala giriyoruz

Karşımıza İstanbul Havadurumu Google maps Haber ve Piyasa Ekranı Geliyor kumandadan yön tuşları ile uygulamalardan birini seçip okliyoruz ve ekran karşımıza geliyor

resimler için.@ mach1 hocaya . Teşekkürler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Machina Portaldaki Gelişmeler.

Next Machina 3D cihazlarının özel portalı olan Machina Portal bölümünde yeni geliştirmeler yapılmıştır arkadaşlar..

attachment.php

Hava Durumu :
Bulunduğunuz şehre ait 5 günlük hava durumunu takip edebilirsiniz..

attachment.php

EPG ( Program Rehberi )
Bu bölümde TV yayınlarının anlık / günlük yayın akışlarını takip edebilirsiniz..

attachment.php

EPG(JSC) :
Spor severlere özel Al Jazaera Sport Kanallarının anlık/günlük yayın akışlarını takip edebileceksiniz...

attachment.php

Haber (RSS) :
Anlık haberler ile ilgili gelişmeleri bu bölümden takip edebilirsiniz..

attachment.php

Piyasa :
Ekonomik gelişmeleri takip edenlere özel ekonomi piyasasındaki verileri takip edebilirsiniz..

attachment.php

Maç Sonuçları :
Maç yayınlarının canlı skorlarını takip edebileceğiniz bir uygulamadır. Oynanmış ve halen oynanan futbol karşılaşmalarına ait canlı sonuçları görebilirsiniz.
Kırmızı - Bitmiş maçlar
Yeşil - Canlı oynanan maçlar
Mavi - Oynanacak maçlar
İlk yarı sonuçları canlı sonuçların altına küçük puntolarla yazıldı.
attachment.php

IP TV Listesi Güncelleme :
Genel - Spor/Belgesel - Film/Dizi - Müzik/Radyo - Özel (+18) Ip tv listelerinizi güncelleyebilirsiniz.. (İndirilen veriler Free Tv bölümündeki ilgili kategorilere yazılır,her güncelleme o kategorideki eski listeyi siler.Kullanıcıya ait olan kişisel bölümü hariç..)

attachment.php

Ayarlar :

Ayarlar - Hava Durumu :
Bu bölümde ana sayfada görüntüleyeceğiniz şehir bilgisini seçebilirsiniz...

attachment.php

Ayarlar - Uygulama :
Portal Ana sayfa ekranında görünmesini istemediğiniz uygulamaları bu bölümden yönetebilirsiniz..

attachment.php

Ayarlar - IP TV :
Bu bölümde Portal ana sayfa ekranında görünmesini ve güncellenmesi istemediğiniz IP TV kategorilerini yönetebilirsiniz...

http://www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=5854&stc=1&d=1385991517/IMG][/CENTER]

[B][COLOR="red"]Ayarlar - Kullanım Kılavuzu :[/COLOR][/B]
Machina portal bölümündeki uygulamaları nasıl kullanacağınıza dair bilgilere buradan ulaşabilirsiniz..

[CENTER][IMG]http://www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=5855&stc=1&d=1385991517

Ayarlar - Yazılım Kontrol :
Bu bölümde cihazınızda ki yazılım versiyon bilgisini ve daha güncel yazlım olup olmadığının sorgulamasını yapabileceksiniz...​

hhbas55

0
Machina3D VIPClup
5 Ocak 2013
13
0
1
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Birşey rica etsem olurmu acaba?.İptv bölümündeki kodları bize sunma durumunuz olabilir mi?.Hepsini bir yere toplama açısından güzel olur en azından benim açımdan.Eğer mümkünse özellikle spor,belgesel,genel bölümlerindekiler.Teşekkürler şimdiden....

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
sayı karbon hocam benim mu makınede gormek ıstediğim en buyuk özellık menü rengi çoklu olması kırmızı sarı yeşil mavi olarak mumkun olabılecekmı acaba saygılar

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
illere göre hava durumu

sayın hocam ben machina 3D nin son yazılımını yükledim. bağlı bulunduğum ile göre kayıt için OK e basıyorum kayıt yapmıyor... sebebi ne olabilir ben mi bir yanlışlık yapıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Hürmetler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
sayın hocam ben machina 3D nin son yazılımını yükledim. bağlı bulunduğum ile göre kayıt için OK e basıyorum kayıt yapmıyor... sebebi ne olabilir ben mi bir yanlışlık yapıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Hürmetler.

Hangi hava durumu uygulaması ?

Menü - Medya - Hava durumu uygulaması mı ?

İlk önce kırmızı tuşa basarak şehir ara deyip istediğiniz şehir ismini yazın..daha sonra OK dediğinizde cihaz şehri bulacak ve ekleyecektir..İnternet destekli bir uygulamadır haberiniz olsun..

attachment.php

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
Hocam portalda devamlı hava durumu Avanos gösteriyor.
Şehir değişmiyor.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Hımm.evet ayarlar kısmında şehir seçsekte aktif olmuyor hep aynı şehri gösteriyor..daha doğrusu IP sorgulamada hangi şehir ise bağlanılan yer o şehrin bilgisini veriyor...Ok yarın sorunu çözeriz..

yurekli

0
Üye
26 Eki 2013
9
0
1
Üstad, ben Ankara' da yaşıyorum, ben de sabit Avanos gösteriyor ve hiçbir şekilde değişmiyor. Portal' deki yeni eklenen ayarlar bölümünden Ankara' yı (vay başka bir loksayon) seçmeme rağmen Avanos' da ısrarcı davranıyor.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Hangi hava durumu uygulaması ?

Menü - Medya - Hava durumu uygulaması mı ?

İlk önce kırmızı tuşa basarak şehir ara deyip istediğiniz şehir ismini yazın..daha sonra OK dediğinizde cihaz şehri bulacak ve ekleyecektir..İnternet destekli bir uygulamadır haberiniz olsun..

attachment.php

sayın hocam portal da avanos sabit il tercihi yaptığımız zaman onay vermiyor... diğer arkadaşlar da belirtmiş... ilgi ve alkalarınız için teşekkürler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Portaldaki hava durumunda şehir seçememe sorunu giderilmiştir,kontrol edebilirsiniz arkadaşlar.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
eyvallah eline sağlık portal hava durumu düzelmiş,
teşekkür ederiz.