Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

bana Next Minix HD flash dump lazım

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
Next Minix Black II HD flash dump dosyası lazım cihaz kırmızı ısıkta kaldı acılmıyor

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞK

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
Next Minix Black II HD

Sanırsam bunda güncelleme yaparken elektrik gitmiş kırmızıda kalmış

İçindeki Eprom No: 25Q64FVS1Q

Elinde Eprom Flash Dump Dosyası olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:

hamdin

0
Üye
14 Ara 2015
108
15
18
Yardım saat 7 sonra yapılan paylaşımlar gürmiyorum neyde kaynaklaniyor bilen varımı

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
iki linki bi inceleyin
next.web.tr/showthread.php/2697-A%C3%A7%C4%B1lmayan-Next-Minix-HD-BLACK-Serisi-Cihazlara-Yap%C4%B1lmas%C4%B1-Gereken-%C4%B0%C5%9Flemler.html

next.web.tr/showthread.php/8191-Next-Minix-HD-Black-II-30-11-2015-Yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1-(Y%C3%BCklenemeyen-Cihazlar-%C4%B0%C3%A7in).html

İlgilendiğin için teşekkür ederim

ALI_RS232_LOADER_UPDATE_V1.2.0 Yükleme Yaptıgımda
Eror: Sw file size error! Wrong file!
Hatası Veriyor ne yapmam lazım.

Son düzenleme:

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
Next Minix Black II HD

Cihazı Halen Çalısmıyor Eprom-Flash Dump Dosyasından Şüpheliyim

Aynı Cihazdan Olanları Eprom-Flash Dump Dosyasını Paylaşırsa Sevinirim

İçindeki Eprom No: 25Q64FVS1Q Eskisi

Yeni Eprom Taktım: 25l3205D

Gene Aynı

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Next Minix Black II HD

Gene Aynı

Sizin cihaz hiç açılmıyorsa rs232 ile yazılım atmanız gerekiyor yazılım programı farklı baktığım kadarıyla elinizde rs232 kablo varsa ara yazılım ve son yazılımı atamayı deneyin bilgisayar kasalı Windows 7 olması gerekiyor laptoplarda dönüştürücü gerekiyor ve Windows 8,8.1.10 çalışmıyor kaliteli çeviriciler var onlar tüm serilerde çalışıyor eğer kablo yoksa next servis 10 ile 20 tl arası yazılım atılıyor editör bu yalnız kullanırken virüs programı kapalı olmalı bildiğim kadarı ile yazdım denediyseniz next servise götürmenizi tavsiye ederim.

Açılamayan cihazlar için yapılması gereken işlemler

http://www.next.web.tr/showthread.p...isi-Cihazlara-Yapılması-Gereken-İşlemler.html

Yetkili servisler
http://www.next.com.tr/tr-tr/yetkili-servisler

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Estağfurullah DOST ustam sevgi saygılarımla :sapka: :sapka:

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
İlgi Alaka Gösteren Arkadaşlar İçin Teşekkür Ediyorum. Ben Elektronikciyim, Aynı Cihazdan Elimde Yok Olsa Onun Epromunu Kopyalayıp Diğer Cihaza Kopyalıyacağım. Ama Olmadıgı İçin Elimizdeki İmkanlar ile Rs232 ile Yüklemeye Çalısıyorum Alttaki Hatalar Alıyorum Kasa Bilgisayar ile Denedim Laptop İlede Denedim Aynı Birde F12 Arkadaşom Dediği Gibi Başka işletim Sistemi ile Deniyeyim. Aklıma gelmişken Win 10 da Next Minix Black II HD Ara Yazılım Diye Yazılım Var Onu Yüklüyor Ama Cihaz Halen Kırmızı Işıkta Kalıyor.

Eror: Box Read File Failed!

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
İlgi Alaka Gösteren Arkadaşlar İçin Teşekkür Ediyorum. Ben Elektronikciyim, Aynı Cihazdan Elimde Yok Olsa Onun Epromunu Kopyalayıp Diğer Cihaza Kopyalıyacağım. Ama Olmadıgı İçin Elimizdeki İmkanlar ile Rs232 ile Yüklemeye Çalısıyorum Alttaki Hatalar Alıyorum Kasa Bilgisayar ile Denedim Laptop İlede Denedim Aynı Birde F12 Arkadaşom Dediği Gibi Başka işletim Sistemi ile Deniyeyim. Aklıma gelmişken Win 10 da Next Minix Black II HD Ara Yazılım Diye Yazılım Var Onu Yüklüyor Ama Cihaz Halen Kırmızı Işıkta Kalıyor.

Eror: Box Read File Failed!

Kasalı Windows 7 yi deneyin next servis adresinden dosyalar bölümünden black II ara yazılımdan önceki yazılımları da deneyin usta yüklendi demişsin flash uçmuş olmasın yazılımı almıyor cihaz

http://www.nextservis.com/

Son düzenleme:

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
Şimdi Denedim Kasalı Windows 7 Bilgisayarda Next Minix Black II_8M_V1.09.13347_20150106 Fabrika Çıkışı yazılımını Aldı Cihaz Kırmızı Işıkta kalıyor Gene Anlamadım gitti.

Flash Ucsa yeni Entegre taktım Emrom Makinasıyla Eski Epromu Yeni Eproma Yazdım Gene Aynı

Yeni Eprom Taktım: 25l3205D Yenisi

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Şimdi Denedim Kasalı Windows 7 Bilgisayarda Next Minix Black II_8M_V1.09.13347_20150106 Fabrika Çıkışı yazılımını Aldı Cihaz Kırmızı Işıkta kalıyor Gene Anlamadım gitti.

Flash Ucsa yeni Entegre taktım Emrom Makinasıyla Eski Epromu Yeni Eproma Yazdım Gene Aynı

Yeni Eprom Taktım: 25l3205D Yenisi

Usta daha iyi bilirsin ama kullanılan entegre aynı mı galiba kullanılan entegre ve yazılımında hata olabilir aynı entegre olmalı cihaz yazılımı alıyor açılmıyor.

Son düzenleme:

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3
Datasheet Ayak Yolları Ayını Gibi. Kendi EpromU İçindeki Yazılımı Çökük Sanırsam Bende Kendi Flash Epromu İçindekileri Yeni Eproma Kopyaladım Sanırsam Calısmaması Ondan. Artık Çalısan Bir Cihaz Gelmesini Beklicez Yada Birisinin Paylaşmasını Beklicez (Eprom Flash Dump) Dosyasını

TeknikServis

0
Üye
15 Ocak 2017
13
1
3

Next Minix Black II HD

Gene Aynı

Merhaba Arkadaşlar Uzun zaman sonra

Next Black 2 HD Cihazı Elime Geçti

Cihazın Epromunu Bozuk Cihazıma Kopyaladım

İçindeki Eprom No: 25Q64FVS1Q

Cihazım Cazlıstı Buseferde Av girişinde Görüntüsü Var HDMI Çıkıs Görüntüsü Yok

Anakart da HDMI Çıkısı Direk İşlemciden Cıkıyor Arada HDMI Chip Entegresi Yok Gördüğüm Kadarıyla AV Girişinden Çözünürlükleri Tv nin formatına göre Tüm formatları denedim olmadı

HDMI Çıkıs Görüntüsü Hakkında bigisi Olan Paylasırsa Sevinirim

Son düzenleme: