Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D de Desteklenen USB Wi-Fi Aparatlar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Aşağıdaki modeller cihazla denenmiştir.

Çalışan Modeller:
- EVEREST EWN-710
- TP-LINK TL-WN727N
- AirTies Air2310
- Next YE 11G Wİ-Fİ
- Next Ralink 5370 2.4GHz USB WiFi Erişim Aygıtı ( Antenli)
- FOREX FW-056R MİNİ Wİ-Fİ ADAPTÖR 150Mbps
- Net Master WLAN usb 2.0 54Mbps
- Aztech wl-552
- Logilink wl0084b
- Edimax ew-7811Un
- EDUP ED-199
- Cisco Linksys AE1000

Çalışmayan Modeller:
- EVEREST EWN-300M
- Everest EWN-150M Wireless Network USB2.0
- CISCO AE1200

Not : Denemeler yapıldıkça adaptör listesi güncellenecektir.

sinanali

0
Üye
30 Ara 2012
29
1
3
Edimax EW-7711UMn takınca wi-fi aparatı takıldı diyor fakat tarama v.s. yapmıyor. Ya M3D cihaza uyumlu değil ya da ben beceremedim. sampiyon arkadaşın dediği gibi taktım ama olmadı malesef. Denemeye devam.

deposhow

0
Üye
8 Ağu 2012
4
1
3
Kahramanmaraş
Diğer bir sorum ; Ben yaklaşık 1998 yılından bu yana Next cihazları kullandım.Şu an elimde Next 2000 Süper HD var. Görüntü kalitesi olarak Next Machina 3D ile ne farkı var ?Diğer farkları nelerdir ? 1TB Harddiski USB 3.00 da filmleri izleme imkamınz varmı ? Ücretli server alacak olursam bir ay verdiğiniz hediye bir yıl +1ay mı ? Fiatı uygun olduğu zaman almayı düşünüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

akifhasan

0
Üye
17 Ara 2012
92
4
8
Konya
Dark RangeMax 300Mbps Çift Antenli Wireless-N USB Adaptör (DK-NT-WDN300HP2A
karbon: hocam bu next macınayı calıştırımı bilgi verirseniz sevinirim herkez övüyorda calıştırısa bundan alıyım

hakaneli

0
Üye
14 Ocak 2013
5
0
1
elimde tplink wn725n ve wn822n olmak üzere iki wifi adaptör var ama ne yaptımsa adaptörleri tanımadı son çare olarak ön panelde ki usb slotun arızalı olduğunu düşünmeye başladım zaten ön paneldeki lcd ve tuşlar çalışmıyor cihazımda ama usb hdd veya başka usb cihazları çalıştırabiliyorum wifi adaptörlerin ikisinide anlatıldığı gibi denedim cihazı arka panel kapama tuşundan kapatıp bağladım açtım olmadı aynı şekilde arka usb de denedim olmadı hatta ikisini birden bağladım yine olmadı menüde sadece kablolu bağlantı görünüyor ilk birkaç yazılımda wifide görebiliyordum ama uzun zamandır yok şu anda 4.522 yazılımı yüklü sizce servisemi göndermeliyim arıza göstergesimidir şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim

hakaneli

0
Üye
14 Ocak 2013
5
0
1
machina 3d wifi adaptör sorunu yardım

elimde tplink wn725n ve wn822n olmak üzere iki wifi adaptör var ama ne yaptımsa adaptörleri tanımadı son çare olarak ön panelde ki usb slotun arızalı olduğunu düşünmeye başladım zaten ön paneldeki lcd ve tuşlar çalışmıyor cihazımda ama usb hdd veya başka usb cihazları çalıştırabiliyorum wifi adaptörlerin ikisinide anlatıldığı gibi denedim cihazı arka panel kapama tuşundan kapatıp bağladım açtım olmadı aynı şekilde arka usb de denedim olmadı hatta ikisini birden bağladım yine olmadı menüde sadece kablolu bağlantı görünüyor ilk birkaç yazılımda wifide görebiliyordum ama uzun zamandır yok şu anda 4.522 yazılımı yüklü sizce servisemi göndermeliyim arıza göstergesimidir şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
TLW822N bende gayet iyi çalışıyor.İntenet ayarlaında bağlantı tipi olarak bablosuz bağlantı seçimini yaptınmı?

hakaneli

0
Üye
14 Ocak 2013
5
0
1
Yukardaki mesajımda anlattığım gibi maalesef menüde kablosuz seçenek görünmüyor sadece kablolu seçenek var artık sanırım servise göndermekten başka çarem yok sorun yazılım kaynaklı değil gibi donanımsal görünüyor çünkü hem çok sayıda wifi adaptör denedim hemde her yolu kullandım sadece kafamı karıştıran diğer usb cihazlar çalışırken neden wifi çalışmıyor machina 3d hakkında gerekli teknik bilgim olmadıgı için yazdım fakat burdan çözüme ulaşacak gibi değilim usb harddisk kart okuyucu bunlar usb hublarda çalışıyor

hakaneli

0
Üye
14 Ocak 2013
5
0
1
cihazım servise gidip geldi ön panel yeni versiyonla değişti herşey güzel ama ne hikmetse wifi adaptör yine çalışmadı ve yine menüde kablosuz seçenek yok sorunun nedenini bir türlü anlayamadım
KULLANDIĞIM ADAPTÖRLER
tp-link WN822N versiyon 2
tp-link TL-WN725N

hakaneli

0
Üye
14 Ocak 2013
5
0
1
nihayet çözüme ve problemin nedenine ulaştım. Elimdeki diğer iki adaptör versiyon farkından dolayı çalışmıyormuş. İki modelde V2 (ikinci versiyon) olduğu için MACHINA 3D tanımıyor. Dün elime geçen TL WN722N modeli problemsiz biçimde çalışıyor. Kablosuz menüde aktif hale geldi. Androit telefonumdan Hotspot WİFİ (kablosuz veri paylaşım alanı) özelliği ile internet bağlantısı sağladım. Cccam problemsiz kopmasız halde görevini yapıyor.