Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar 18000 HD CX USB den Yazılım Yükleme (Resimli Anlatım)

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
NextStar 18000 HD CX
USB den Yazılım Yükleme (Resimli Anlatım)

*Cihazınıza uygun yazılımı zıp ten çıkarıp USB Belleğinize Yükleyiniz
*Aşağıdaki adımları uygulayınız
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Son düzenleme:

erkano

0
Üye
10 Haz 2012
5
0
1
Marmara
Key dosyası atarken USB belleği FAT32 yeBiçimlendirdim Aynı USB ile yazılım atabilirmiyim? Bu biçimlendirme yapıldıktan sonra hep öyle mi kalır (FAT 32 ) ? yoksa key dosyası silinirse biçimlendirme de mi sıfırlanır.Yazılım atmak için USB belleği biçimlendirmek lazım MI ?

erkano

0
Üye
10 Haz 2012
5
0
1
Marmara
18000HD CX cihazın en son yazılım versiyonu Hangisi.Yazılım atınca Kanallar uçacak mı Favorit listeleri ne olacak Kanalları ve favorit listelerini silmeden yazılım yeniliyebilirmiyim ? Teşekkürler (DEDENİZ ERKAN YAŞ 73)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Key dosyası atarken USB belleği FAT32 yeBiçimlendirdim Aynı USB ile yazılım atabilirmiyim? Bu biçimlendirme yapıldıktan sonra hep öyle mi kalır (FAT 32 ) ? yoksa key dosyası silinirse biçimlendirme de mi sıfırlanır.Yazılım atmak için USB belleği biçimlendirmek lazım MI ?

USB belleğinizi bir kez FAT32 olarak biçimlendirdi iseniz her seferinde biçimlendirme yapmanıza gerek yok.

18000HD CX cihazın en son yazılım versiyonu Hangisi.Yazılım atınca Kanallar uçacak mı Favorit listeleri ne olacak Kanalları ve favorit listelerini silmeden yazılım yeniliyebilirmiyim ? Teşekkürler (DEDENİZ ERKAN YAŞ 73)

Kanal yedek alma yöntemlerini kullanarak hazırlamış olduğunuz kanalların yedeğini iki şekilde de alınız..

1. Yol
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=945

2. yol
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=882&postcount=9

Daha sonra linklerdeki anlatımlar gibi geri yüklersiniz.
Kolay gelsin.

tyler999

0
Üye
14 Ağu 2012
2
0
1
Uydudan otomatik olarak yaptığımız yazılım günçelleştirme ile usb flash bellek ile yaptığımız yazılım güncellemenin farkı nedir acaba??? yoksa her ikiside aynı şeymidir???TEŞEKKÜRLER...

gffk

0
Üye
10 May 2013
1
0
1
YE-18000 HDMI CIS Nextstar kullanıyorum fazla bilgim yok uydudan güncelleme yapmıyor bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

fucar

0
Üye
24 May 2013
1
0
1
ANKARA
Arkadaşlar Merhaba,

Ben de geçen gün 18000 HD CX Uydu alıcı aldım. Bugün yeni yazılımı yükledim. Eski kanal listemide yedeğini almıştım ordan yükledim şimdilik bir sorun yok ama baştan beri var olan wifi sorunu devan ediyor.

Yeni
Model : NextStar YE-18000HDCX
Maincode : V1. 22B8*
Versiyon No : 119

Eski
Model : NextStar YE-18000HDCX
Maincode : V1. 20B1*
Versiyon No : 119

Ben de eski versiyonda da yeni versiyondada youtube gibi kanallar olmasına rağmen wifi ayarları hiç gözükmüyor. Acaba ben deki wifi aparatı uygun olmadığı için mi gözükmüyor. Ben de edimax ın bir wifi aparatı var çipseti ralink RT2870 miş bizim alıcılar sadece rallink 5370 i mi destekliyor. Son olarak bir de kumandada ekranı 9 bölme aynı anda 2 kanal izleme tuşunu bulamıyorum.

Düzeltme: Uyduyu aldıktan 1 hafta kadar sonra rallink 5370 wifi aparatı aldım. Önceden wifi iligili uydu alıcıda hiçbir yazı yoktu, bu da ben de acaba benim uydu alıcıda wifi yokmu diye düşünmeme neden olmuştu. rallink wifi alıcıyı takar takmaz "wifi aygıtı takıldı" mesajı verdi. Modemle bağlantıyı kurdum şimdi çalışıyor. youtube vb yerleri izlemek için "yerel network ayarlar" ından - uygulama seçeneğinin cccam seçilmesi gerekiyor yoksa açmıyor.

Son düzenleme:

likier

0
Üye
21 Mar 2013
4
0
1
Avcılar-İSTANBUL
selamlar sayın karbon freeshare server konusunda fazla bilgim olmadığından öğrenmek istediğim bazı şeyler var.üç ay kadar önce next 18000 hd cx uydu alıcısından aldım.wifi ayarları yüzde 99 bağlı forumda anlatıldığı gibi dhcp kapalı iken 666666 yaptım ve st ıp almıştır mesajı çıktı sonra dhcp'yi açık yaptım.fakat şifreleri kanallarda donma ve kesinti çok olduğundan bir yıllık ücretli cccam server aldım.cccam serverda kırmızı düzenle tuşuna basınca url,server portu,kullanıcı,şifre gibi kısımlara verilen değerleri girince oto bağlan açık ve mavi renkte oturum kapat bağlandı yazısı çıkıyor. fakat uygulamada newcamd client olduğunda düzenle tuşuna basıldığında url,server portu,kullanıcı,şifre gibi kısımlar boş çıkıyor.bu kısımlara cccam daki gibi sayı veya harfler girilecek mi ? des key de 01-14 arası sayılar var.ping,ca tipi 1 ve karşısında bilinmiyor yazıyor.oto bağlan evet ve oturum aç çıkarıldı yazıyor.oturum açı okeylediğimde bağlantıda hata çıkıyor.cccam daki gibi oturum kapat bağlandı durumuna nasıl getirebilirim.? öğrenmek istediğim bu konulara yanıt verilmesi ümidiyle iyi akşamlar.

isayurga

0
Üye
29 Ara 2011
105
1
18
karbon kardeş sen böyle yapmazdın.neler olduda cevap vermiyorsun.yeni yazılım var veya yok demek bukadar zormu?kolay gelsin.