Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Usb Bellek ile CCcam&Newcamd Bilgilerinin Yüklenmesi

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
satırımız aynı dreamboxlar gibi

C: serveripveyadns portno isim şifre

C: mach1digitalcom.dyndns.biz 12000 mach1 mach2 şeklinde

Cccam.cfg dosyası içine satırımızı koyup usbmize atıyoruz sonra M+ Tuşunun altındaki tuşa kumandadan basıp usb dosya sistemi içinden S/W seçimine gelip CCcam.cfgyi kırmızı tuşa bası seçip ok e basıyoruz bilgiler güncelleyecekmisiniz diye soracak ok seçiyoruz lütfen bekleyin diyor ve işlem bitiyor server düzenine girince attığınız bilgiler yüklenmiş olarak görüyorsunuz..

açıklamalar ve resimler için @mach1 hocaya teşekkürler

Son düzenleme:

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
Machina 3D de Usbden Newcamd Cfg Server Bilgileri Nasıl Yollanır

Machina 3D de Usbden Newcamd Cfg Server Bilgileri Nasıl Yollanır
Newcamd.cfg dosyamızı newcamd server bilgilerimizi koyuyoruz

N: serveripveyadns 43000 isim sifre 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
N: serveripveyadns 43029 isim sifre 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

N:serveripveyadns portbaşlangıçno isim şifre deskey şeklinde
N:serveripveyadns porbitişno isim şifre deskey şeklinde

Usbmizi 3d ye takıyoruz M+ tuşunun altındaki tuş ile dosya sistemine giriyoruz infoya basıp usbyi seçiyoruz S/W Seçimine gelip Newcamd.cfg yi kırmızı tuşa basıp seçip okleyip güncelliyoruz daha sonra Server düzenine girip baktığımızda newcamd bilgileri güncellenmiş oluyor

açık lama ve resimler için @mach1 hocaya teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Machina 3D Usb Bellek ile CCcam Bilgilerinin Yüklenmesi

Next Machina 3D cihazınıza server bilgilerinizi usb bellek ile kolayca yükleyebilirsiniz..

Örnek olarak ;

Url : cccam.dyndns.org
Port : 11000
Kullanıcı adı : karbon
Şifre : karbon1
şeklinde örnek bir cccam hesabımız olsun bu hesabı cccam satıra haline şu şeklide getiririz,

Kod:
C: [COLOR="red"]cccam.dyndns.org[/COLOR] [COLOR="blue"]11000[/COLOR] [COLOR="SeaGreen"]karbon[/COLOR] [COLOR="Plum"]karbon1[/COLOR]

serverde bulunan port sayısı fazla ise yada başka server satırıda yükleme isterseniz altına bir satır daha ileve etmeniz yeterli
Kod:
C: [COLOR="red"]cccam.dyndns.org[/COLOR] [COLOR="blue"]11000[/COLOR] [COLOR="SeaGreen"]karbon[/COLOR] [COLOR="Plum"]karbon1[/COLOR]
C: [COLOR="red"]cccam.dyndns.org[/COLOR] [COLOR="blue"]12000[/COLOR] [COLOR="SeaGreen"]karbon[/COLOR] [COLOR="Plum"]karbon1[/COLOR]
C: [COLOR="red"]cccam.dyndns.org[/COLOR] [COLOR="blue"]13000[/COLOR] [COLOR="SeaGreen"]karbon[/COLOR] [COLOR="Plum"]karbon1[/COLOR]

Şeklinde satır haline getirmiş olduk, her bir bilgi arasında bir boşluk bırakıyoruz..

Verdiğim örnek satırı eklentide dosya haline getirdim.

Sizde eklentideki dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartıp cccam.cfg uzantılı dosyayı mause ile sağ tıklayarak ''Not Defteri'' şeklinde açarak kendi server bilgilerinizi örnekteki gibi düzenleyip .cfg uzantısını değiştirmeden kaydederek Usb belleğimize geri yükleyip Next Machina 3D cihazımıza takarak
hnpj7.png
tuşuna basıp usb belleğimize cihaz üzerinden ulaşıp kumandanın yön tuşları ile ''Yazılım Seçimi'' kısmına gelip CCcam.cfg dosyamızı görüyoruz üzerine gelerek OK tuşuna basıyor ve cihazımıza yüklemiş oluyoruz..
Daha sonra Menü - Girişler - Server Ayarları kısmından yüklemiş olduğumuz CCcam bağlantısını ''Açık'' olarak düzenleyerek Kırmızı tuş ile ''Kaydet'' seçeneğine tıklıyoruz ve çıkıyoruz,port yada server sayımız birden fazla ise kaç tane satır girmişsek hepsine tek tek bağlantı kısımlarını ''Açık'' yaparak kaydediyoruz...İnternet bağlantımızda sorun yoksa artık CCcam server aktifdir arkadaşlar server kullanımına başlayabiliriz.

Kumandan OPT+(yeni kumanda da INF+) tuşuna basarak ''Server Bilgileri'' kısmından kaç tane server bağlantısı var ve aktif kart sayısı kaç tane görebilirsiniz..

İyi Seyirler....

Not : Yazmış olduğum CCcam satırı örnek olarak verilmiştir çalışmaz boşuna denemeyin..

Not 2 : Eğer kullanıcı isminizde yada şifrenizin başında 0(sıfır) varsa usb bellek onu yüklemez sadece 0 olan yeri cihazdan elle düzelterek kaydedebilirsiniz..

Ekli dosyalar

• cccam.zip
    214 bayt · Görüntüleme: 142

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
rica etsem bana cfg ile ilgili cccam yüklemeyi gösterirmisinz sayın admın kardeşlerim resimli anlatım lütfen hangi programla bu işi yapabilirim saygılar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
rica etsem bana cfg ile ilgili cccam yüklemeyi gösterirmisinz sayın admın kardeşlerim resimli anlatım lütfen hangi programla bu işi yapabilirim saygılar

Linkte sıkıştırılmış klasörde yükleyiciler mevcut klasöre çıkarttıgınızda 3 adet dosya gelecek üçünüde düzenlemek için sağ tıkla birlikte aç not ped ile açınız.

cccam.config :

xtream panel cfg:

usb/kişisel m3u dosyası

Tüm işlem bittiginde Menü > Güncellemeler > İnternetden güncelleme yazısını usb seçin bir alt seçenekten sırayla hangisini seçeceksen (cccam.cfg) seçip güncelleye basın.

>>>Güncelleyiciler>>>>next.gen.tr>>>Tıklayınız>>

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
tam olarak anlayamadım ama prgramı ındırdim 3 dosya cıkartım birlikte ac olayını not defteri olarak sectım oradakı sıralama olayını anlamadım serveri yazdım cıhaza atım yüklenmedi malesef bıraz daha yardım lütfen

--------------------

neredeyse yapacam bıraz resımlı anlatırmısnn lütfen az kaldı sanırm resımlı görsem tamamdır

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim deneme yapmak için yada işin mantığını anlaman için ufak bir zahmete katlan http://next.gen.tr/do.php?id=52 yıkla indir dün verdiğim m3u dizini inecek indirdigin dizini winzipden klasöre çıkart masa üstünde klasör içinde (vlc var ise vlc playerin göstericisinin resmi ile olan dosya çıkacak) m3u dizinini direkt kopyala usb kaydet.
daha sonra menü >güncellemeler>usb1>m3ucfg >bul güncelle işlem tamamdır.ıptv tuşuna bas sat tuşundan usb/kişisel seç ve izle.
(daha sonra masa üstündeki indirdiğin listeye gel sag tıkla not pedle aç de

bu gibi bir liste oldugunu göreceksin cihazın tanıması için listede ilk başta #EXTM3U yazısı olmalıdır altında ise tanıma yolu#EXTINF:0,360 TV ve oynatma linki
http://watch.necroiptv.com:80/live/hpuMM28TRb/fSfNXGFIoO/3300.ts olması gerekir .

Ufak bir ipucu pc ye VLC PLAYER yükleyiniz https://www.videolan.org/vlc/index.tr.html kurduktan sonra yukarıdaki gibi indirdiğiniz listeyi veya ağ baglantısına ekleyeceginiz link açtıgınızda ortam dosyayı kaydet masaüstü dosya tipine m3u seçerek m3u kayıt eder oynatırken altta 7 tuş listedir listede tıklayarak sürükle bırak yaparak listeyi istediğin gibi oluşturur ve ortamdan farklı kaydetip direkt usb atarsınız

JQaDyB.jpg

Resimde zıp çıkartılan dosya sag tıklayıp açılan liste , vlc ile açılan liste düzenleme kayıt etmek sıralıdır.

--------------------------------------------------------------
yada cihazda son yazılım var ise xtream panele serverını direkt girebilirsin

kumandanın alt mavi tuşuna bas panel açılır ıptv tuşuna bas menüye bas panel ayarları açılır

sana verilen link ise http://static-213-115-236-35.sme.br...word=C4uXaqA147As72A2&type=m3u_plus&output=ts gibi yada

Url host: static-213-115-236-35.sme.bredbandsbolaget.se
Port: 25461
username=dsndc-esh
password=C4uXaqA147As72A2

gibi

1JLE8N.jpg

resimdeki gibi girip kayıt ettikten sonra xtream panele tümü yüklenir seyretmek için direkt mavi tuşa basıp seyredersin

--------------------------------------------------------------------

cccam server yükleme için ise

http://www.next.web.tr/showthread.p...Ccam-Bilgilerini-USB-Bellek-ile-Yüklemek.html

burdaki resimli anlatıma bi bak

Son düzenleme:

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
BEN usb den cccam yüklemeden bahsetmiştim sanırm cıhazıma siz başka bı şey anlatınız ıyıce kafam corbaya döndü kulandığım cıhaz next machine ed cift tuner efendim

--------------------

url: ....
port: .....
kulanıcı adı: ....
şifre: .... böğle bi cccam server var yüklemek istedım cıhaza usb yoluyla verdığınız lınkteki programı ındırdım cfg konumuna getırdım ama uyudu alıcısına yüklüyorm günceleme başlıyor ve bitti dıyor ama cccam yüklenmedı baktım

Moderatör tarafında düzenlendi:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim özür (Malum ihtiyarlık ve aynı anda 3 bölüme yazarkende ceptende bi arkadaşa yardım eddiyorum kusura bakma ugraştırdım)
indirdigin dosya içinde ccccam config var ona sag tıklayıp açın

C: adres port kullanıcı adı şifre olarak yazın

size verilen nasılsa

C: flyorbit.ccmproo.com 12000 mmtsphd1534 dfgrg4 gibiyse direkt kopyalayıp 1 sıraya yapıştırın

url : flyorbit.ccmproo.com
Port: 12000
kul adı: mmtsphd1534
şifre: dfgrg4 gibiyse yukardaki gibi yazın C: flyorbit.ccmproo.com 12000 mmtsphd1534 dfgrg4

http://www.next.web.tr/showthread.p...Ccam-Bilgilerini-USB-Bellek-ile-Yüklemek.html burdaki anlatım sizin cihazada uygun

işlem bitince menü güncellemeler usb1 alttan cccam config seç yükle işlem bitince menü şifreli yayın ayarları 2 sıradakine bas 1 serverı aç kaydet baglandı xxx kart der .

Son düzenleme:

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
evet sanırm next machine 3d cift tunere usb ile cccam yüklenmiyor anlaşıldı efendim malesef

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
sayın admın bey next machine 3d cift tunerde cfg ıle ılgılı herhangı bı yazı söz cümle cıkmadı cıhaz bu yaptığımız usb ıle cccam serveri yüklüyor ama serverı kaydetmıyor efendim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
sayın admın bey next machine 3d cift tunerde cfg ıle ılgılı herhangı bı yazı söz cümle cıkmadı cıhaz bu yaptığımız usb ıle cccam serveri yüklüyor ama serverı kaydetmıyor efendim

Şimdi bu yazdıklarınızdan sonra bendeki çift-tuner cihazın hafızasındaki 7 adet Ccam bilgilerini,fabrika ayarları menüsündeki SERVER BİLGİLERİNİ SİL seçeneği ile sildim.Cihazın server ayarları menüsüne girdim baktım tüm hesaplar silinmişti akabinde USB belleğin içindeki Ccam hesaplarının olduğu DOSYA üzerine geldim OK ledim.Tüm hesaplar yeniden olduğu yere yerleşti yani herhangi bir sıkıntı yok usb ile ccam yüklemesinde.Demekki siz bu işi becerememişsiniz ne yazikki durum onu gösteriyor...

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
burası bır paylaşım sıtesı kımse kımsenın malında gözü olmaması gerkmetedir ben sayfaya güvenmesem burda olmazdım kala kala benım üç kuruşluk serverıme kaldıysa sayın haydar bey onun olsun lakin sanmıyorm kalkıpta bir üyenin serverini almak yada gasp etmek yakışşmaz bence

--------------------

CCcam.cfgyi kırmızı tuşa bası seçip ok e basıyoruz ? işte sorunda burda next machine 3d çift tuner cıhazda bu bahsedilen sayfa yok güzel abilerimm kardeşlerim

--------------------

Cccam.cfg dosyası içine satırımızı koyup usbmize atıyoruz sonra M+ Tuşunun altındaki tuşa kumandadan basıp usb dosya sistemi içinden S/W seçimine gelip........ ? CCcam.cfgyi kırmızı tuşa bası seçip ok e ..? cfg ile ilgili bi yazı göremedim cihazda

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Server bilgilerini bi onceki sayfadanoyazi (ademturk yazili olan) kisisel serverinizi. Paylasmayin....haydar ustam oyaziyi edit yapiver

Hallettim abim sıkıntı yok...

--------------------

burası bır paylaşım sıtesı kımse kımsenın malında gözü olmaması gerkmetedir ben sayfaya güvenmesem burda olmazdım kala kala benım üç kuruşluk serverıme kaldıysa sayın haydar bey onun olsun lakin sanmıyorm kalkıpta bir üyenin serverini almak yada gasp etmek yakışşmaz bence

--------------------

CCcam.cfgyi kırmızı tuşa bası seçip ok e basıyoruz ? işte sorunda burda next machine 3d çift tuner cıhazda bu bahsedilen sayfa yok güzel abilerimm kardeşlerim

--------------------

Cccam.cfg dosyası içine satırımızı koyup usbmize atıyoruz sonra M+ Tuşunun altındaki tuşa kumandadan basıp usb dosya sistemi içinden S/W seçimine gelip........ ? CCcam.cfgyi kırmızı tuşa bası seçip ok e ..? cfg ile ilgili bi yazı göremedim cihazda

Bakınınız olayı yanlış yapıyorsunuz...
1.Usb yi cihaza takın.
2.Bellek bulundu yazısından sonra.
3.Kumandanın üzerindeki USB tuşuna basın.
4.Karşımıza gelen menülerden YAZILIMLAR olana gelin ve orada Cccam dosyasını bulun üzerine gelin ok leyin.
5.İşlem bitince SERVER AYARLARI menüsüne gelin eğer dosyayı düzgün bir şekilde hazırladıysanız orada söz konusu Cccam bilgilerini göreceksiniz.
6.Konumu AÇIK yapıp kırmızı tuşla kaydediyoruz zaten bir kaç saniye sonra bağlanacaktır...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
sizide fazla meşgul etım kusura bakmayın lütfen

@zavot

Abicigim bak dediklerinizin tamamına katılıyorum .
Fakat servercı bile servercının dizinini çalıp kendi serverınden yayınlıyor o yüzden çarşıda oldugumdan Haydar ustamdan yazınızı editlemesini istedim durum bu.
şimdi server adresini özel mesajdan atarsan sizin için cfg dosyasına hazırlayıp yükleme yapacagınız linki atarım ayrıca özel mesaj ile numaramı yazıyorum server bilgisini girmeniz için yine yardıma ihtiyacın olursa

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
@zavot

Abicigim bak dediklerinizin tamamına katılıyorum .
Fakat servercı bile servercının dizinini çalıp kendi serverınden yayınlıyor o yüzden çarşıda oldugumdan Haydar ustamdan yazınızı editlemesini istedim durum bu.
şimdi server adresini özel mesajdan atarsan sizin için cfg dosyasına hazırlayıp yükleme yapacagınız linki atarım ayrıca özel mesaj ile numaramı yazıyorum server bilgisini girmeniz için yine yardıma ihtiyacın olursa

Yani ben boşuna demiyorumki özel cep numarasını bile verip yardım için böyle çırpınan FORUM-ÜYELERİ varmıdır diye.!

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Dost abim ve haydar abim adam gibi adam Allah uzun ömur versin cok yardimlari oldu ilk cihazi aldigimda cok sey ögrendim sayelerinde tesekkur ediyorum