Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next 18000 HD CX Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Açılmayan Next 18000 HD CX Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Yazılım yüklerken yada güncellerken elektrik kesintisi yada yanlış yazılımın yüklenmesi, anlık sinyal kaybı yada internet bağlantısındaki anlık kesilmelerden vb...dolayı yazılım yükleme işleminin olumsuz sonuçlanması ve cihazın açılamaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle PC üzerinden yazılımın atılabilmesi için RS-232 kablosuna ihtiyacımız bulunmakta kablomuz RS-232 Dişi / Dişi olmalı

attachment.php
attachment.php

Kabloyu elektronik malzemeler satan yerlerden temin edebilirsiniz yada aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz...
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=364#.

Kabloyu temin ettikten sonra cihazımızın arka tarafında bulunan RS-232 portuna takıyoruz ve kablonun diğer ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takıyoruz...
{ RS232 portu masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB çevirici temin edip PC'ye doğru şekilde tanıtmanız gerekmektedir!!! }
BU AŞAMADA CİHAZA ELEKTRİK VERMİYORUZ !!!

Daha sonra yazılım yükleme editörünü linkten bilgisayarımıza indiriyoruz..
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=326&postcount=1

İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

attachment.php

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

attachment.php

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

attachment.php

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp '''' diyerek yazılımı seçiyoruz..

attachment.php

attachment.php

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

attachment.php

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

attachment.php

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

attachment.php

Flasha yazma işlemi başlıyor.

attachment.php

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

attachment.php

Kolay gelsin.

ilo

0
Üye
10 Eyl 2012
4
0
1
INGILTERE
model ye 18000 hd cx acilamiyan uydu. kurtarma yontemiyle birkac yolu denedim ama olmadi ve her girismde dorduncu adimda "wrong file" mesaji geliyor ne yapilabilir lutfen bilgilendirin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
model ye 18000 hd cx acilamiyan uydu. kurtarma yontemiyle birkac yolu denedim ama olmadi ve her girismde dorduncu adimda "wrong file" mesaji geliyor ne yapilabilir lutfen bilgilendirin

Cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin olun, ''yanlış dosya'' uyarısı alıyorsunuz.

• Like
Tepkiler: ilo

yucerkan

0
Üye
19 May 2013
2
0
1
Elbistan
Bende de aynı durum var. nextstar YE 18000 HD CX cihazım açılmıyor bütün dosyaları tek tek denedim wrong file yazıyor yapmam gereken nedir?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Burada önemli bir kaç nokta var
Öncelikle bazı arkadaşlar cihazın modelini karıştırmakta

Bu yapılacak işlemler linkteki model içindir.
http://www.next.com.tr/U15,65,18000-hd-cx-hd-nextstar.htm

birde eğer cihaz siyah menülü yazılım yüklü iken çöktü ise siyah menülü yazılıma uygun editör kullanılmalı
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2787
ve siyah menülü cihazın modeline uygun olan doğru yazılım yüklenmeli cihaza.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=3134

iberko

0
Üye
27 May 2013
9
0
1
İlk kez uydudan güncelleme yaptım. Süpermiş yaw. Hiç bir şey yapmadan cihaz kendiliğnden son yazılımı yükledi ve çalışıyor. Bende 2000 XCI plus vardı. süper bir makine idi. Menüleri, Hızı, Kolay anlaşılır olması v.s. üstüne tanımam. Ama Yazılım, softcam vs. atma eziyetti. Gerçi elim alışmıştı artık 5 dk. içinde hallediyordum ama RS232 kablo, Masaüstü bilgisayar, Editör, uygun yazılım vs. epey teferruat vardı. Şimdi herşey bitmiş abi, bunların hiçbirine ihtiyaç duymuyorsun. Tek tuşa basıyorsun herşey bitiyor. Süperrr...

Sorum şu; Uydudan güncelleme ile USB, PC vs. güncelleme arasında herhangi bi fark var mı?
eğer varsa hangisini tavsiye edersiniz?

blondask

0
Üye
7 Eyl 2013
5
0
1
her yolu deniyom olmuyo

ye 18000 hd cx cihaza sizin verdiginiz son yazilimi yukledim 24/09 olan cihaz coktu ondan oncekide gene sizin yayinladiginiz son yazilim idi gayet iyi de calisiyodu fakat en sonkinde usbden yuklemeye calistim cihaz yukledi ardindan kapandi 15 dakka bekleyince bende makinayi kapatip actim ve simdi ASR hatasi veriyo r232 to usb die bir apart aldim burdaki islemleri yapmak icin mavi menulu olan dosyayi kabul ediyo wrong file yok ama verdigi hata ''Reset of target '' ne yaptiysam cozemedim ustelik yurt disinda yasiyom tamirci imkanim da yok yardimci olun pls

isayurga

0
Üye
29 Ara 2011
105
1
18
karbon kardeş aynı hata benimde başıma geldi.servisine götürüp kurtarma yazılımı attırdım ve kurtardım.bundan böyle yazılım atmıyacağım.kolay gelsin.

poyraz1966

0
Üye
27 Eki 2013
4
0
1
ben de aynı sorunu yaşadım sonunyda next bandırma diye bir siteden modifiye yazılım indirdim cihaz açıldı daha sonra uydudan yazılım güncellemesi yaptım denemeni dilerim

isayurga

0
Üye
29 Ara 2011
105
1
18
poyraz kardeş modifiye yazılımı çökmüş bir cihaza nasıl yükledin,anlatırsan herkes faydalanır.selamlar.

klasbarmen

0
Üye
16 Ara 2013
4
0
1
hocam iyi günler forumda yeniyim konu açmayı bilmiyorum size sorayım dedim. yeni bi cihaz aldım ye 18000 hd cx cihazı aldığım yerde arkadaş wirelez adapterle internete bağlandı ama ben evde yapamadım çok uğraştım wireles adapterim farklı ondanmıdır acaba yardım lütfen