Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next 18500HD+Plus/Next 20000HD Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Açılmayan Next 18500HD+Plus/Next 20000HD Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Yazılım yüklerken yada güncellerken elektrik kesintisi yada yanlış yazılımın yüklenmesi, anlık sinyal kaybı yada internet bağlantısındaki anlık kesilmelerden vb...dolayı yazılım yükleme işleminin olumsuz sonuçlanması ve cihazın açılamaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle PC üzerinden yazılımın atılabilmesi için RS-232 kablosuna ihtiyacımız bulunmakta kablomuz RS-232 Dişi / Dişi olmalı

attachment.php
attachment.php

Kabloyu elektronik malzemeler satan yerlerden temin edebilirsiniz yada aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz...
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=364#.

Kabloyu temin ettikten sonra cihazımızın arka tarafında bulunan RS-232 portuna takıyoruz ve kablonun diğer ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takıyoruz...
{ RS232 portu masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB çevirici temin edip PC'ye doğru şekilde tanıtmanız gerekmektedir!!! }
BU AŞAMADA CİHAZA ELEKTRİK VERMİYORUZ !!!

Daha sonra yazılım yükleme editörünü linkten bilgisayarımıza indiriyoruz..
http://www.next.web.tr/showthread.p...us-Next-20000-HD-Yazılım-Yükleme-Editörü.html

İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

attachment.php

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

attachment.php

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

attachment.php

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp '''' diyerek yazılımı seçiyoruz..

attachment.php

attachment.php

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

attachment.php

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

attachment.php

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

attachment.php

Flasha yazma işlemi başlıyor.

attachment.php

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

attachment.php

Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaan Sparrow

0
Özel Üye
31 Eki 2012
460
622
93
İstanbul
Daha önce başıma gelmişti RS 232 kablo bulmak çok zor oldu, işlemler çok fazla uzun sürmeden cihazı eski haline getirmeyi başarmıştım, güzel paylaşım çok kişinin işine yarayacaktır...

dasara

0
Üye
22 Kas 2012
1
0
1
eline saglık daha dün denedim cihazı kurtardım.bir sey sormak istiyorum bu sekilde baska ne yapabiliriz mesela sıralı kanal listesi yükleme vs gibi?

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
eline saglık daha dün denedim cihazı kurtardım.bir sey sormak istiyorum bu sekilde baska ne yapabiliriz mesela sıralı kanal listesi yükleme vs gibi?

Kanal listesi yapmak için forumda verilen kanal listesini indirmek veya kanal editörünü kullanarak sıralı kanal listesi yapabilirsiniz.Açıklamaları 18500HD+PLUS sayfasında verilmiş.

reshbelek

0
Üye
13 Ağu 2012
10
0
1
benim cihaz da açılmıyordu. sırf servise götürmemek için kablo aldım. ancak yukarıda anlatılanları yapmama rağmen bir türlü program seri portu görmedi. en sonunda servise verdim. onlar yazılım attılar. benim bilgisayara windows8 yüklü. tahminimce ondan beceremedim. siz ne dersiniz...

isakan

0
Üye
24 Şub 2013
1
0
1
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim ama bende şöyle bir hata verdi
Synchronizing STB plase reset target acaba nasıl yardımcı olursunuz

Son düzenleme:

ill

0
Üye
16 Ocak 2013
11
0
1
Çok faydali oldu anlatim. Aynen uyguladim oldu Çok teŞekÜr edİyorum.
Kolay gelsİn

jaleleddine

0
Üye
24 Kas 2012
23
0
1
I tried this but nothing works.
the receiver is off, the display on the front panel black.

Ben bu ama hiçbir şey inşaat çalıştı.
alıcı, siyah ön panel üzerindeki ekran kapalıyken

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Bu uyarıyı aldığınızda cihaza önceden elektrik vermişsiniz denektir,cihazdan elektriği kesip tekrar elektriği verin.

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
"ASH"kurtarma-sabır test ediyor mu?

Dün son yazılımı indirdim.Zırt-pırt kurcalarken cihaz "ash" verdi.Şimdi kurtarma operasyonunu başlattım.Saat 11.00 de başlattım,şu an saat 13.57 kullandığımız loadarde yazılım ilerlemesini izlediğimiz loaderdeki mavi infobar %24 ü gösteriyor.Bu hızla herhalde akşam ezanına kadar beklerim gibi geliyor.Arkadaşlar,bu kadar yavaş ilerleme normal midir?Bir yerde hatamı yapıyorum?Böyle bir durumla karşılaştığınız oldumu hiç?Herkese çok selamlar,iyi günler dlerim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Eğer cihaz siyah menülü yazılımda iken cihaz çöktü ise,cihaza yeniden yazılım yüklerken siyah menülü yazılıma uygun editör kullanarak yine siyah menülü bir yazılım yükleyin.

hams

0
Üye
27 Eki 2012
13
0
1
SAKARYA
Makine kilitlendi

Değerli Dostlar..18500 HD plus makinem kilitlendi. Fişe takınca sadece 'ON' yazıyor. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım.TŞK

adabelen

0
Üye
17 Ara 2011
44
0
6
Forumda açılmıyan next 18500hd+ plus için yapılması gereken işlemler konusu var.Orayı okuyun size faydalı olacaktır umarım.Kolay gelsin.

hams

0
Üye
27 Eki 2012
13
0
1
SAKARYA
Merhaba arkadaşlar.Kilitlenen 18500 plus makinemi maalesef günlerdir açamıyorum.Zorlukla bulduğum rs232 kablo ve çevirici ile bile başaramadım.Devamlı 'Synchronizing STB plase reset target iletisi veriyor. Lütfen yardım.