letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Almayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yaplmas Gereken lemler. Yazlm yklerken yada gncellerken elektrik kesintisi yada yanl yazlmn yklenmesi, anlk sinyal kayb yada internet balantsndaki anlk kesilmelerden vb...dolay yazlm ykleme ileminin olumsuz sonulanmas ve cihazn alamamas gibi durumlarda aadaki ilemlerin yaplmas gerekmektedir. ncelikle PC zerinden yazlmn atlabilmesi iin RS-232 To Jack kablosuna ihtiyacmz bulunmakta. Cihaza yazlm

Bu konu 92204 kez grntlendi 111 yorum ald ...
Almayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yaplmas Gereken lemler. 5,00 92204 Reviews

Konuyu deerlendir: Almayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yaplmas Gereken lemler.

5 zerinden 5,00 | Toplam: 3 kii oylad ve 92204 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
    Karbon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    7.159
    Teekkr Alm
    1.995
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    86

Exclamation Almayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yaplmas Gereken lemler.

Almayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yaplmas Gereken lemler.

Yazlm yklerken yada gncellerken elektrik kesintisi yada yanl yazlmn yklenmesi, anlk sinyal kayb yada internet balantsndaki anlk kesilmelerden vb...dolay yazlm ykleme ileminin olumsuz sonulanmas ve cihazn alamamas gibi durumlarda aadaki ilemlerin yaplmas gerekmektedir.

ncelikle PC zerinden yazlmn atlabilmesi iin RS-232 To Jack kablosuna ihtiyacmz bulunmakta.

Cihaza yazlm yklenebilmesi iin rs232 girisine taklacak stero kulaklk jak ile yklenecektir.
    1. u rs232 3nolu giriine taklacaktr.
    2. u rs232 2nolu giriine taklacaktr.
    3. u rs232 5nolu giriine taklacaktr.

Kabloyu elektronikiye yaptrabilir yada aadaki linkten temin edebilirsiniz...
    http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113.

Kabloyu temin ettikten sonra cihazmzn yan tarafnda bulunan jack portuna takyoruz ve kablonun dier ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takyoruz...
    { RS232 portu masast bilgisayarlarda bulunmaktadr,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB evirici temin edip PC'ye doru ekilde tantmanz gerekmektedir!!! }
    BU AAMADA CHAZA ELEKTRK VERMYORUZ !!!

Daha sonra yazlm ykleme editrn linkten bilgisayarmza indiriyoruz..
    http://www.next.web.tr/showpost.php?p=7&postcount=1

ndirmi olduumuz yazlm ykleme editr dosyasn, bilgisayarda mause ile dosya zerine gelip sa tlayp klasre kart diyoruz,karttmz klasr iine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tklayarak yazlm ykleme editrn altryoruz...

Editrde '' Include Bootloader '' seeneini iaretliyoruz..

''Browse'' iaretine tklayarak daha nceden indirmi olduumuz Cihazmza ait olan yazlm PC den buluyoruz..

yazlm bulduk zerine tklayp ''A'' diyerek yazlm seiyoruz..

Yazlm setikten sonra ''Next'' tuuna basyoruz ve CHAZIMIZI ELEKTRE BALAYORUZ

Yazlm ykleme ilemi balyor...

''Next'' iaretine tklayarak yazlm tekrar Flasha yazdryoruz..

Flasha yazma ilemi balyor.

Yazlm ykleme ilemimiz ''Finished'' iaretine tkayarak tamamlyoruz.

Kolay gelsin.
    28 aliusta (08.05.2017), collo1 (17.12.2015), Esereser (04.01.2016), oguldur (08.05.2017), reduka (04.09.2017), springy25 (27.09.2016), starr (13.07.2018), tomyblack (17.12.2017) Bunu beendi.
    Beendiiniz yorumlar iin mesajn sa alt ksmnda bulunan ikonuna tklayarak TEEKKR edebilirsiniz.

Ltfen sorularnz zel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yaznz ki verilecek cevaplardan herkes faydalansn.

Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    7.159
    Teekkr Alm
    1.995
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    86

Alnt zaltan Nickli yeden Alnt
    Yazlm setikten sonra ''Next'' tuuna basyoruz ve CHAZIMIZI ELEKTRE BALAYORUZ

synchronizing STBs...
    please reset target..

cihaz byle yazp cancel ve exit aktif ekilde bekliyor. iptal edilincede dowlading are you sure yazyor yardmnz bekliyorum...
    Bu uyary aldnzda cihaza elektrik balantsn kartp tekrar takn.bu ekilde deneyin.
    Beendiiniz yorumlar iin mesajn sa alt ksmnda bulunan ikonuna tklayarak TEEKKR edebilirsiniz.

Ltfen sorularnz zel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yaznz ki verilecek cevaplardan herkes faydalansn.

zaltan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    13.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @zaltan
    Tecrbe Puan
    6

hzl cevabnz iin teekkr ederim, dediiniz gibi yapnca dzeldi yklemeye balad, cihaza 21.9 yazlm ykleniyor, yeni yazlm hangi yolu tercih edeyim.

zaltan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    13.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @zaltan
    Tecrbe Puan
    6

uydudan kendini gncelledi tekrar teekkrler
    Konu zaltan tarafndan (13.01.2013 Saat 18:47 ) deitirilmitir.

redsock - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @redsock
    Tecrbe Puan
    6

Merhaba

Next minix Hd pembe cihazm var. Son yazlm ykleme esnasnda cihaza elektrik gelmediini grdm. Daha sonra forumdaki yazlar okuyarak RS232 ile yazlm atmak gerektiini rendim. Elimde bir ucu erkek RS232-Usb cihaz vard. 1 adet dii-dii rs232 kablosu ve 1 adet bir ucu erkek rs232 dier ucu jack cihaz aldm ve hepsini birbirine taktm. daha sonra laptop'a baladm. Cihaza elektrik bal deil bu arada. Daha sonra forumdan M3606&3601&3602_Yeni_Loader dosyasn ykledim. Bununla birlikte Next-MinixHD_20120817_forum.abs , Next_MinixHD_20121228.abs ve MinixHD_20120407.abs dosyalarn indirdim. Ykleme programn atm. Port olarak 19 nolu porta bal olduunu aygt yneticisinden grdm. 19 nolu portu setim.Bits RAte 115200, paritiy even, operate mode upgrade ve include Bootloader' setim. Cihaza elektrik verilmi deil bu arada. Sonra browse'den yukarda yazm olduum her 3 yazlm da denedim ve next tuuna bastktan sonra cihazn elektrik fiini taktm. Malesefki sonu aadaki ekrar srekli bu ekilde bekliyor. Ltfen yardmc olabilirmisiniz.

yi almalar

Tasarm - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    31.10.2011
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    2
    @Tasarm
    Tecrbe Puan
    7

Alnt redsock Nickli yeden Alnt
    Merhaba

Next minix Hd pembe cihazm var. Son yazlm ykleme esnasnda cihaza elektrik gelmediini grdm. Daha sonra forumdaki yazlar okuyarak RS232 ile yazlm atmak gerektiini rendim. Elimde bir ucu erkek RS232-Usb cihaz vard. 1 adet dii-dii rs232 kablosu ve 1 adet bir ucu erkek rs232 dier ucu jack cihaz aldm ve hepsini birbirine taktm. daha sonra laptop'a baladm. Cihaza elektrik bal deil bu arada. Daha sonra forumdan M3606&3601&3602_Yeni_Loader dosyasn ykledim. Bununla birlikte Next-MinixHD_20120817_forum.abs , Next_MinixHD_20121228.abs ve MinixHD_20120407.abs dosyalarn indirdim. Ykleme programn atm. Port olarak 19 nolu porta bal olduunu aygt yneticisinden grdm. 19 nolu portu setim.Bits RAte 115200, paritiy even, operate mode upgrade ve include Bootloader' setim. Cihaza elektrik verilmi deil bu arada. Sonra browse'den yukarda yazm olduum her 3 yazlm da denedim ve next tuuna bastktan sonra cihazn elektrik fiini taktm. Malesefki sonu aadaki ekrar srekli bu ekilde bekliyor. Ltfen yardmc olabilirmisiniz.

yi almalar
    Bu pencere geldii zaman cihaz arka anahtardan aacaksnz.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @redsock
    Tecrbe Puan
    6

ilginiz iin teekkrler ama arka anahtardan derken tam anlayamadm.nasl olacak bu?

teekkrler

Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @redsock
    Tecrbe Puan
    6

Yani cihazn arkasnda bi anahtar falan gremiyorum ben.kutuyu mu amak gerekiyor acaba?

Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    7.159
    Teekkr Alm
    1.995
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    86

Alnt redsock Nickli yeden Alnt
    Yani cihazn arkasnda bi anahtar falan gremiyorum ben.kutuyu mu amak gerekiyor acaba?
    Sn.@Tasarm Elektrii kesip tekrar verin demek istemi,ok fazla model olunca bazen bizlerde cihazlar kartrabiliyoruz...bu uyary aldnzda cihazdan elektrii tekrar kesip yeniden vermeyi deneyiniz...bu arada notebook ile data aktarm doru ekilde salanyor mu emin olunuz ? RS-232 eviricilerin srcleri genelde baarl ekilde yklendi uyars verse de ou zaman data aktarmnda sorun olabiliyor, bu yzden masa st PCler halen bu iler iin ok cazip

Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.01.2013
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @redsock
    Tecrbe Puan
    6

hocam onu da denedim ama malesef deien biey yok. hatta pc'ye taktm orda da ayn

tsuat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    31.08.2012
    Beenmi
    0
    Teekkr Alm
    0
    @tsuat
    Tecrbe Puan
    6

arkada senin flash gitmi olabilir.Benim de ayn ekilde olmutu.Servise getirdim.Flashnz gitmi dediler.Servis stanbula servise gnderdi.

Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)