Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Açılmayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Yazılım yüklerken yada güncellerken elektrik kesintisi yada yanlış yazılımın yüklenmesi, anlık sinyal kaybı yada internet bağlantısındaki anlık kesilmelerden vb...dolayı yazılım yükleme işleminin olumsuz sonuçlanması ve cihazın açılamaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle PC üzerinden yazılımın atılabilmesi için RS-232 To Jack kablosuna ihtiyacımız bulunmakta.

Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.
1. uç rs232 3nolu girişine takılacaktır.
2. uç rs232 2nolu girişine takılacaktır.
3. uç rs232 5nolu girişine takılacaktır.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Kabloyu elektronikçiye yaptırabilir yada aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz...
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113.

Kabloyu temin ettikten sonra cihazımızın yan tarafında bulunan jack portuna takıyoruz ve kablonun diğer ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takıyoruz...
{ RS232 portu masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB çevirici temin edip PC'ye doğru şekilde tanıtmanız gerekmektedir!!! }
BU AŞAMADA CİHAZA ELEKTRİK VERMİYORUZ !!!

Daha sonra yazılım yükleme editörünü linkten bilgisayarımıza indiriyoruz..
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=7&postcount=1

İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

attachment.php

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

attachment.php

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

attachment.php

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp '''' diyerek yazılımı seçiyoruz..

attachment.php

attachment.php

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

attachment.php

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

attachment.php

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

attachment.php

Flasha yazma işlemi başlıyor.

attachment.php

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

attachment.php

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• minix_hd_-rs232.jpg
    minix_hd_-rs232.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 5,976

telsiz

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
kocaeli
next minix yardım

Arkadaslar, Yurtdisinda bulunmam sebebiyle Tr de flas yükleme durumum olmadigi icin RS232 kablosunu kendim yapmak zorunda kaldim. forumda verilen fotografli rs232 kablosunun dogru olmadigini gördüm.
ve asagida belirtigim gibi düzenledigim kabloyla her sey düzeldi.

http://img443.imageshack.us/img443/4972/minixhdklein.jpg

herkese kolayliklar diliyorum.

Merhaba kardeş banada bi yardımcı olsan;minix hd mavi kullanıyorum 28.12.2012 tarihli yeni yazılımı yükledim.Buraya kadar herşey güzeldi,şu ıptv olayı için usb belleğime linkleri yükleyerek klasör uzantısınıda ıptv.txt şeklinde kaydettim.cihaza usb üzerinden linkleri attım,film bundan sonra koptu şöyleki:cihazıma ethernet bağlantısı yaptığımda cihaz sürekli reset atıyor açılmıyor :( usb belleği çıkarttığım halde yine devam ediyor.bir haftadır tırmalıyorum.çözüm bulamadım.
Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

telsiz

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
kocaeli
next minix yardım

Arkadaslar, Yurtdisinda bulunmam sebebiyle Tr de flas yükleme durumum olmadigi icin RS232 kablosunu kendim yapmak zorunda kaldim. forumda verilen fotografli rs232 kablosunun dogru olmadigini gördüm.

minix mavim var yeni yazılımdan sonra ıp yenile dediğimde cihaz sürekli reset atıyor.çözümlerinizi bekliyorum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Kablo şemaları 1 mesaja eklenmiştir.

muhit01

0
Üye
18 Ara 2012
3
0
1

guzel arkadasın baglantı şeklini uygulayarak bugun cihazımı açmayı başardım arkadasın verdigi baglantı dogru dur cihazım yanlış yazılım atılması sonucu kapanmıstı şuan hiç bir problem yok teşşekürler

murat-28

0
Üye
21 Haz 2012
7
1
3
herkese teşekkür ederim

guzel arkadasın baglantı şeklini uygulayarak bugun cihazımı açmayı başardım arkadasın verdigi baglantı dogru dur cihazım yanlış yazılım atılması sonucu kapanmıstı şuan hiç bir problem yok teşşekürler

yanlış yükleme sunucu açılmayan cihazım açıldı verilen şema doğrudur emeği geçen herkese çok teşekkür ederim

zaltan

0
Üye
13 Ocak 2013
3
0
1
Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

synchronizing STBs...
please reset target..

cihaz böyle yazıp cancel ve exit aktif şekilde bekliyor. iptal edilincede dowlading are you sure yazıyor yardımınızı bekliyorum...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

synchronizing STBs...
please reset target..

cihaz böyle yazıp cancel ve exit aktif şekilde bekliyor. iptal edilincede dowlading are you sure yazıyor yardımınızı bekliyorum...

Bu uyarıyı aldığınızda cihaza elektrik bağlantısını çıkartıp tekrar takın.bu şekilde deneyin.

zaltan

0
Üye
13 Ocak 2013
3
0
1
hızlı cevabınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapınca düzeldi yüklemeye başladı, cihaza 21.9 yazılımı yükleniyor, yeni yazılım hangi yolu tercih edeyim.

redsock

0
Üye
22 Ocak 2013
10
0
1
Merhaba

Next minix Hd pembe cihazım var. Son yazılımı yükleme esnasında cihaza elektrik gelmediğini gördüm. Daha sonra forumdaki yazıları okuyarak RS232 ile yazılım atmak gerektiğini öğrendim. Elimde bir ucu erkek RS232-Usb cihazı vardı. 1 adet dişi-dişi rs232 kablosu ve 1 adet bir ucu erkek rs232 diğer ucu jack cihazı aldım ve hepsini birbirine taktım. daha sonra laptop'a bağladım. Cihaza elektrik bağlı değil bu arada. Daha sonra forumdan M3606&3601&3602_Yeni_Loader dosyasını yükledim. Bununla birlikte Next-MinixHD_20120817_forum.abs , Next_MinixHD_20121228.abs ve MinixHD_20120407.abs dosyalarını indirdim. Yükleme programını açtım. Port olarak 19 nolu porta bağlı olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm. 19 nolu portu seçtim.Bits RAte 115200, paritiy even, operate mode upgrade ve include Bootloader'ı seçtim. Cihaza elektrik verilmiş değil bu arada. Sonra browse'den yukarda yazmış olduğum her 3 yazılımı da denedim ve next tuşuna bastıktan sonra cihazın elektrik fişini taktım. Malesefki sonuç aşağıdaki ekrar sürekli bu şekilde bekliyor. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

İyi Çalışmalar

Tasarım

0
Özel Üye
31 Eki 2011
65
10
8
Merhaba

Next minix Hd pembe cihazım var. Son yazılımı yükleme esnasında cihaza elektrik gelmediğini gördüm. Daha sonra forumdaki yazıları okuyarak RS232 ile yazılım atmak gerektiğini öğrendim. Elimde bir ucu erkek RS232-Usb cihazı vardı. 1 adet dişi-dişi rs232 kablosu ve 1 adet bir ucu erkek rs232 diğer ucu jack cihazı aldım ve hepsini birbirine taktım. daha sonra laptop'a bağladım. Cihaza elektrik bağlı değil bu arada. Daha sonra forumdan M3606&3601&3602_Yeni_Loader dosyasını yükledim. Bununla birlikte Next-MinixHD_20120817_forum.abs , Next_MinixHD_20121228.abs ve MinixHD_20120407.abs dosyalarını indirdim. Yükleme programını açtım. Port olarak 19 nolu porta bağlı olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm. 19 nolu portu seçtim.Bits RAte 115200, paritiy even, operate mode upgrade ve include Bootloader'ı seçtim. Cihaza elektrik verilmiş değil bu arada. Sonra browse'den yukarda yazmış olduğum her 3 yazılımı da denedim ve next tuşuna bastıktan sonra cihazın elektrik fişini taktım. Malesefki sonuç aşağıdaki ekrar sürekli bu şekilde bekliyor. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

İyi Çalışmalar

Bu pencere geldiği zaman cihazı arka anahtardan açacaksınız.

redsock

0
Üye
22 Ocak 2013
10
0
1
ilginiz için teşekkürler ama arka anahtardan derken tam anlayamadım.nasıl olacak bu?

teşekkürler

redsock

0
Üye
22 Ocak 2013
10
0
1
Yani cihazın arkasında bi anahtar falan göremiyorum ben.kutuyu mu açmak gerekiyor acaba?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Yani cihazın arkasında bi anahtar falan göremiyorum ben.kutuyu mu açmak gerekiyor acaba?

Sn.@Tasarım Elektriği kesip tekrar verin demek istemiş,çok fazla model olunca bazen bizlerde cihazları karıştırabiliyoruz...bu uyarıyı aldığınızda cihazdan elektriği tekrar kesip yeniden vermeyi deneyiniz...bu arada notebook ile data aktarımı doğru şekilde sağlanıyor mu emin olunuz ? RS-232 çeviricilerin sürücüleri genelde başarılı şekilde yüklendi uyarısı verse de çoğu zaman data aktarımında sorun olabiliyor, bu yüzden masa üstü PCler halen bu işler için çok cazip :)

tsuat

0
Üye
31 Ağu 2012
18
6
3
arkadaş senin flash gitmiş olabilir.Benim de aynı şekilde olmuştu.Servise getirdim.Flashınız gitmiş dediler.Servis İstanbula servise gönderdi.