Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D için IP TV Kanal Listesi {.m3u Dosyası} Hazırlamak ve Yüklemek.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Next Machina 3D için IP TV Kanal Listesi {.m3u Dosyası} Nasıl Hazırlanır.

NEXT MACHINA 3D İÇİN M3U DOSYASI HAZIRLAMAK VE YÜKLEMEK.​

Gerekenler:

- Bilgisayar
- USB Bellek (Tercihen FAT32 yada NTFS formatlı)

Nasıl Yapılır :

Bilgisayarınızdan Not Defteri’ni (Notepad) açın (Wordpad değil)

attachment.php

attachment.php

Cihaza yüklemek istediğiniz adresleri aşağıdaki formatta yazın

Örnek Format :
Kod:
#EXTM3U

#EXTINF:İSİM
ADRES

#EXTINF:İSİM2
ADRES2

Hazızrlanmış Örnek Dosya:
Kod:
#EXTM3U

#EXTINF:ISTWEB TV
rtmp://wowza.istweb.tv/webtv/16:9_wowza_1024x576_1mbit
playPath=16:9_wowza_1024x576_1mbit
swfUrl=http://www.istweb.tv/istwebTv.swf?20130104-030129
pageUrl=http://www.istweb.tv/ live=1

#EXTINF:İBB TRAFİK RADYO
rtmp://212.174.15.22:1935/sc/trafikradyo.stream playPath=trafikradyo.stream
swfUrl=http://www.yayin.tv.tr/player/radioPlayer/proRadioPlayer.swf?src=rtmp://212.174.
15.22/sc/trafikradyo.stream&logo=http://www.yayin.tv.tr/stream-
files/ibbRadioLogo.png&txt=IBB%20Traffic%20Radio%20Test&buf=8/[[DYNAMIC]]/3
pageUrl=http://www.yayin.tv.tr/webService/?id=175&w=520&h=320 live=1

Örnekteki gibi dosyamıza yazalım.

attachment.php

Dosya - Farklı Kaydet bölümüne girin.

attachment.php

Aşağıda görüldüğü gibi ilgili bölümlere dikkat ederek dosyamızı kaydedelim.

Kayıt Yeri : USB belleğimiz seçilmeli
Kayıt Türü : Tüm Dosyalar seçilmeli (Aksi takdirde .txt dosyası olarak kayıt eder.)
Kodlama : UTF-8 seçilmeli (Aksi takdirde isimlerdeki Türkçe karakterler düzgün görünmez.)
Dosya Adı : İsteğe göre seçilebilir,sonunda .m3u yazısına dikkat edilmelidir.
(Büyük harfler ile .M3U yazıldığında sorun yaratabilir,.m3u yazılmalıdır.

attachment.php

USB belleğimizde test adında bir dosya oluşturuldu.

attachment.php

USB belleğimizi cihazınımızın USB girişine takalım.

attachment.php

Uydu alıcımızın kumandasında
attachment.php
tuşuna basın.
Açılan bölümde kumandanın sağ - sol tuşları ile Yazılım Seçimi bölümüne gelin.

attachment.php

USB belleğimize yüklediğimiz .m3u dosyasını OK ile seçin,çıkan Onay kutusunu OK ile onaylayın.

Uyarı : .m3u dosyasını cihazınıza yüklediğinizde daha önce yüklediğiniz WEB TV (IP TV) kanalları silinecektir.

attachment.php

EXIT tuşu ile tüm bölümlerden çıkılır.

Kumandadaki M+ tuşuna basın,Web Tv bölümüne girin.

attachment.php

Yarattığınız Web Tv kanallarından birini Ok ile seçin,İnternet bağlantınızda ve yazdığınız adreste sorun yoksa oynatmaya başlayacaktır.

attachment.php

Oynatma tuşu yada OK tuşu ile yayını büyütebilir,kumandanın durdurma tuşu ile yayından çıkabilirsiniz..

septar

0
Üye
15 Şub 2013
15
0
1
Üstadım machına yı bugün teslim aldım.Söylenenleri yapıyorum ancak flash belleği cihaza takınca ilgili dosyayı görmüyor ne yapmam lazım teşekkürler.

omer__44

0
Üye
14 Şub 2012
3
0
1
Cannot Connect hatası

aynen dediğiniz gibi yaptım herseyi cihazda gordu acmak istedigimde connot connect hatası alıyorum lutfen yardım edin

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
yapıyorum dosyaları anca ok dıyorum ama bılgıler guncelensınmı yerıne bı sayfa açılıyo olmuyo yanı yardım lü

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
uzun süredir maçına çift tunerli 3d kullanıyorum ıptv bölümüne pek bakmamıştım yeni liste oluşturmak için baktım cihazı ilk aldığımda ki ıptv listesi yüklü ve bazı kanallar halen açılıyor yeni liste oluşturursam aşağıdaki gibi durum oluşacağı belirtilmiş ben şu anki mevcut cihazdaki listeyi yedek alamıyor muyum ? veya şu anki liste dursun yeni liste devamına eklenemiyor mu ?

Uyarı : .m3u dosyasını cihazınıza yüklediğinizde daha önce yüklediğiniz WEB TV (IP TV) kanalları silinecektir.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
uzun süredir maçına çift tunerli 3d kullanıyorum ıptv bölümüne pek bakmamıştım yeni liste oluşturmak için baktım cihazı ilk aldığımda ki ıptv listesi yüklü ve bazı kanallar halen açılıyor yeni liste oluşturursam aşağıdaki gibi durum oluşacağı belirtilmiş ben şu anki mevcut cihazdaki listeyi yedek alamıyor muyum ? veya şu anki liste dursun yeni liste devamına eklenemiyor mu ?

mevcutta ki ıptv listesini saklama veya yedek alma veya şu anki mevcut ıptv listenin yanın yeni bir liste eklemek bu soruların cevabı hayır sanırım !

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhabalar mevcut size (ÖZEL) IP-TV listenizi daima oluşturduğunuz dosya içinde USB bellekte saklayacaksınız...Buna bir ilave yapmak yada silmek istenilen bir adres varsa yapmanız gereken sadece şudur: İlgili dosyayı PC deki programlardan BİRLİKTE AÇ seçeneğindeki not defteri uygulamasını seçerek açınız ve istediğiniz değişikliği yapıp ardından yukardaki ( SAĞ ÜST.) kırmızı yere tıklayın gelen sorudaki yapılan değişiklikler kaydedilsinmi seçeneğine EVET deyiniz.Herhalde bunu soruyordunuz ben böyle anladım.Eğer farklı bir şey ise lütfen tekrar belirtin yardımcı olmaya çalışalım.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Merhabalar mevcut size (ÖZEL) IP-TV listenizi daima oluşturduğunuz dosya içinde USB bellekte saklayacaksınız...Buna bir ilave yapmak yada silmek istenilen bir adres varsa yapmanız gereken sadece şudur: İlgili dosyayı PC deki programlardan BİRLİKTE AÇ seçeneğindeki not defteri uygulamasını seçerek açınız ve istediğiniz değişikliği yapıp ardından yukardaki ( SAĞ ÜST.) kırmızı yere tıklayın gelen sorudaki yapılan değişiklikler kaydedilsinmi seçeneğine EVET deyiniz.Herhalde bunu soruyordunuz ben böyle anladım.Eğer farklı bir şey ise lütfen tekrar belirtin yardımcı olmaya çalışalım.

öncelikle yardım düşünceniz için teşekkürler, şöyle ifade edeyim şu anda maçına 3D cihazda yer alan IPTV listesi kanalları var ve bu ıptv kanalları cihazı ilk aldığımdan beri var , bu cihazda var olan ıptv listesini flasha yedek alabiliyormuyum veya farklı şekilde farklı yere ? saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
öncelikle yardım düşünceniz için teşekkürler, şöyle ifade edeyim şu anda maçına 3D cihazda yer alan IPTV listesi kanalları var ve bu ıptv kanalları cihazı ilk aldığımdan beri var , bu cihazda var olan ıptv listesini flasha yedek alabiliyormuyum veya farklı şekilde farklı yere ? saygılar

Yazmış olduğunuz mesajı dikkatle ve defalarca okudum ve sizin yazdığınıza göre anladığım siz bu cihazı bir sefer bile 4.BÖLÜMÜN HEPSİNİ SİL seçeneğini kullanmamışsınız.! ( Fabrika ayarları tamamen hiç olmamış yani bu şekilde liste hiç silinmemiş. .) Ve yine anladığım kadarı ile cihazınızda SİZE ÖZEL bir LİSTE mevcut.(Büyük ihtimalle cihazı aldığınız yerden yada daha sonra bir şekilde cihaza yüklenmiş.) Dolayısı ile cihazınızda onu kullanıyorsunuz...Maalesef cihazımızdaki IP tv listelerini USB ye yedekleme imkanı YOKTUR bir önceki mesajımda yazdığım gibi oluşturulacak M3U dosyası ile bu halledilebilir.Yapılması gereken cihaza bu IP-TV listesi kim attı ise yine o firmaya başvurarak mevcut adres satırlarını istemektir.1.Bu ister telefonla olur eğer öyle olur ise ben size seve seve bu konuda yardımcı olurum o konuda içiniz rahat olsun...2.Eğer firma size yakın ise o zaman ise gidersiniz ve o satırları M3U dosyaları halinde hazırlayıp sizin USB nize kaydetmesini istersiniz.Böylece artık elinizin altında şablonu belli olan istediğiniz zaman ekleme yapabileceğiniz istediğiniz zaman silebileceğiniz bir dosya yani M3U dosyası hazır olmuş olur.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Yazmış olduğunuz mesajı dikkatle ve defalarca okudum ve sizin yazdığınıza göre anladığım siz bu cihazı bir sefer bile 4.BÖLÜMÜN HEPSİNİ SİL seçeneğini kullanmamışsınız.! ( Fabrika ayarları tamamen hiç olmamış yani bu şekilde liste hiç silinmemiş. .) Ve yine anladığım kadarı ile cihazınızda SİZE ÖZEL bir LİSTE mevcut.(Büyük ihtimalle cihazı aldığınız yerden yada daha sonra bir şekilde cihaza yüklenmiş.) Dolayısı ile cihazınızda onu kullanıyorsunuz...Maalesef cihazımızdaki IP tv listelerini USB ye yedekleme imkanı YOKTUR bir önceki mesajımda yazdığım gibi oluşturulacak M3U dosyası ile bu halledilebilir.Yapılması gereken cihaza bu IP-TV listesi kim attı ise yine o firmaya başvurarak mevcut adres satırlarını istemektir.1.Bu ister telefonla olur eğer öyle olur ise ben size seve seve bu konuda yardımcı olurum o konuda içiniz rahat olsun...2.Eğer firma size yakın ise o zaman ise gidersiniz ve o satırları M3U dosyaları halinde hazırlayıp sizin USB nize kaydetmesini istersiniz.Böylece artık elinizin altında şablonu belli olan istediğiniz zaman ekleme yapabileceğiniz istediğiniz zaman silebileceğiniz bir dosya yani M3U dosyası hazır olmuş olur.

evet anladığınız gibi cihazı sıfır olarak almıştım ilk aldığımdan beri ıptv listesine hiç ellememiştim ve cihazı aldığım yerde kapanmış gerçi arasam tel no bulurum ama bu konuda yardım olacaklarını sanmam neyse ben iyi ve çalışan bir çok yabancı kanalı özellikle rus spor kanallarını futbol maçı veren kanalların olduğu bir ıptv listesi bulmam gerekir ücretsiz, sizin desteğiniz için tekrar teşekkürler saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
evet anladığınız gibi cihazı sıfır olarak almıştım ilk aldığımdan beri ıptv listesine hiç ellememiştim ve cihazı aldığım yerde kapanmış gerçi arasam tel no bulurum ama bu konuda yardım olacaklarını sanmam neyse ben iyi ve çalışan bir çok yabancı kanalı özellikle rus spor kanallarını futbol maçı veren kanalların olduğu bir ıptv listesi bulmam gerekir ücretsiz, sizin desteğiniz için tekrar teşekkürler saygılar

Rica ederim keşke daha fazla yardımım olabilse idi,malumunuz ıp-tv adresleri cihaza atıldığında ne yazikki görünmüyor... O yüzden IP-TV yedek alınamıyor.! Fakat cihazı daha aktif olarak kullanabilmeniz için son verilen yazılımları atmanız gerekiyor.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Rica ederim keşke daha fazla yardımım olabilse idi,malumunuz ıp-tv adresleri cihaza atıldığında ne yazikki görünmüyor... O yüzden IP-TV yedek alınamıyor.! Fakat cihazı daha aktif olarak kullanabilmeniz için son verilen yazılımları atmanız gerekiyor.

evet yazılım hiç güncellemedim internete bağlı ama oto yazılım güncelleme yapmadım onu güncelleyim powervu desteği eklendi son olarak sanırım , saygılar

samsun

0
Üye
17 Eyl 2013
85
4
8
Bir arkadaştan iptv aldım Linkteki kanal sıralamasını kendi zevkime göre not defterinde hazırladım cihaza yükledim ama birtürlü benim sıralama cihazda olmadı alltaki linkteki söylenen herşeyi aynı yaptıgım halde olmadı nerden hata yapıyorum birtürlü bulamadım yardımcı olurmsunuz?

Sorunum kanallar istedigim sıralamada olmuyor sürekli ilk listede verilen sıralamada kalıyor.

http://s3.dosya.tc/server9/a1lcwt/NEXT-MACHINA3D_iptv.pdf.html

Son düzenleme:

samsun

0
Üye
17 Eyl 2013
85
4
8
Bir arkadaştan iptv aldım Linkteki kanal sıralamasını kendi zevkime göre not defterinde hazırladım cihaza yükledim ama birtürlü benim sıralama cihazda olmadı alltaki linkteki söylenen herşeyi aynı yaptıgım halde olmadı nerden hata yapıyorum birtürlü bulamadım yardımcı olurmsunuz?

Sorunum kanallar istedigim sıralamada olmuyor sürekli ilk listede verilen sıralamada kalıyor.

Yardımcı olurmusunuz?

samsun

0
Üye
17 Eyl 2013
85
4
8

Yardımcı olurmusunuz?

Konu hakkında bilgisi olan yokmu?