Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D EXT3 Olarak Hardisk Formatlama İşlemi

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Machina 3D EXT3 Olarak Hardisk Formatlama İşlemi.

NEXT MACIHINA 3 D İÇİN
EXT3 DOSYA SİSTEMİ KULLANIMI
Birden çok kanalı kayıt yapabilmek için FAT32 yada NTFS dosya formatı yetersiz
kalabilir, EXT3 dosya sistemi diğerlerine göre daha fazla veri kanalı içerir ve daha hızlıdır.

Bu yüzden Next Machina 3D için EXT3 dosya sistemi önerilir Ancak Windows işletim
sisteminin EXT3 dosya sistemini desteklemediğinden bazı programlar yüklenmesi gerekir

Gerekenler:
- Bilgisayar
- USB Bellek
- EXT2FSD Programı

Nasıl Yapılır :

USB Belleği cihazımıza takalım.

attachment.php

Menü - Düzen - Kayıt Düzeni bölümlerine girin.

attachment.php

Taktığınız USB'yi seçerek Format bölümüne girin.

attachment.php

Dosya sistemi : EXT3 seçerek formatlayın.

attachment.php

Formatlama işlemi tamamlanana kadar bekleyin,bu işlem belleğin hızı ve boyutuna göre değişebilir.{Formatlama işlemi sırasında bellek içindeki tüm veriler kaybolur}

attachment.php

Formatlama İşlemi tamamlandığında USB bilgilerinde linux(ext3) görülecektir.

attachment.php

Cihazda yapacağımız işlemler bitmiştir.

Şimdi ,bilgisayarda USB belleğimize ulaşmak için ihtiyaç duyacağımız programı yükleyeceğiz..

Eklentideki EXT2FSD programını bilgisayarımıza indirin ve kuruluma başlayın.

attachment.php

Aşağıdaki uyarılara göre kuruluma devam edin.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Resimdeki bölümleri işaretleyerek kuruluma devam edin.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Kurulum tamamlanmıştır,Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Uyarı :

Bilgisayarınız yeniden başlatmazsınız yaptıklarınız aktif olmaz bu nedenle bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

USB belleği bilgisayara taktığımızda otomatik olarak tanıyacaktır.

attachment.php

attachment.php

Bilgisayarınızdan USB belleğinizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz...

estebano

0
Üye
20 Şub 2013
3
0
1
iyi günler machina en fazla kaç gb lık diskleri açabiliyor. ben 500 Gb lık diskimdeki dosyaları görüyor ama filmleri açtıramadım. hem mkv hemde divx filmleri okutamadım. karbon hocam bu konuda yardım istiyorum.

serdarix

0
Üye
2 Kas 2013
1
0
1
karbon usta bu hd kayıtlar neden pc de izlenmiyor.sd lerde sıkıntı yok ama hd kayıt edilmiş videoları mpc ile yada vlc ile açamıyorum.hatta convert dahi edemiyorum.bunun çözümünü söylermisiniz.

teo

0
Machina3D VIPClup
19 Eki 2012
48
3
8
son iki üç yazılımdan sonra kayıtla ilgili bazı sorunlar yaşamaya başladık ntsf formatlı 1 tb hardiskle hd kanalların bazıları kayıt yaparken 8 dk .16 dk .20 dk vb. kayıt yapıyor sonra kendiliğinden kayıt devre dışı kalıyor . sd kanallarda sorun yok . ben kanal d ve tv 8 hd kanallarını kayıt yaparken bu sorunları yaşadım (bu kanallara çok nadirende olsa uzun kayıt yapılabildi bir standarda yok ) kayıt ayarı 4 saat . bu sorunlar yüzünden ntsf olan hardiski ext 3 yapmayı denedim cihaz formatlamıyor hata veriyor .pc dede ext formatlanamıyor .ext3 formatına nasıl geçiş yapılcak bir bilen varsa yardımcı olsun (cihazın 1tb hardiski formatlamaya donanımı yetersiz galiba ) 1 tb hardiski bir kaç defa yeniden biçmlendirdim ama sorun ve sonuç aynı hd kanallarda sorun devam ediyor ayrıca son yazılımı fab. ayarlarına dönerek boot yolu ile yazılm atıldı eski yedek vb. kullanılmadı sorun yıne devam ediyor . (1 tb segagate hardiskin saglam olup olmadığıda test edildi sağlam )