Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE 18500 HD+Plus / Next 20000 HD NewCamd & CCcam Bilgilerini USB/Elle yüklemek.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next YE 18500 HD+Plus / Next 20000 HD NewCamd & CCcam Bilgilerini USB/Elle yüklemek.

Next YE-18500+Plus/Next YE-20000HD Serilerinin CCcam Bilgilerinin Girilmesi

Örnek olarak bir server adresi üzerinden gidersek daha uygun olur düşüncesindeyim.

Örnek Server adresimiz şu olsun ;

Kod:
C: cccam.dyndns.tv 7777 mach13 mach14

URL :cccam.dyndns.tv
Kullanıcı Adı : mach13
Kullanıcı Şifresi : mach14
Cccam Port : 7777

Örnek server adresimizi elle cihazınıza girmek için öncelikle ; Cihazımızın İnternet bağlantısını sağlıyoruz.(Ethernet bağlantısı yada sonraki yazılımlarda gelecek olan Wi-Fi bağlantısını kullanarak)

Menü - Gereçler - Yerel Network Ayarları bölümüne gidiyoruz.

attachment.php

Bu bölümde cihazımızın otomatik Ip adresi olması için DHCP Açık konumuna alıp kumandadan yeşil tuşa basıp cihazımızın IP almasını sağlıyoruz,uygulama kısmına gelip CCcam bölümünü seçiyoruz kumandadan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne giriyoruz.

attachment.php

Karşımıza çıkan bölümde yukarıda açılımını yapmış olduğum server adresimizi resimdeki gibi giriyoruz,eğer port sayımız birden fazla ise server numarası yazan kısmı 2 ye alıp yine aynı bilgileri yazıp server portunu elimizde bulunan diğer portu yazarak bu işlemi gerçekleştiriyoruz. ve Oturumu aç bölümüne gelip bağlantımızı gerçekleştiriyoruz.

attachment.php

Eğer tüm ayarlarımızı doğru girmiş isek ve bağlantımız da bir sorun yok ise bağlantımız resimdeki şekilde görünecektir.

attachment.php

İyi Seyirler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

Next YE 18500 HD+Plus / Next 20000 HD NewCamd & CCcam Bilgilerini USB ile yüklemek.

CCcam yada NewCamd bağlantımızı daha kolay bir şekilde de cihazımıza yüklemek için eklemiş olduğum ''allshares.dat'' adlı dosyamızı kullanarak cihazınıza kolayca CCcam & NewCamd bilgilerinizi ekleyebilir siniz.

Öncelikle dosyayı indirip zipten çıkardıktan sonra dosyanın üzerine gelip sağ tıklayarak Not defteri şeklinde açıp server bilgilerinizi şu şekilde girebilirsiniz

NewCamd için
N: url - başlangıç portu - bitiş portu - kullanıcı adı - şifre - des kéy
URL : newcamd.dyndns.tv
Başlangıç portu : 33000
Bitiş portu : 33020
Kullanıcı adı : mach13
Şifre : mach14
DES Kéy : 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

örnek :
Kod:
N: newcamd.dyndns.tv 33000 33020 mach13 mach14 0102030405060708091011121314

CCcam için
C: url - port -kullanıcı adı - şifre

url : cccam.dyndns.tv
port : 7777
Kullanıcı adı : mach13
Şifre : mach14

örn :
Kod:

Not :
portlar,kullanıcı adı ve şifre örnek olarak verilmiştir,denemeyiniz!

Kod:

Eğer bir kaç port numarası bulunan bir server kullanıyorsanız şu şekilde girebilirsiniz.

Kod:
C: cccam.dyndns.tv 7500 mach13 mach14

MgCamd için ;

G: URL Port User Password DESkey

Örnek :

Kod:
G: mgcamd.dyndns.tv 12000 karbon karbon1 0102030405060708091011121314

Bu şekilde dosyamızı girip server bilgilerimiz kaydettikten sonra dosya uzantısını bozmadan FAT32 olarak biçimlendirilmiş olan USB belleğimize dosyamızı gönderip cihazımıza USB belleğimizi takıyoruz.

Menü - Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne gidiyoruz.

attachment.php

Güncellemiş olduğumuz dosyamızı resimde gösterilen ayarlarda olduğu gibi yaparak başlat bölümüne tıklayarak server bilgilerimizi cihazımıza yüklemiş oluyoruz.

attachment.php

allshares.dat dosyası Next yazılım sitesinden alınmıştır

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• allshares.zip
    273 bayt · Görüntüleme: 1,724
Son düzenleme:

marmara

0
Üye
12 Şub 2012
1
0
1
@Karbon usta öncelikle hayırlı pazarlar diliyorum

Arkadaşın cihazına aynen yazdığınız yöntem ile usbden server bilgilerini gönderdik ama ne yaptıysak cihaz ip almıyor ne yapmamız gerek?

alex1580

0
Üye
8 Şub 2012
9
1
3
@Karbon usta öncelikle hayırlı pazarlar diliyorum

Arkadaşın cihazına aynen yazdığınız yöntem ile usbden server bilgilerini gönderdik ama ne yaptıysak cihaz ip almıyor ne yapmamız gerek?

modemle ilgili olabilir.benim cihaz modemi beğenmedi ( metronet ) sonra başka dairede tt net abonesi arkadaşın phıllıps modeminde denedik oldu.yardımı olur belki.kolay gelsin.

finalist

0
Üye
22 Ocak 2012
5
0
1
İnrernete bağlantımda sorun yok.Belirtildiği gibi allshares.zip dosyasını imdirip yükledim. Free Share aktif Youtube ye gişite de sorun yok.Buna reğmen serverle bağlantı kuramamaktadır. Acil yardım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
İnrernete bağlantımda sorun yok.Belirtildiği gibi allshares.zip dosyasını imdirip yükledim. Free Share aktif Youtube ye gişite de sorun yok.Buna reğmen serverle bağlantı kuramamaktadır. Acil yardım.

Hangi bağlantı türü ile bağlanmaya çalışıyorsunuz ? CCcam mi ? NewCamd mı ? yoksa F-Share için mi ? yaptığınız işlemleri biraz detaylandırınız ki yardımcı olalım.

saint3469

0
Üye
3 Nis 2012
5
0
1
merhaba benim başka bir sorum olacak herhangi bir tv kanalını usb kayıt yaparken başka bir tv kanalını izleme imkanı varmıdır şimdiden teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
merhaba benim başka bir sorum olacak herhangi bir tv kanalını usb kayıt yaparken başka bir tv kanalını izleme imkanı varmıdır şimdiden teşekkürler

Linkteki cevap sizin sorunuz içinde geçerlidir.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=238&postcount=2

Lütfen Konu başlıklarına uygun sorular soralım arkadaşlar, soracağımız sorular önceden sorulmuş mu ? yada buna yakın açılmış bir konu var mı? diye kontrol edelim,eğer böyle bir konu yok ise yeni konu açarak gerekli bilgileri talep edelim..

Kolay gelsin.

finalist

0
Üye
22 Ocak 2012
5
0
1
Sayın karbon ben free share yi izledmeye çalışıyorum. Benim internet bağlantılarımda sorun yok. Yani Rss leri hava durumunu Youtube ye sorunsuz bakabiliyorum. Sadece free Shere ye bağlantı kuramıyorum.

rcprts

0
Üye
20 Mar 2012
1
0
1
Merhaba

Next YE - 18500 HD+PLUS'ta hard diskten film seçerken dosya isimleri en fazla 10-12 karakter gösteriyor.

Dosya isimlerinin tamamının okunması için bu karakter sayısı arttırılamaz mı acaba?

active_divers

0
Üye
12 Nis 2012
6
0
1
Next YE - 18500 HD+PLUS Aramizda bu cihazi kullanan arkadaslar varmi ? Satin almayi düsünüyorum cccam kanallari kullanildiginda herhangi bir donma yasanmaktami acaba? bilgisi olan arkadaslar lütfen yaziversin saygilar

dnz_horoz20

0
Üye
1 Eyl 2012
37
1
8
Next YE - 18500 HD+PLUS Aramizda bu cihazi kullanan arkadaslar varmi ? Satin almayi düsünüyorum cccam kanallari kullanildiginda herhangi bir donma yasanmaktami acaba? bilgisi olan arkadaslar lütfen yaziversin saygilar
iki ay araştırdım ve ramazan bayramının ertesinde aldım.10 gündür kullanıyorum. eksikleri:
free share tam olarak düzgün değil donma mozaiklenme var :(
newcamd ve cccam ( free card sharing internetten bulduklarım güncell tarihli ) belirtilen ayarları resimleri gerektiği gibi uyguladım ama bir türlü bağlanamadım. :( bide 1 aylık paralı server alıp deneyeceğim. olmazsa normal hd uydu alıcısından farkı kalmayacak. :(
medya palyerde bir kere film izleyebildim şu an filmlerim belli bir bölümden sonra takılıp kalıyor kilitleniyor. :(
video sıkıştırması yapılmış ( header stripping ) mkv uzantılı bir filmi oynatmadı. :( diğer mkv uzantılı filmlerde sorun yok :)
yine fujifilm av 160 markalı fotoğraf makinası ile çektiğim avi uzantılı videoları desteklemiyor. :( ( bu şimdilik problem değil pc den izleyelim.) diğer avi lerde şimdilik problem yok :)
free sharingde açılan şifreli kanaldan yapılan kayıtları bilgisayarda izleyemiyorum :( k-lite codec pack yüklü. bide bunun bi ayarı varmış net te bi yerde yazıyordu kayıt formatını .TS uzantılı değil .PS uzantılı yapın diyorlar. ama bu ayar soluk renkte aktif edilemiyor :(

bu arada internet bağlatısını bilgisayardan paylaşım ile free sharing deniyorum 2G hızında ve free sahring açılan ve uzun süre problem yaratmayan kanallar var.

cihazın diğer kısımları mükemmel..
umarım yazılımla düzelir önemli eksikler.
bu cihaza 10 üzerinden 8 verdim kullanıcı olarak. gerisi size kalmış.

Düzeltme 1: sonunda CCCam bağlantısı sağladım. Fakat NewCamd hala olmadı büyük ihtimal free server kaynaklı

Düzeltme 2: Filmlerdeki takılma sorunu nedeni anlaşıldı, Hafıza Kartı okuyucusu ile, Sandisk 1GB lik hafıza kartına deneme maksatlı olarak izlemeye çalıştığım film belli bir yerden sonra donuyor. [ Aygıt Hızı Çok Yavaş ] diye ingilizce olrak hızlı bir şekilde ortaya çıkıp kaybolan bir ileti çıkıyor. Kingston Markalı 4GB lik Flash Bellekte sorun yok

Son düzenleme:

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
server bu cıhazda saglıklı calısmıyor kanallar sıfre degıstırınce bazen guncellemiyor ekranda sifreli yayın diye kalıyor

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
788
93
Toplamda kaç adet server girilebiliyor cihaza? aynı anda cccam ve newcamd server aktif kullanılabiliyormu?

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
bende kullanıyorum ***** box alıcam bu cihazdan hiç mumnun degilim cok isinıyor yayınlar devamlı donuyor kolon ***** box 500 hd alıcam server da dogru dürüşt çalışmıyor

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
iki ay araştırdım ve ramazan bayramının ertesinde aldım.10 gündür kullanıyorum. eksikleri:
free share tam olarak düzgün değil donma mozaiklenme var :(
newcamd ve cccam ( free card sharing internetten bulduklarım güncell tarihli ) belirtilen ayarları resimleri gerektiği gibi uyguladım ama bir türlü bağlanamadım. :( bide 1 aylık paralı server alıp deneyeceğim. olmazsa normal hd uydu alıcısından farkı kalmayacak. :(
medya palyerde bir kere film izleyebildim şu an filmlerim belli bir bölümden sonra takılıp kalıyor kilitleniyor. :(
video sıkıştırması yapılmış ( header stripping ) mkv uzantılı bir filmi oynatmadı. :( diğer mkv uzantılı filmlerde sorun yok :)
yine fujifilm av 160 markalı fotoğraf makinası ile çektiğim avi uzantılı videoları desteklemiyor. :( ( bu şimdilik problem değil pc den izleyelim.) diğer avi lerde şimdilik problem yok :)
free sharingde açılan şifreli kanaldan yapılan kayıtları bilgisayarda izleyemiyorum :( k-lite codec pack yüklü. bide bunun bi ayarı varmış net te bi yerde yazıyordu kayıt formatını .TS uzantılı değil .PS uzantılı yapın diyorlar. ama bu ayar soluk renkte aktif edilemiyor :(

bu arada internet bağlatısını bilgisayardan paylaşım ile free sharing deniyorum 2G hızında ve free sahring açılan ve uzun süre problem yaratmayan kanallar var.

cihazın diğer kısımları mükemmel..
umarım yazılımla düzelir önemli eksikler.
bu cihaza 10 üzerinden 8 verdim kullanıcı olarak. gerisi size kalmış.

Düzeltme 1: sonunda CCCam bağlantısı sağladım. Fakat NewCamd hala olmadı büyük ihtimal free server kaynaklı

Düzeltme 2: Filmlerdeki takılma sorunu nedeni anlaşıldı, Hafıza Kartı okuyucusu ile, Sandisk 1GB lik hafıza kartına deneme maksatlı olarak izlemeye çalıştığım film belli bir yerden sonra donuyor. [ Aygıt Hızı Çok Yavaş ] diye ingilizce olrak hızlı bir şekilde ortaya çıkıp kaybolan bir ileti çıkıyor. Kingston Markalı 4GB lik Flash Bellekte sorun yok

İnternetteki yabancı free server için verilen ad passlar açık olarak verildiği için yüzlerce insan deneyebiliyor aynı adı şifreyi o freelerde test yapmak doğru olmaz başkası girdiği an donar çöker çünkü size özel ad şifre aldığınız bir server ile test etmeniz daha doğru olur freelerle değil.

dnz_horoz20

0
Üye
1 Eyl 2012
37
1
8
İnternetteki yabancı free server için verilen ad passlar açık olarak verildiği için yüzlerce insan deneyebiliyor aynı adı şifreyi o freelerde test yapmak doğru olmaz başkası girdiği an donar çöker çünkü size özel ad şifre aldığınız bir server ile test etmeniz daha doğru olur freelerle değil.
en azından paralı server almadan önce deneyelim dedim. cccam çalışıyor açılan kanalların şifreleme sistemi sarıdan yeşile dönüyor ve server adı açtığı kanalın altında yazıyor.

ama hala newcamd da sorun var servere bağlantı kuruluyor ekranı donup kalıyor...

bu durum da insan gidipte nevcamd server almaz elimizde patlar paralı server. onun için bulursak cccam server alacağız mecburen.

keywan

0
Üye
22 Tem 2012
6
0
1
Dediklerinizi aynen yaptım fakat fash yazma hatası altında güncellem başarılı diyor. ccam kanalları açmıyor