Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Türksat {42.0°E} uydusunda Yayına Başlayacak Kanallar

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
ABANT TV YAYIN HAYATINA İLK
ADIMINI ATTI
i5418261_733522-jpg

Abant TV, Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)'ten yayın lisansı almak üzere müracaat eden Altunbey TV ve Radyo AŞ.'nin lisans talebini değerlendirmiş, kurul kararı ile lisansın verilmesi uygun görüldü. Böylece İstanbul ve Ankara arasında önemli bir konum teşkil eden, tarihi, doğal güzellikleri, termal su kaynakları ve milli parkları ile ünlü Bolu ili ilk ve tek ulusal kanalına Abant TV ismi ve logosu ile merhaba demeye hazırlanıyor. Böylece Abant TV, Bolu, Türkiye ve Dünya'nın her yerinden izlenebilecektir.
Konu ile ilgili Abant TV yönetim kurulu başkanı Mustafa Altun yaptığı açıklamada:

''Bolu'nun tarihi ve doğal güzelliklerinin ulusal yayın ortamında Türkiye'ye ve Dünyaya tanıtılması hususu önemli bir görev ve sorumluluktur. Böyle önemli bir görevi yerine getirmek beni heyecanlandırıyor. Böyle bir yayın hususu ile ilgili beni teşvik, eden her türlü maddi ve manevi desteği benden esirgemeyen ağabeyim eski Tarım İl Müdürümüz Mehmet Altun'a da teşekkür ediyorum. Abant TV tarafsız yayın ilkesi ile bölgesel yayıncılıkla Bolu'nun, genel yayın politikası ile de Türkiye'nin sesi olmaya adaydır.
2012'nin ilk çeyreğinde yayın hayatına girmeyi hedefleyen Abant TV'nin, Yönetim Kururlu Başkan Yardımcılığını Maksut Beykoz, Sorumlu Müdürlük görevini ise kırk yılı aşkın süredir TRT'de görev yapan DR. Faruk Ermemiş yürütecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Abant TV'nin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.''

Toplantı No : 2012/19
Toplantı Tarihi : 21.03.2012
Karar No : 6

Konusu : U-TV Lisans Talebi (Altunbey Televizyon ve Radyo İşletmeciliği San. Tic. A. Ş.)

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında, " Altunbey Televizyon ve Radyo İşletmeciliği San. Tic. A. Ş." unvanlı “Abant TV” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

FREKANS BILGISI

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
GTV Uydu yayin ici RTÜK den lisan alinmistir

Toplantı No :2011/71
Toplantı Tarihi :29.12.2011
Karar No :7

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 15 inci maddesinde belirtilen “…idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu belirlenen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü uyarınca bilgi ve belgelerini Üst Kurula ibraz eden, yayın merkezinde yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilen “GÜNEYDOĞU İLETİŞİM VE YAYINCILIK A.Ş.’’ unvanlı kuruluşa 6112 sayılı Kanun hükümleri ve anılan Yönetmeliğin 9 uncu maddesi gereğince 10 yıl süreli Uydu Yayın Lisansı (U-TV) verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Kanal 55 Yakin da Türksat ta

Toplantı No :2011/71
Toplantı Tarihi :29.12.2011
Karar No :6

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 15 inci maddesinde belirtilen “…idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu belirlenen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü uyarınca bilgi ve belgelerini Üst Kurula ibraz eden, yayın merkezinde yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilen “Kanal 55 Kültür Sanat Reklâm ve Yayıncılık Tic. A.Ş.’’ unvanlı ve “Kanal 55” logolu kuruluşa 6112 sayılı Kanun hükümleri ve anılan Yönetmeliğin 9 uncu maddesi gereğince 10 yıl süreli Uydu Yayın Lisansı (U-TV) verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Ktv yakın da türksat ta

KTV yönetim kurul baskani Adem Akkus Kirikkale ile ortak kültürlere sahip olduklarini.Kirikkale de müzisyenler derneginin kurulmasina sevindigini söyledi.Akkus Kirsehir TV olarak MÜYADER dernek baskani Adnan Sacal,in her zaman yanindayiz, kapimiz Kirikkaleli müsizyenlere sonuna kadar aciktir.MÜYADER in kurulmasi gelecekte"Muharrem Ertas,Neset Ertas,Asik Mahsuni,Aaik Veysel,Cekic Ali,Haci Tasan gibi yeni yetenekler cikmasina ve Onlarin biraktigi degerleri ileriye götürmesi acisindan iyi olacagini düsünüyorum"diye konustu. Yakinda Kirsehir TV,nin uyduya gececegini söyleyen Akkus Türküllerimizi izleyenlerimiz tüm dünyada seyretme ve dinleme sansini da bulunacaktir dedi.

BAYRAK

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Flaş..! Flaş..! SİNOP TV YOLDA!

GerzeHaber ve Sinop Gazetesi genel yayın yönetmeni Yusuf Kırtorun, Sinop’un hizmetine sunmak için bir TV Kanalını satın alma yönünde görüşmeler yaptıklarını söyledi.
di-B5SMAOOL.png
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]GerzeHaber ve Sinop Gazetesi genel yayın yönetmeni Yusuf Kırtorun, Sinop’un hizmetine sunmak için bir TV Kanalını satın alma yönünde görüşmeler yaptıklarını söyledi.[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Geçtiğimiz yaz aylarında Sinop TV müjdesi veren Yusuf Kırtorun, konu ile ilgili uzun bir süredir çalıştıklarını ve Sinop Tv için gereken lisans işlemlerinin mevzuatın ağırlığından dolayı geciktiğini ifade etti. [/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Kırtorun, “Ben Gerzeli ve Sinoplulara 1 yıl önce Sinop TV için söz vermiştim. Bu konuda yasal mevzuattan dolayı bir çok sıkıntılar yaşadık. Şu anda bu mevzuatı aşacak bir çalışma yapıyoruz. Turksat 3A uydusundan Türkiye’de yayın yapan ve yayın lisansı olan bir TV kanalı ile görüşmeler yapıyoruz. Ciddi bir noktaya geldik. Ayrıca gereken finansman konusunda gerek öz kaynaklarımızı, gerekse sponsorları kullanarak önemli bir mesafe katettik. Yakında Gerze ve Sinoplulara müjdeli haberi vereceğiz” diye konuştu. [/FONT]

kaynak:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
xxxxxx

Toplantı No :2012/15
Toplantı Tarihi:01.03.2012
Karar No :6

Konu :U-TV Yayın Lisansı Talebi (Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı’nın 23.02.2012 tarihli ve 343 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
"Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşun, uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz ettiği,

Söz konusu Kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,
Buna göre, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurul'a havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, "Radyo İkibin Uydu Yayıncılık Reklam Matbaa Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş." unvanlı ve “TV 2000” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

di-EOFBVFLN.png

NOT:Muhdemel len bu frekans da yayin da olmasi bekleniyor.
RADYO 2000

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Kanal 5 Gaziantep yakin da Türksat ta yayin da

Toplantı No :2012/16
Toplantı Tarihi:07.03.2012
Karar No :13

Konusu :U-TV Lisans Talebi (Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 02.03.2012 tarihli ve 221 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
Uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan uydu yayın lisansı (U-TV) almak isteyen kuruluşlara ilişkin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde;

“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmünün yer aldığı,

Buna göre; "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı ve (Kanal 5) logolu kuruluşun; anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinde bahsi geçen, satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz ettiği,
Kuruluşun talebi üzerine; "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı kuruluşun Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, bu kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Söz konusu kuruluş uydu yayın lisans ücretinin ilk taksiti olan 35.000,-TL’yi ilgili hesaba yatırmış olup, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü kapsamında kuruluşa 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi hususunda karar alınmasını teminen, yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında, "Kanal 5 Radyo ve Yayıncılığı A.Ş." unvanlı “KANAL 5” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Pamukkale tv yakin da Türksat ta yayin da

Toplantı No :2012/15
Toplantı Tarihi:01.03.2012
Karar No :4

Konusu :U-TV Lisans Talebi (PAMUKKALE TV)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 22.02.2012 tarihli ve 320 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

"DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşun, uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu, Üst Kurulun 07/12/2011 tarih ve 2011/67 sayılı toplantısında alınan 15 no'lu kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesinde yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, "DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun Denizli İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu,

Buna göre, "DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş." unvanlı ve “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü çerçevesinde, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar :Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında, “DENİZLİ GÖRSEL İLETİŞİM UYDU TV RD YAY. HİZ. A.Ş.” unvanlı “PAMUKKALE TV” logolu kuruluşa, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

FREKANS BILGISI

pamukkale tv fecbook sayfasi

http://www.pamukkaletv.com/contacts.html

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Diyanet TV yayına hazırlanıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, televizyon atağına geçti. Kurulması yıllardır tartışılan Diyanet TV, Ramazan'da yayına geçecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayına yetişmesi için ilgili bakanlık ve Diyanet yetkililerine talimat verdi. Erdoğan'ın talimatının ardından televizyonun alt yapı çalışmaları hızlandırıldı.​

KÜRTÇE YAYIN OLMAYACAK
TRT ile görüşmeler sonucu Diyanet'in, TRT Anadolu'nun frekansını kullanması kararı alındı. Buna göre, 12 saat Diyanet TV, 12 saat yine TRT Anadolu yayını gerçekleştirilecek.
TRT Şeş'te Kürtçe dini içerikli programlar yer aldığı için Diyanet TV'de Kürtçe yayın olmayacak. Ramazan'da ana yayına geçecek televizyon, kısa bir süre sonra test yayınlarına başlayacak.​

Eleman alımlarına başlayan Diyanet TV, özellikle kadın, genç ve çocuklara yönelik her türlü şiddeti önlemeye yönelik televizyon yayınları yapacak. Kadına karşı şiddet, kadın ve çocuk istismarı, töre ve namus cinayetleri, küçük yaşta zorla evlilik sorunları ile mücadele edilecek.​

Bu kapsamda Hz. Muhammed (SAV) ve din büyüklerinin hayatından örnekler verilecek. Diyanet TV'de ayrıca, çocuklar ve gençlere yönelik programlarda İslamiyet'i doğru ve anlaşılır bir şekilde anlatan çalışmalara yer verilecek.​

Belgesel yaynlanacak
Diyanet TV'de ayrıca, dini içerikli dizi filmler, belgeseller, tarihi kişilerin hayatları, dini programlar yer alacak. Diyanet TV'nin yayınlarının programlanması ve yayına hazırlanması Diyanet İşleri Başkanlığı denetimi ve koordinesinde gerçekleştirilecek.​

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
NTV Avrupa EUROSTAR KRALTV izleyicilerinin televizyon ve uydu ayar

NTV Avrupa izleyicilerinin televizyon ve uydu ayarlarını yeniden düzenlemesi gerekecek.

Uydu:Türksat 2A
Kanal:Eurostar ntv kraltv
FR:12692 v
SR:7190 5/6

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Diyanet TV Miraç Kandili'nde deneme yayını yapacak .

Diyanet İşleri Başkanlığı, televizyon atağına geçti. Kurulması yıllardır tartışılan Diyanet TV, Ramazan'da yayına geçecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayına yetişmesi için ilgili bakanlık ve Diyanet yetkililerine talimat verdi. Erdoğan'ın talimatının ardından televizyonun alt yapı çalışmaları hızlandırıldı.​

KÜRTÇE YAYIN OLMAYACAK
TRT ile görüşmeler sonucu Diyanet'in, TRT Anadolu'nun frekansını kullanması kararı alındı. Buna göre, 12 saat Diyanet TV, 12 saat yine TRT Anadolu yayını gerçekleştirilecek.
TRT Şeş'te Kürtçe dini içerikli programlar yer aldığı için Diyanet TV'de Kürtçe yayın olmayacak. Ramazan'da ana yayına geçecek televizyon, kısa bir süre sonra test yayınlarına başlayacak.​

Eleman alımlarına başlayan Diyanet TV, özellikle kadın, genç ve çocuklara yönelik her türlü şiddeti önlemeye yönelik televizyon yayınları yapacak. Kadına karşı şiddet, kadın ve çocuk istismarı, töre ve namus cinayetleri, küçük yaşta zorla evlilik sorunları ile mücadele edilecek.​

Bu kapsamda Hz. Muhammed (SAV) ve din büyüklerinin hayatından örnekler verilecek. Diyanet TV'de ayrıca, çocuklar ve gençlere yönelik programlarda İslamiyet'i doğru ve anlaşılır bir şekilde anlatan çalışmalara yer verilecek.​

Belgesel yaynlanacak
Diyanet TV'de ayrıca, dini içerikli dizi filmler, belgeseller, tarihi kişilerin hayatları, dini programlar yer alacak. Diyanet TV'nin yayınlarının programlanması ve yayına hazırlanması Diyanet İşleri Başkanlığı denetimi ve koordinesinde gerçekleştirilecek.​

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Miraç Kandili'nde deneme yayını yapacak Diyanet TV'nin, yaygın din eğitimi ağırlıklı kanal olacağını söyledi.

Görmez, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kayseri Müftülüğü'nün düzenlediği etkinliğe katılmak için geldiği kentte, Vali Mevlüt Bilici'yi ziyaret etti.

Bu yıl Kutlu Doğum Haftası'nda "Hazreti Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku" konusunun işlendiğini anımsatan Görmez, şöyle konuştu:
"Kutlu Doğum Haftası, büyük bir gelenek oldu. Milletimizde zaten var olan Peygamber sevisini, bilgiye ve bilince dönüştürmeye vesile oluyor. Kardeşlik konusunu işlediğimiz için her türlü ayrılığı, gayrılığı ortadan kaldırmaya ve kardeşliliği bir söylem olmaktan çıkarıp, bir ahlak ve hukuk haline getirmeye, hukuk derken de bazıları yanlış yorumlayabiliyor, bir de manevi haklar vardır.

İnsanları ahirete yolcu ederken helal ettiğimiz hakları kastediyorum. Bir hafta boyunca bir kardeşlik halesi bütün gönül coğrafyamızı hatta bütün insanlığı kaplayacak diye umut ediyorum." Prof. Dr. Görmez, gazetecilerin, hac kotasının artırılıp, artırılmayacağıyla ilgili sorusuna, "Her yıl önce normal kotamızı kullanıyoruz, daha sonra fazlasına talip oluyoruz. Ama ortada bir gerçek var. Vatandaşımızın
müracaatı zannediyorum 1 milyon 300 bine ulaştı. Her yıl en fazla 100 bin vatandaşımızı götürme imkanına sahibiz" yanıtını verdi.

-Diyanet TV, Miraç Kandili'nde deneme yayını yapacak-
Görmez, Diyanet TV'nin yayınıyla ilgili olarak da şu bilgiyi verdi:
"Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT ile bir anlaşma yaparak, TRT Anadolu olarak gördüğümüz kanal içerisinde yayına başlayacak. İlk deneme yayınımıza Miraç
gecesinde, ilk yayınlarımıza da Ramazan ayında başlamış olacağız inşallah. Daha çok yaygın din eğitimi ağırlıklı bir kanal olacak."Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olarak okutulması sırasında abdest ve başörtüsü konusunda bazı tartışmalar yaşandığının hatırlatılması üzerine, Prof.
Dr. Görmez, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın iş ve işlemlerini yürütürken kuralları, prensipleri vardır. Biz, fetva işlerini Din İşleri Yüksek Kurulu'na tamamen havale etmişizdir. O gibi konuları zaten aradığınızda cevabını alıyorsunuz veya web sayfamızda o tip şeyleri görmek mümkündür" dedi.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, terörün önlenmesi için özel bir program yürütüp, yürütmeyeceği sorusu üzerine ede şunları söyledi:
"Her türlü yanlışlığı, kötülüğü ortadan kaldırmak için genel
çalışmalarımızı yaparız. Diyanet İşleri Başkanlığı bir güvenlik kurumu değil ama imanla emniyet aynı kökten gelir. Dolayısıyla iman sağlam olduğu zaman güvenlikte
en azından insanlığın huzurunu kaçıran büyük yanlışlıklar da ortadan kalkar diye düşünüyoruz. Tabi ki tek boyutlu düşünmemek lazım. Her türlü yanlışlığın aynı
zamanda siyasi, sosyal, ekonomik, iktisadi pek çok boyutu vardır. Ama biz, önemli gördüğümüz bir boyutuyla ilgiliyiz."
Görmez, Vali Bilici'ye, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ayasofya'da açılan, Mehmet Çebi'nin 99 eserinin yer aldığı "Lisan-ı Hat ile Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif" sergisinin kitabını hediye etti.

Vali Bilici de Prof. Dr. Görmez'e, Yahyalı yöresine özgü el dokuması
kilim verdi.

FREKNAS BILGISI:

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
BJK TV Türksat'ta yakin da yayin da

2011 başında Digiturk 74.kanalda yayına başlayan Beşiktaş Jimnastik Kulubü televizyon kanalı BJK TV Türksat'a geri dönmeye hazırlanıyor.Çeşitli platformlarda kulüp yöneticilerine aktarılan "şifresiz yayın" isteği dün BJK TV'de yayınlanan Söz Başkan'da isimli programda karşılık buldu. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman yaptığı açıklamada BJK TV'nin Türksat uydularından tekrar izlenebilmesi için gerekli çalışmalara başlandığını ifade etti. Bu haberin Beşiktaş Camiası ve tüm sporseverlere hayırlı olmasını diliyoruz.

ht7ys.png

Digiturk 74.kanalda yayına başlayan BJK TV Türksat'a geri dönmeye hazırlanıyor.
BJKTV.ORG: Özel Başkanımız Sayın Fikret Orman yaptığı açıklamada BJK TV'nin Türksat uydularından tekrar izlenebilmesi için gerekli çalışmalara başlandığını ifade etti. Bu haberin Beşiktaş Camiası ve tüm sporseverlere hayırlı olmasını diliyoruz.

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Kanaltürk de HD yayına geçiyor.

9zlb5.png

Kanaltürk HD şimdilik sadece Digitürk'te yayın yapacak.

13 Ağustos’ta yayına başlayacak Kanaltürk HD, Digiturk 328. kanalda...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
HabertÜrk, daha Önce kapattiĞi hangİ kanali yenİden kuruyor?..

Habertürk Televizyonu Genel Müdürü Semih Kaya göreve geldikten sonra ilk kez konuştu ve yeni kanal müjdesi verdi.

haberturk-300x131.jpg

Habertürk Televizyonu Genel Müdürü Semih Kaya, Ocak ayında yapılanma sürecinden geçen Habertürk Televizyonu’nun bu sürecinden yeni dönemine ve kanalla ilgili tartışmalara kadar pek çok konuyu ilk kez MediaCat’ten Banu Öğüt’e anlattı.

İşte o söyleşiden ilginç satır başları:
İşin teknik kısmından gelen bir genel müdür olmanın avantajları neler?
Maliyetleri, yayınlar gerekli mi gereksiz mi, yayının faydası var mı yok mu; tüm bunları daha iyi kontrol edebiliyorsunuz. Teknik kısımda bulunmak televizyonun içinde bulunmak demek aslında. 20 yıldır ben bu televizyon piyasasının tam da içindeyim; lisans alıyorsunuz televizyon kuruyorsunuz, televizyon kapatıyorsunuz. Mesela şimdi Kanal 1 televizyonunu tekrar kuruyoruz. Onun işlemlerini yapıyoruz, stüdyoları yapılıyor, ana kumandaları kuruluyor.

Genel yayın yönetmenliği koltuğunun kaldırılmasıyla ilgili çok söz söylendi. Pozisyon ismiyle beraber işleyişte bir değişiklik yaşandı mı?
Esasında bu kavram her yerde var, tüm televizyonların hemen hepsinde var. Çünkü genel yayın yönetmeni dediğiniz kişi sadece yayın odaklı oluyor ama bunun bir de ekonomi tarafı var. İşin mali tarafına bakacaksanız televizyon nasıl yürüyecek? Bir kişiye iki iş birden zor gelir. Bizim buradaki yapılanmada haber yönetmeni, operasyon müdürü, program müdürü ve yayın müdürü, genel müdüre bağlı. Tüm televizyonlarda da hemen hemen böyle bir yapı var. Yayın içeriğini sağlayanlarla, işin finansal ve yönetişimsel kısmına bakan kişiler aynı kişiler değil. Biz adını koymuş olabiliriz sadece. Öteki yerlerde de görünmeyen, gizli genel müdürler vardır mutlaka. Burada genel yayın yönetmenliği varken de öyle bir yapı vardı zaten.

Habertürk uzun zamandır bir yapılanma sürecinden geçiyor. Bu yapılanmayla nasıl değişimler yaşandı?
Habertürk, herkesi kucaklayan, toplumun her kesimine eşit mesafede bir haber kanalı. Herkesin söyleyecek sözü varsa ekranımızı açıyoruz. Yaz, kış, hafta sonu, tatil demeden, gün içinde ara vermeden yayınlarımıza devam ediyoruz. Habertürk, ‘Haber denince Habertürk’ sloganıyla anılır zaten, böyle marka oldu ve biz bunu devam ettirmeye çalışıyoruz. Toplumun her kesimine yönelik değişik programlar yapmaya özen gösteriyoruz. Mesela ‘Kime Göre Neye Göre’ çok değişik bir program. Sosyal medyadaki etkilerini de görüyoruz. Habertürk herkes için bir mecra olsun istiyoruz. Bu eskiden de böyleydi ama şimdi daha çok önem veriyoruz. Marka programlarımız oldu. Her gün prime time’da programlarımız var.

Herkes dizileri seyretmiyor bu ülkede. Reytingler ölçülürken biz bunu reytingler bazında görebiliyorduk. Şimdi de gelen mesajlardan programlarımıza ilginin olduğunu anlıyoruz, aynı anda 20 bin mesaj geliyor mesela. Cuma günü Basın Kulübü’nü tekrar başlattık. Cumartesi günü Tarihin Arka Odası sabaha kadar sürüyor. Pazar günü Alt Üst Muhabbetler, şimdi Balçiçek İlter’le Söz Sende Yaz Sohbetleri başladı. Bunların hepsi marka oldu. Bir haber kanalında bu programların akılda kalması çok önemli.

Habertürk reyting ölçümü yaptırıyor muydu? Ölçümlerin yapılmadığı dönemde nasıl önlemler alındı?
Biz Habertürk olarak ölçüm yaptırıyorduk. Fakat haber kanallarının ölçümlenmesinde her zaman bir sorun yaşanıyordu. Türkiye’yi sadece evlerde televizyon seyreden insanlardan ibaret zannederseniz, iş yerlerine denek koymazsanız gerçek bir ölçüm yapmış olmazsınız. Biz buna çok itiraz ettik fakat hep var olduk ölçümlerde, rekabetten kaçmadık. Genel kanal ayarında reyting alan çok programımız oldu.

Özellikle marka programlarımızdan Fatih Altaylı ile Teke Tek, Murat Bardakçı ile Tarihin Arka Odası, Balçiçek İlter ile Söz Sende… Ayrıca önemli ve deneyimli haberciler tarafından sunulan gündüz programlarımız ile de izleyici haberi hızlı ve doğru şekilde yakalama fırsatı buluyor. Gün içinde önemli bir olay olduğu zaman reytingler zıplıyor. Olayın sıcaklığı gidene kadar haber kanalları izleniyor. Biz yayın akışımızı hiç değiştirmedik. Zaten adaletli olmadığına inanıyorduk ölçümlerin ama ölçümlerde yer almaya devam ettik, yine de var olacağız. Önlem almadık, maliyet kısmadık. Yaz rehaveti gelmesin diye ‘Haberde tatil yok, haber denince Habertürk’ sloganımıza devam ettik. Çünkü hitap ettiğimiz kesim bunu istiyor.

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
177
17
18
tv2 kanalı, yakında yayında.

tv2 kanalı, yakında yayın hayatına başlıyor

Doğan TV Holding bünyesinde kurulan tv2, “Benim Kanalım” sloganıyla yayın hayatına başlıyor. tv2, çeşitlilik sunan içeriği ve program yapısıyla yediden yetmişe geniş bir izleyici kitlesine hitap edecek. Genel eğlence kanalı olarak konumlanan tv2’de; popüler yabancı diziler, sevdiğiniz yerli yapımlar ve eğlence programları, çizgi filmler ve tematik film kuşakları ekrana gelecek.

tv2; 16:9 geniş ekranla yayın yapacak. tv2’de yabancı dizi ve yabancı filmler hem orijinal dilinde hem de Türkçe dublajlı olarak izlenebilecek

Türksat 2A: 11804 V (dikey) - 24444 symbol rate – 5/6 fec.’den izlenebilecek.

Kaynak:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Kanal 1 yakinda tÜrksat ta yeni de yayinda.

Kanal 1, Ciner Medya Grubu'na bağlı televizyon kanalı. 3 Mayıs 2005'te Merkez TV'nin isim değiştirmesiyle kurulan kanal, 27 Mart 2006'e kadar tematik yayın yapmış, bu tarihten sonra ise ulusal yayın yapmaya başlamıştır. Ağırlık olarak sinema filmleri ve çeşitli program yayınları yapan kanal, 26 Ocak 2010'da yayınını sona erdirmiş ve frekansını Bloomberg HT'ye devretmiştir. Tekrardan yayına başlamaya karar veren kanalın, 3 Eylül 2012'de açılması beklenmektedir.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Haber 12 TV Yakında Turksat Uydusunda Yayında.

i.php

Türkiye'nin yeni haber kanalı Haber12 Tv yakında yayın hayatına merhaba diyor

Haber12 Tv, haber bültenlerini 100 yerel kanalla birlikte hazırlayacak
Ankara merkezli olarak Türksat uydusu üzerinden yayın hayatına merhaba diyecek olan Haber12 Tv, merkez stüdyolarının yanı sıra; ilk etapta İstanbul ve Adana'dan da canlı yayınlar gerçekleştirecek. Haber ağırlıklı olarak yayın yapacak olan Haber12 Tv; Başkent Tv, Kent Gazetesi, Kent Matbaası, Gazetekent.com.tr ile Adanailkhaber.com'un da dahil olduğu medya grubunun bünyesinde yer alıyor. Medya Grup Başkanlığını Mehmet Çelik'in, Medya Grup Başkan Yardımcılıklarını ise Mehmet Poyraz ile Bekir Altunok'un yaptığı medya grubunun 2013 yılının Mart ayında ulusal bir kanala daha sahip olacağı da ifade edildi.

5 KITADA 25 ÜLKEDE YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
Merkez stüdyolarında deneme programlarını sürdüren Haber12 Tv, 100 yerel kanalla birlikte Türkiye Haber Bülteni’ni de hazırlayacak. Teknik alt yapısı eksiksiz olarak hazır olan Haber12, haberlerini ise Dünya Raporu adıyla sunacak. Haber bültenleriyle her gün 5 kıtadan 25 ülkeden gelişmeleri anında izleyicilere ulaştıracak olan Haber12 Tv’nin merkez stüdyoları ise Ankara Ostim’de.

BAŞKENT TV, ÇELİK’İN MEDYA GRUBUNDA
Medya Grup Başkanı Mehmet Çelik, medya hamlesinin Haber12 Tv kanalıyla sınırlı olmadığını, 2013 yılında ulusal bir kanal için çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca Ankara Başkent TV’yi de satın alan Mehmet Çelik açıklamasında, yeni dönemde Başkent Tv’nin yeni adıyla ve yeni konseptiyle izleyiciyle buluşturulacağınıda belirtti. Ankara’nın ilk televizyon kanalı olan Başkent Tv’nin stüdyoları ise Haber12 Tv ile aynı binada yer alıyor.