Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE-18000HD CX 06.07.2013 Tarihli Yazılımıdır(SİYAH MENÜLÜ).

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
NextStar YE-18000 CX HD 06.07.2013 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :
Kod:
-Kablosuz internet bağlantısında düzenlemeler yapıldı.
-Philips TV’lerde HDMI bağlantısından kaynaklanan ses sorunu düzeltildi.
-Farda TV düzeltildi.
-Uydu / TP bilgileri güncellendi. (90Doğu-45Batı)
-Kanal bilgileri güncellendi. (Türksat, Hotbird)
-Tercüme hataları düzeltildi.
-IPTV altyapısı değiştirildi.
-Yazılım stabilitesi arttırıldı.

Ekli dosyalar

• NextStar_YE18000HDCX_06072013.zip
    5 MB · Görüntüleme: 61

yasinbaba

0
Üye
10 Eyl 2012
14
1
3
Üstad ellerinize sağlık ancak kanal geçişlerinde kanal açılıp kapanıyor 2-3 saniye sonra geliyor bu konuda bir değişiklik yok ayrıca siyah yazılım yüklemek zorundamıyız mavi menü çok daha estetik ve kullanışlı iyi çalışmalar kolay gelsin..

hfy44

0
Üye
14 Nis 2012
3
0
1
hele şükür kanal geçişlerinde çıkan pat sesini kesmişler :) teşekkürler

nkoklu

0
Üye
2 Şub 2012
4
0
1
Karbon Usta.
Bugün uydu güncelleme yaparak yeni yazılı buldu ve yükledim....
Buradan ki yazılımla aynımı ?fark var mı?
teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Karbon Usta.
Bugün uydu güncelleme yaparak yeni yazılı buldu ve yükledim....
Buradan ki yazılımla aynımı ?fark var mı?
teşekkürler

Uydudan güncelleme yaptıysanız gerek yok aynı yazılım.

İyi seyirler.

xxxgoker

0
Üye
3 Tem 2013
1
0
1
Next ailesine yazılım için teşekkür ederim... eşsiz bir destek sağlıyorsunuz ürünlerinize...

aliyaman

0
Üye
29 Tem 2012
13
0
1
güncellemeyi hazırlayan üstada teşekkür ederim
uydudan yazılımı otomatik güncelledim
fakat görüntü kalitesinde değişiklik oldu gibi. Yanılmış olabilirim ama görüntü kalitesi düştü mü acaba ekrandaki daha buğulu gibi

kadir07

0
Üye
14 Eki 2012
8
1
3
güncellemeyi hazırlayan üstada teşekkür ederim
uydudan yazılımı otomatik güncelledim
fakat görüntü kalitesinde değişiklik oldu gibi. Yanılmış olabilirim ama görüntü kalitesi düştü mü acaba ekrandaki daha buğulu gibi

aynı sorunu bende yaşadım bu gün.. ve eski ara yüzü daha iyiydi..bunu hiç beğenedim.. cihaz ın formatı değiştiya:( fabrika ayarlarına döndüm ancak yeni arayüz yerinde sabit kaldı:(

sizin sorununuza gelince... görüntü ayarlarından ayar yapmıyorsun.. tv sistemi ni tıklıyorsun.. orda ekran çözünürlüğü var..altında bir zımbırtı daha var..:) adını hatırlıyamadım..şuan iş yerinden yazıyorum..
3cü sırada video çıkışı var... karşışında TUV mu TUH mu öyle birşey yazıyor.. bunu değiştiriyorsun RDB mi öyle birşeydi.. değiştirdiğin anda ekrandaki yazılardan netliğin düzeldiğini anlarsın..:)

bende yaklaşık 2 saat önce karıştıra karıştıra bulmuştum..video formatını değiştiriyorsun olay bu:)

aliyaman

0
Üye
29 Tem 2012
13
0
1
aynı sorunu bende yaşadım bu gün.. ve eski ara yüzü daha iyiydi..bunu hiç beğenedim.. cihaz ın formatı değiştiya:( fabrika ayarlarına döndüm ancak yeni arayüz yerinde sabit kaldı:(

sizin sorununuza gelince... görüntü ayarlarından ayar yapmıyorsun.. tv sistemi ni tıklıyorsun.. orda ekran çözünürlüğü var..altında bir zımbırtı daha var..:) adını hatırlıyamadım..şuan iş yerinden yazıyorum..
3cü sırada video çıkışı var... karşışında TUV mu TUH mu öyle birşey yazıyor.. bunu değiştiriyorsun RDB mi öyle birşeydi.. değiştirdiğin anda ekrandaki yazılardan netliğin düzeldiğini anlarsın..:)

bende yaklaşık 2 saat önce karıştıra karıştıra bulmuştum..video formatını değiştiriyorsun olay bu:)

teşekkür ederim arkadaşım
ayrıca bu yeni güncelleme ile star, flash tv, yaban tv, trt grubu yayınları gitti bunların frekansları mı değişmiş acaba

Disection

0
Üye
12 Mar 2013
11
1
3
Ayın 19 unda yüklediğim yazılımda kumanda sorunu oluşmuştu. bunu yükledim bakalım olacak mı daha.

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
Son yazılımı yukledim wifi bağlantı sorunu çözülmüş gibi 5-6 saatter hicbir kopma olmadı (zaman aşımı gibi) Teşekkürler ellerinize sağlık

19 Ağu 2012
9
0
1
İstanbul
son yazılımı hem uydudan hem de usbden yükledim, fakat kablosuz internete bağlanmadı bağlan mıyor görmüyor
tekrar bir önceki yazılımı yükledim sorun halledildi.
tşkler

oguzhantemiz

0
Üye
21 Haz 2013
4
0
1
Medya oynatıcısı durdurma sorunu

usb den film izlerken durdurunca başa alıyor. Kaldığım yerden devam edemiyorum.

playboy1988

0
Üye
7 Şub 2012
6
0
1
korbon üstad lütfen acil YARDIM... en son yazılımı yükledim ve artık wifi aygıtını görmüyor. plzzz help me !!!

TimeShift

0
Üye
7 Tem 2013
8
0
1
arkadaşlar bu alıcının internete girmesi nerden nasıl oluyor ben hiç böyle bi bölüme rastlamadım da menüde :/ bir de usbden medya oynatırken pause yapınca, 1-2 dk veya daha fazla bekletip de devam ettirirsem ses-görüntü senkronizasyonu uyumsuzlaşıyor... daha alt moel bir nextte de bu sorun vardı düzeltilemiyor mu acaba...

TimeShift

0
Üye
7 Tem 2013
8
0
1
bir de şöyle bir problem var: görüntü ve ses arasında senkronizasyon problemi var... yani ses görüntüye göre çok hafif geriden geliyor. dikkatle bakmayınca göze çarpmayabiliyor ama benim için oldukça rahatsız edici... ama mesela atv hd de bu sorun diğer kanallara nazaran daha hafif.. fakat bi show tv de o kadar bariz ki... veya klip kanallarında da göze batıyor... bu benim aldığım ürünün kendi yazılım hatası vs. midir acaba yoksa neyle ilgili olabilir? çanakta veya lnbde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çnkü tvnin dahili uydu alıcısındayken bu problem yoktu. yardımcı olabilirseniz çok sevinicem kafaya çok taktım çünkü :/ tvden senkronizasyon ayarı bölümü var ama tam olarak düzeltmiyor... ne yapmalı acaba...