Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Neden Next Machina 3D? (Teknik Özellikler Resimli Anlatımı)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Machina 3D V.I.P. Uydu Alıcısının öne çıkan özellikleri, neden kullanıcıların gözdesi olduğu, diğer cihazlardan farkları, kullanım kolaylıkları, vb. özelliklerin ayrıntılı anlatıldığı gerek cihaz sahiplerinin gerekse cihazı almayı düşünenlere yol gösterecek döküman aşağıdadır.

Dökümanın hazırlanmasında emeği geçen @doktor'a teşekkürler.

Not:

• Döküman PDF formatlıdır, bilgisayarınızda/tabletinizde Adobe PDF Reader yüklü olmalıdır.
  • Döküman yazılımla eklenecek yeni özelliklerle belirli aralıklarla güncellenecektir.

Ekli dosyalar

• NextMachina3D_Tanitim_V1.0.zip
    83.2 MB · Görüntüleme: 726

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Şimdi tekrar indirdim sorun yok,tekrar indirmeyi deneyiniz dosya inerken bağlantınız kesilmiş olabilir.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
süper bir tanıtım olmuş, emeğe teşekkürler. Yan çerçeveler cam efenkli olanı satışlarda göremiyoruz... ücreti farklımıdır?

Son düzenleme:

sinanali

0
Üye
30 Ara 2012
29
1
3
Çok güzel hazırlanmış ellerinize sağlık emeğinize sağlık. Yalnız eski tip kumandaya sahip olduğum için son sayfalarda yer alan fosforlu kumandayı kıskandım :)

scarface06

0
Üye
16 May 2013
5
0
3
Kolay gelsin cihazda süper epg diye bir yer var ne işe yarar normal epgden farkı nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Kolay gelsin cihazda süper epg diye bir yer var ne işe yarar normal epgden farkı nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar sevgili arkadaşım onun açılımı D-SMART kanalları izleyen MODÜL kullanıcıları için EPG bilgilerini vermektedir.Fakat zaman zaman sorun yaşanabilmektedir...

Son düzenleme:

sezerx

0
Üye
6 Kas 2015
1
0
1
Arkadaşlar, ön panelinde machina 3d yazan birkaç next modeli var, açılan ip tv kanalları hepsinde aynı mı, yoksa modeline göre farklılık gösteriyormu, tavsiyeniz nedir:subdued:

osmnymnc

0
Üye
6 Şub 2015
24
3
3
hepsinde aynı ip tv özellikleri.next machina 3d süper diğerlerine göre daha hızlı.

odemirbag

0
Üye
23 Tem 2016
55
0
6
arkadaşlar amigo kullanıyordum ama bu cihazdan almak istiyorum.
Ücretsiz server desteği bu cihazlardada varmı merak ettim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
arkadaşlar amigo kullanıyordum ama bu cihazdan almak istiyorum.
Ücretsiz server desteği bu cihazlardada varmı merak ettim.

Şimdi özellikle belirtmek isterimki machina cihaz seçimi çok isabetli bir karar olacaktır. Yalnız bu FREE-SHARE olayları için gene yazayım NEXT firmasının şu kadar süre olacak bu kadar olacak gibi bir sözü yoktur.Gittiği yere kadar gider siz izlediğinize kar sayarsınız.! Ayrıca belirtmek isterimki 5 günden beri freeshare kesiktir.Çalışma olduğu söylenmektedir...

odemirbag

0
Üye
23 Tem 2016
55
0
6
Şimdi özellikle belirtmek isterimki machina cihaz seçimi çok isabetli bir karar olacaktır. Yalnız bu FREE-SHARE olayları için gene yazayım NEXT firmasının şu kadar süre olacak bu kadar olacak gibi bir sözü yoktur.Gittiği yere kadar gider siz izlediğinize kar sayarsınız.! Ayrıca belirtmek isterimki 5 günden beri freeshare kesiktir.Çalışma olduğu söylenmektedir...

sadece bu cihazdaz için kesik o zaman amigoda sorun yoktu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
sadece bu cihazdaz için kesik o zaman amigoda sorun yoktu

Bu cihazı sadece freshare için almayı düşünüyorsanız boşuna almayın.! FREESHARE bir paylaşımın ne kadar gideceğinin garantisini hiç kimse veremez.! Size bir anımı yazayım bundan yıllar önce HOTBİRD uydusunda FULL-X platformu vardı. X lerdende anlaşılacağı üzere ADULT platformdu ve bunlar piyasaya 4 yıl süre ile gidecek bir kampanya ile birdenbire başlattılar.Bazı cihazlara gömülü neotion olarak piyasaya sürüldü ayrıca yetinilmedi bunun yanında sadece modüllerde sürüldü ve 4 yılda GARANTİ verildi.Tam bir furya oldu ama cihaz ama modül hani derlerya peynir ekmek gibi sattılar,fakatt aradan 5 yada 6 ay geçti birden bire söz konusu kanallar aynen GÜMMM diye patlayıp KAPANDILAR.Peki ne oldu bu durumda bunlara inananlar ellerinde modüller bakakaldılar ama cihaz kullananlar en azından cihaz kullanmaya devam ettiler.Şunu hiç bir zaman unutmayın uydu dünyasında hiç bir şeyin GARANTİSİ-YOKTUR.! Ne izlerseniz heleki BEDAVA işte onlar sizin yanınıza kar kalır...

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Ben cuma günü ikinci 3D yi de aldım arkadaşlar , birini Anfiye bağladım, Machina 3D üstüne yok. DEHŞET . Aynı odada 3 Receiver var 2 si 3D biri Next uhd 10000 , ama Machinalar baskın çıktı. 4 uydu kablosu odaya geliyor , 1. Astra 19, Hotbird 13, Astra 4A, türksat42, 2. Astra 19, Hotbird 13, Astra 4A, türksat42, 3, Türksat,4 Türksat, 3 Mönitor, 1 Led Tv Monitörler 3 ü HDMI ile bağlı. Hepsi aynı anda açık mı ? Evet Açık.Ben FANATIC NEXT Kullanıcısı.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Ben cuma günü ikinci 3D yi de aldım arkadaşlar , birini Anfiye bağladım, Machina 3D üstüne yok. DEHŞET . Aynı odada 3 Receiver var 2 si 3D biri Next uhd 10000 , ama Machinalar baskın çıktı. 4 uydu kablosu odaya geliyor , 1. Astra 19, Hotbird 13, Astra 4A, türksat42, 2. Astra 19, Hotbird 13, Astra 4A, türksat42, 3, Türksat,4 Türksat, 3 Mönitor, 1 Led Tv Monitörler 3 ü HDMI ile bağlı. Hepsi aynı anda açık mı ? Evet Açık.Ben FANATIC NEXT Kullanıcısı.

Gerçektende müthiş paylaşım için teşekkürler...

apolermi

0
Üye
4 Eyl 2016
27
1
3
merhabalar ben next machine 3d yada 3d süper almak istiyorum.ama sizden bir kaç şey öğrenmek istedim.öncelikle bu cihaza çanak anten kablosu bağlamadan hotbird turksat sirus hellas sat uydularını izleyebilirmiyim.bi de internete kablosuz bağlanabiliyormu bu cihaz .acil cevap verirseniz sevinirim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
merhabalar ben next machine 3d yada 3d süper almak istiyorum.ama sizden bir kaç şey öğrenmek istedim.öncelikle bu cihaza çanak anten kablosu bağlamadan hotbird turksat sirus hellas sat uydularını izleyebilirmiyim.bi de internete kablosuz bağlanabiliyormu bu cihaz .acil cevap verirseniz sevinirim

Sizede merhabalar arkadaşım çanak anten bağlanmadan bırakın bu cihazı hiç bir cihazda hiç bir uydunun yayınlarını izleyemezsiniz.! Fakat cihazın sahip olduğu IP tv desteği sayesinde İNTERNET ile sağlam bir SUNUCU bulabilirseniz birçok uydunun yayınlarını izleyebilirsiniz.Ama şunu hiç bir zaman unutmayın ülkemizin şuanda içinde bulunduğu İNTERNET-GERÇEĞİ nedeniyle zaman zaman sorun yaşamanız içten bile değildir.Haa ne zaman AVRUPA yada teknolojik bağlamda bizden üstün olan ülkeler seviyesine gelirsek işte o zaman bu mümkün olabilir.! Diğer sorunuza gelince evet bu cihazlar yazılım desteğine sahip uygun WİFİ yardımı ile internete bağlanabilmektedir...