Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Açılmayan Next Minix HD serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

Yazılım yüklerken yada güncellerken elektrik kesintisi yada yanlış yazılımın yüklenmesi, anlık sinyal kaybı yada internet bağlantısındaki anlık kesilmelerden vb...dolayı yazılım yükleme işleminin olumsuz sonuçlanması ve cihazın açılamaması gibi durumlarda aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Öncelikle PC üzerinden yazılımın atılabilmesi için RS-232 To Jack kablosuna ihtiyacımız bulunmakta.

Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.
1. uç rs232 3nolu girişine takılacaktır.
2. uç rs232 2nolu girişine takılacaktır.
3. uç rs232 5nolu girişine takılacaktır.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Kabloyu elektronikçiye yaptırabilir yada aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz...
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113.

Kabloyu temin ettikten sonra cihazımızın yan tarafında bulunan jack portuna takıyoruz ve kablonun diğer ucuna da PC mizde bulunan RS-232 portuna takıyoruz...
{ RS232 portu masaüstü bilgisayarlarda bulunmaktadır,notebook bilgisayarlarda RS-232 to USB çevirici temin edip PC'ye doğru şekilde tanıtmanız gerekmektedir!!! }
BU AŞAMADA CİHAZA ELEKTRİK VERMİYORUZ !!!

Daha sonra yazılım yükleme editörünü linkten bilgisayarımıza indiriyoruz..
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=19227&postcount=1

İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme editörü dosyasını, bilgisayarda mause ile dosya üzerine gelip sağ tılayıp klasöre çıkart diyoruz,çıkarttığımız klasör içine girip ''EromUpgrade.exe'' isimli ikona tıklayarak yazılım yükleme editörünü çalıştırıyoruz...

attachment.php

Editörde '' Include Bootloader '' seçeneğini işaretliyoruz..

attachment.php

''Browse'' işaretine tıklayarak daha önceden indirmiş olduğumuz Cihazımıza ait olan yazılımı PC den buluyoruz..

attachment.php

yazılımı bulduk üzerine tıklayıp '''' diyerek yazılımı seçiyoruz..

attachment.php

attachment.php

Yazılımı seçtikten sonra ''Next'' tuşuna basıyoruz ve CİHAZIMIZI ELEKTRİĞE BAĞLAYORUZ

attachment.php

Yazılım yükleme işlemi başlıyor...

attachment.php

''Next'' işaretine tıklayarak yazılımı tekrar Flasha yazdırıyoruz..

attachment.php

Flasha yazma işlemi başlıyor.

attachment.php

Yazılım yükleme işlemimiz ''Finished'' işaretine tıkayarak tamamlıyoruz.

attachment.php

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• minix_hd_-rs232.jpg
    minix_hd_-rs232.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 43

yigit234

0
Üye
24 Ağu 2013
6
0
1
Karbon
Minix Coolun USB grisyeri var ordanda güncelemeye atabilirmiyim.
Infararot cihazinin isikali yanmiyor. Yani Minix Coola elektrike baglarsam Infararot cihaz siyah kaliyor niye?

yigit234

0
Üye
24 Ağu 2013
6
0
1
ben yurtdisindayim resimdeki gostermis oldugun parca ben ketim birtane ama rekler ayni degil kablo aynen senin goterdigin sekildemi ilemlencek yoksa farkedermi ben nasil anlayacagim .bilgi verebilirmisin tesekur ederim slm

errayn

0
Üye
3 Eyl 2013
1
0
1
Selam dostlar,
Next Minix HD Cool cihaz aldım dün ve kurulumunu yaptım forumlardan okuduğum kadarıyla.
Şifreli kanalları (örnek NBA TV, Discovery, NatGeo vs) izleme imkanım var mı? Ne yapmalıyım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

capan90

0
Üye
11 Eyl 2013
2
0
1
Merhaba, Ben 2 günden beri ugrasiyorum bir türlü yapamadim her seferinde set stb memory error Click" Back" to try again yaziyorartik vazgecmek üzereyim eger ayni sekil hata alip sonunda basaran arkadaslar varsa lütfen yardim etsin kurtaralim su cihazi

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Next minix hd cool

Tüm yazılımları,yazılım yükleme programı ile atmama rağmen displaydaki LnbP yazısını silemedim,böyle olunca cihaz sinyal almıyor,nerde hata yapıyorum?

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Next minix hd cool,Lnb girişinde kısadevre olduğundan ötürü entegre patlamış.Yenisi ile değiştirdiler.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
bu cihaza usb den yazulum neden yüklenmiyor yada uydudan da guncelleme yapmıyor zaten nettede girmiyor kaç gundur ugraşıyorum bende?

seyiteren

0
Üye
17 Eyl 2015
10
0
1
Arkadaşlar cihazı uyduya bağlamak için Ralin 5320 mi yoksa 5370 mi kullanmak gerekir...teşekkürler