Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Adroid cihazlardan Next Twin Diamond Serisi için Uzaktan Erişim Uygulaması(apk.)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Android cihazlar için uydu alıcınıza uzaktan erişim uygulamasıdır. Android işletim sistemi olan cihazlara yüklenir(Telefon, Tablet). Aynı İnternet ağ içinde Android işletim sistemi kullanan cihazlarınızdan uzaktan kumanda uygulamasını çalıştırarak uydu alıcısını telefon yada tabletinizden kontrol edebilirsiniz.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
788
93
Next Twin Diamond HD Serilerine Android Kumanda Uygulaması Resimli.

Arkadaşlar bilindiği üzere Next Twin Diamond HD Serilerine Android Kumanda Uygulaması geldi. bu uygulama ile android işletim sistemli cep telefonu ve tablet bilgisayarlarımız ile uydu alıcımızı kumanda edebiliyoruz. Next Twin Diamond HD serisinde kutu içeriğinden 2 adet kumanda çıkmakta, uygulamadada biri portable, diğeri full foksiyonlu 2adet kumanda seçeneği var. Kumanda uygulamasını ve ekran görüntüleri ekte mevcuttur.

Ekteki "android.rcu" isimli uygulamayı indirip, android işletim sistemli cep telefonu yada tablet bilgisayarımıza kuruyoruz, uygulamayı çalıştırıp "scan" yazan butona tıklıyoruz, bir kaç saniye içinde ekranda "uydu alıcımızın ip" adresi görünüyor, cihazımızın "ip" adresinin üzerine tıklıyoruz ve "portatif kumanda" karşımıza çıkıyor, dilerseniz seçeneklerden kumanda tipini "Full" olarak değiştirip tam foksiyonlu kumanda moduna geçebilirsiniz.

Uygulamanın başlangıcı ve bağlantı şekli.
dx6rp.png

Portatif kumanda.
dx70k.png

Full foksiyonlu kumanda.

dx71u.png

dx72r.png

dx7bh.png

Next17

0
Üye
8 Haz 2013
20
0
1
Karbon usta 10 numara 5 yıldız program yeminle :) evde çoluk çocuk deli oluyor kanal durup dururken değişiyor diye :)

Moktay42

0
Üye
17 Kas 2012
19
0
1
cihazada herhangi bir program yükleyecekmiyiz. Bu işlemi nasıl yapılacağını anlatırsanız daha faydalı olur kanatindeyim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
cihazada herhangi bir program yükleyecekmiyiz. Bu işlemi nasıl yapılacağını anlatırsanız daha faydalı olur kanatindeyim.

Hayır yüklemeyeceksiniz,sadece cihazınızın yerel ağınızda bağlı olması yeterli, ilk mesajdaki uygulamayı Android işletim sistemi olan telefon yada tablete yükleyerek bu cihazlardan uydu alıcısına komut verebileceksiniz..

Moktay42

0
Üye
17 Kas 2012
19
0
1
Hayır yüklemeyeceksiniz,sadece cihazınızın yerel ağınızda bağlı olması yeterli, ilk mesajdaki uygulamayı Android işletim sistemi olan telefon yada tablete yükleyerek bu cihazlardan uydu alıcısına komut verebileceksiniz..

teşekkürler akşam bir deneyeyim. ben interneti açmadan denemiştim. interneti açıp bir deneyeyim.

aliwood

0
Üye
18 Haz 2013
2
0
1
merhaba karbon kardes ve tum arkadaslar
benim next twin diamond uydumda wifi manager kismi aktif degildir 2 tur wifi adapter takmisim ama yine aktif olmuyor.
yardiminizi umuyorum.
yanlis yaziyorsam affedin turkcem pek iyi degil