Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YENİ Next Minix HD Amigo HD

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Karbon arkadaşım.
Yeni çıkacak olan Amigo modelinde, internetten dizi veya film seyretmek için flash player olacakmı?

Hayır Flash player olmayacak.. Next cihazlarının hiç birinde (pandora hariç onada harici olarak yükleniyor) flash player uygulaması yok...olma ihtimali de yok zaten..flash playerin Pc deki dosya boyutuna bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız,zaten cihazlarda 250MB ram var..tek başına bu uygulamanın boyutu zaten aşağı yukarı bu değerlerde.....Uydu alıcılarından bilgisayar performansı beklemek yanlış olur...

@doktor'un Machina 3D için Flash player konusunda yazdıkları aşağı yukarı tüm modeller için de şuan geçerli..
doktor;' Alıntı:
flash player adobenin lisanslı bir programıdır..bu cihazda bir uydu alıcısı....bir uydu alıcısında flash desteğine ihtiyaç yoktur..ve hiçbir uydu alıcısında flash desteği bulunmaz.... android tabanlı uydu alıcılarında ve medya playerlerde adobe bir apps olarak yüklü gelir veya yüklenir..extra bellek gerektirir,bilgisayarlarda bile sürekli sürüm değişikliği olur...android cihazlarda kullanılan free olan versiyondur.ne kadar free kalır oda koca bir sorun....MACHINA uydu alıcısıdır..ve öyle kalacak...kısaca eklenmemesinin sebebi android sistemine uygun,ama geçilirse bu sefer uydu alıcısı olarak tüm özellikler gidecek.sadece web te flash destekli sayfalarda dolaşmak için uydu alıcısı özelliklerinden vazgeçilemez....bir usb android bellek tv arkasına takılırsa kendi kumandasıyla zaten flash vb tüm işlemleri yapabilirsiniz..ve güncellemeleride kolayca yapabilirsiniz..android cihazların uydu alıcısı bölümlerine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.....linux altyapı uydu alıcısı olarak her türlü gelişmeye açık eklere ve sorunlarda çözümlere ama android sisteminin kendisinde olan sorunlarda uydu alıcısı destek veremez....yorum yapılamaz değişiklik yapılamaz..machina zaten android bazlı bir işlemciye sahip.ama o zamanda UYDU ALICISI olarak kulanılamazdı...neden olmayacağını izahata bile gerek yok...web tarayıcısı qt destekli..ana işlemcinin desteklediği web tarayıcısı..ve sadece bir ek.....flash desteği yok olmayacakta..bazı arkadaşlar ellerinde olmadan biriki cihaz örnekliyip ek isteyebiliyor..DÜNYADA AYNI İŞLEMCİYİ KULLANMAYAN 2 UYDU ALICISININ ÖZELLİKLERİ ASLA AYNI OLAMAZ..ana işlemcinin desteklemediği hiçbir ek yazılımla yapılamaz....lıp yada 16 kanal canlı yayın ve yüzlerce özelliği diğer uydu alıcılarında nasıl olamazsa...diğer uydu alıcıları satın alınırken seçildiği gibi dir..şu anda verilen ekler söz verilenler değil..İLAVEDİR..burada bir grubumuz var..artı birşeyler katılıyor..ama DİĞERLERİ kimseyi ilgilendirmez..donanım ve yazılım sınırları var 20 dolarlık cihazda işlemcisinin desteklediği ufacık bir özellik 2000 dolarlık bir cihazda olmayabilir..bu tüm elektronik eşyalar için geçerlidir..

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Hayır Flash player olmayacak.. Next cihazlarının hiç birinde (pandora hariç onada harici olarak yükleniyor) flash player uygulaması yok...olma ihtimali de yok zaten..flash playerin Pc deki dosya boyutuna bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız,zaten cihazlarda 250MB ram var..tek başına bu uygulamanın boyutu zaten aşağı yukarı bu değerlerde.....Uydu alıcılarından bilgisayar performansı beklemek yanlış olur...

@doktor'un Machina 3D için Flash player konusunda yazdıkları aşağı yukarı tüm modeller için de şuan geçerli..

Arkadaşım
Cevabın için sağol, yararlı bir bilgi oldu benim ve bu konu hakkında yeterli bilgisi olmayanlar için.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Selam karbon usta elimde amigo cihaz var sıkıntı şu emü nerede? nasıl açılır kapatılır bulamadım
izlenimlerim şöyle
uygulamalar çalışıyor film izlenebiliyor avatarı izledim youtube dailm ve diğerleri stabil çalışıyor ısınma makul donmadı reset atmadı hızı öncekilere nazaran iyi sinyal yok gibi uyarı vermiyor usb'ye kanal+key+yazılım ayrı ayrı ve tek seferde hapsini yedekleme var görüntü kalitesi iyi (1000 tl lik makine ile kıyasla) free server var açık menü windovs 8 gibi renk mavi bir günlük kullanımla bu kadar akşam sahibine teslim edeceğim
Şu EMU aktifleştirme kapatma bulamadım bilgilendirme yapabilirmisiniz

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Selam karbon usta elimde amigo cihaz var sıkıntı şu emü nerede? nasıl açılır kapatılır bulamadım
izlenimlerim şöyle
uygulamalar çalışıyor film izlenebiliyor avatarı izledim youtube dailm ve diğerleri stabil çalışıyor ısınma makul donmadı reset atmadı hızı öncekilere nazaran iyi sinyal yok gibi uyarı vermiyor usb'ye kanal+key+yazılım ayrı ayrı ve tek seferde hapsini yedekleme var görüntü kalitesi iyi (1000 tl lik makine ile kıyasla) free server var açık menü windovs 8 gibi renk mavi bir günlük kullanımla bu kadar akşam sahibine teslim edeceğim
Şu EMU aktifleştirme kapatma bulamadım bilgilendirme yapabilirmisiniz

Menü 8888

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113

Teşekkürler usta birde ayarlar kısmındaki (internet arayüz ayarları) var girince tarayıcıdan bu adresi girin diyor ıp no veriyor girince tarayıcıdan şifre istiyor şifre nedir
unuıtmadan fr server menüden kapatma şansımız varmı

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113

ibseko

0
Üye
13 Şub 2015
2
0
1
slm arkadaslar ben test ettim
int arayuz bolumune girdigiz zaman cihazi o menude tutup ag uzerinden( yani kendi int agimiz) ayni iptv gibi istedigimiz dalgalari ekleyebiliyoruz.ben bu servisi kanal icin yaptim ayni zamanda ccam veya nvcam da ekleyebiliyoruz bu listenin adi menu de diy_chanel olarak geciyor saygilar

Son düzenleme:

buyukbalkan

0
Üye
25 Şub 2015
18
0
1
cihaz kanal geçişleri aşırı yavaşladı. arada bir hd kanallarda gezerken donup kalıyor. yeniden başlatmadan kanallar gelmiyor. BISS giremiyorum, çünkü format farklı. Çok sıkmaya başladı, heralde bunu atıp başka bir uydu alıcıya yöneleceğim. Severek almıştım ama kısa zamanda tırtladı...

Son düzenleme:

buyukbalkan

0
Üye
25 Şub 2015
18
0
1
15 gün geçmiş tek cevap yok. 5 sene önce de sıkıntılı bir next süreci yaşamıştım, bir daha almamaya karar vermiştim, ama neden bilmiyorum aynı hatayı tekrarladım :(...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
ben size yardımcı olmaya çalışayım hangi yazılım yüklü özelike hd kanallarda zamam zaman kısa süreli sinyal yok uyarısı genel belki yazılım ile düzelir bunun dışında sorun yaşamadım biss key girme resimli anlatım
http://www.next.web.tr/konular/4497-Next-minix-hd-amigo-kumandadan-manul-biss-girme.html
--------------------------------------------------------------
buradan softcam yükleyebilirsiniz
http://www.next.web.tr/konular/117-Next-NextStar-Serileri-Guncel-Emu-Softcam-Ky-Dosyalari-Karbon.html
------------------------------------------------------------
umarım yardımcı olmuşumdur

hızlırecep

0
Üye
2 Haz 2012
22
1
3
slm korbon hacam size bir sorum olacak mümkünse bu amigo madellerde dayzek ayarı eksik bana göre yani bir sıfır ayarı var bir bir ayarı yok yani 8 li veya 10 lu dayzek yapamıyorum mümkünmü yazılımla olurmu bu dayzek ayarı yükseltilirmi bilgi verirsen cok tşk ederim saygılar

hızlırecep

0
Üye
2 Haz 2012
22
1
3
tşk kardeş ama ben o 1.1 yapılmıyo a.b.c.d. var başka yok anlatamdım galiba bende 12 tane elemmi sıraladım var o kadar gidiyo ayarlanıyo devamı yok anla
vgvpy6.jpg
[/url][/IMG]yacgın ben buna 10 canak yapacaktım ilgilendigin ici tşk ederim resim bu kardeş

Son düzenleme:

dede38

0
Üye
1 Tem 2015
11
1
3
iyi günler iyi aksamlar arkadaslar Next Amigo nun IPTV kanal sayisi siniri 256 mi sadece aceba cogaltmak yani daha fazla yapma ihtimali olanagi varmidir saygilar kolay gelsin .