Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Pandora HD CCcam ve NewCamd Server Bilgilerinin Girilmesi {Resimli Anlatım}

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Pandora HD CCcam ve NewCamd Server Bilgilerinin Girilmesi

Next Pandora HD Android cihazımıza CCcam yada Newcamd server bilgilerimizi kolaylıkla girebilmemiz için örnek bir server satırı ile görsel olarak anlatım hazırladım.

Uygulamadan yararlanmak için bize ;
- Satın(yada test) almış olduğumuz CCcam yada NewCamd Server Bilgileri
- Next Pandora HD Android Cihaza Bağlı İnternet Bağlantısı ( Dahili Wi-Fi yada Ethernet Kablosu ile )
- Next Pandora HD Android Cihazda güncel versiyonu olan Emon uygulaması
- Almış olduğumuz Server'in kapsadığı uydulara ayarlı çanak antenimiz olması yeterlidir..

İlk önce Next Pandora HD Android cihazımızda güncel yazılımımızın olup olmadığını kontrol edelim.Eğer cihazımızda sürekli olarak İnternet bağlantısı bulunuyorsa zaten yazılımlar güncellendikçe cihaz auto olarak yazılımlarını güncelleyecektir, siz dilerseniz kendiniz kontrollerinizi cihazın sistem bilgilerini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Eğer güncel bir versiyon kullanmıyorsanız kendiniz de güncelleme yapabilirsiniz cihazınızın bölümünde yapacağınız işlemleri bulabilirsiniz..(Bu anlatım hazırlandığında son yazılım bilgisi 300E dir, zamanla yazılımlar ve Emon sürümleri değişebilir,uygulamayı sağlıklı kullanabilmeniz için sürekli güncel versiyonları kullanmanız önerilmektedir.)

Next Pandora HD yazılımı güncel ise cihazımızda Uygulamalar bölümünde Emon isminde bir uygulama dosyası olmalıdır, Eğer bu dosya cihazda yüklü değil ise BURADAKİ LİNKTEN uygulamayı USB belleğimize indirip cihazımıza BURADAKİ LİNKTEKİ anlatımda olduğu gibi yükleyebilirsiniz...

Next Pandora HD CCcam Server Bilgilerinin Girilmesi

Örnek CCcam Server Bilgilerimiz şöyle olsun :
Kod:
C: cccam.dyndns.tv 7777 karbon karbon1

URL :cccam.dyndns.tv
Cccam Port : 7777
Kullanıcı Adı : karbon
Kullanıcı Şifresi : karbon1

Not : URL Adresi, Portlar,Kullanıcı adı ve şifre örnek olarak verilmiştir, AKTİF DEĞİLDİR. bu bilgileri girmeyiniz!

Next Pandora HD Android cihazımızın kumandamızdan Menü - Uygulamalar kısmından emon bölümüne giriyoruz...

attachment.php

CCCAm Client kısmına gelip kumandamız ile ilgili yerleri doldurmaya başlıyoruz.. Client No : 1 olarak başlayabiliriz almış olduğumuz serverde birden çok port var ise her port için ayrı Client no vererek giriş yapmamız gerekmektedir.(Şimdilik maksimum 4 port giriş yapabiliyoruz.)

Daha sonra URL Adresi kısmına gelip kumandadan OK tuşuna basarak sanal klavye yardımı ile URL adresimizi yazıyoruz..

attachment.php

attachment.php

Port kısmına gelip Server port bilgimizi giriyoruz....

attachment.php

Kullanıcı adımızı giriyoruz...

attachment.php

Şifremizi giriyoruz..

attachment.php

Otomatik Bağlan kısmında AÇIK olarak ikonu seçiyoruz..

attachment.php

Kumandadan kırmızı tuşa basarak Oturum Aç diyoruz..

attachment.php

Eğer Girmiş olduğumuz CCcam Server Bilgilerinde sorun yok ise ve Server aktif ise Bağlandı şeklinde bilgi çıkacaktır..

attachment.php

Next Pandora HD NewCamd Server Bilgilerinin Girilmesi

Örnek NewCamd Server Bilgilerimiz şöyle olsun :
Kod:
N: newcamd.dyndns.tv 33000 33020 karbon karbon1 0102030405060708091011121314

URL : newcamd.dyndns.tv
NewCamd Başlangıç Portu : 33000
NewCamd Bitiş Portu : 33020
Kullanıcı Adı : karbon
Kullanıcı Şifresi : karbon1
DES Kéy : 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

Not : URL Adresi, Portlar,Kullanıcı adı ve şifre örnek olarak verilmiştir, AKTİF DEĞİLDİR. bu bilgileri girmeyiniz!

Next Pandora HD Android cihazımızın kumandamızdan Menü - Uygulamalar kısmından emon bölümüne giriyoruz...

attachment.php

NewCamd Client bölüme gelerek server bilgilerimizi girmeye başlıyoruz.. Client Numarası 1 olarak kalabilir.

attachment.php

Server URL adresi bilgisini giriyoruz...

attachment.php

NewCAmd server başlangıç portumuzu giriyoruz....

attachment.php

NewCAmd server bitiş portumuzu giriyoruz....

attachment.php

Kullanıcı adımızı giriyoruz..

attachment.php

Şifremizi giriyoruz..

attachment.php

Des Kéy numaramızı giriyoruz....

attachment.php

CA Tipi kısmına müdahale etmeyiniz portlar aktif olunca orada bilgiler çıkacaktır. Otomatik bağlan kısmındaki ikonu AÇIK yapıyoruz...

attachment.php

Kumandadan kırmızı tuşa basarak Oturum Aç diyoruz..

attachment.php

Eğer bilgilerimizi doğru girdiysek ve server aktif ise bağlandı şeklinde bilgi belirecektir..

attachment.php

attachment.php

İyi seyirler. :)

elliikilik

0
Üye
20 Şub 2013
25
5
3
Selamlar
Next pandora bir hattadır CCCam a bağlanmıyor.^^ Bağlanma hatası yazıyor ^^
1- CCcam Clın geliyorum. Kumandadan Kırmızı basıyorum. Her defasında bağlanma hatası yazıyor.
2- NewCamd bölümüne geldiğimde zaten bağlı olduğu için Bağlantıyı durdur. oluyor.Kırmızı düğme.
Bilgilerinize arz ederim.
Net. var. İnternettede gezinip flim izleyebiliyorum. Sorun CCcam bağlanmama
Saygılarımla

a1_tr

0
Üye
28 Nis 2012
17
0
1
Bir aydır cccam üyeliğim var astra uydusununun yayınlarını izliyorum. Üyeliğimi satınaldığım yerde 100 tl lik basit bir cihaz neredeyse bütün kanalları açtı. Üyeliğimin bilgilerini kendi cihazıma girdiğim de bir çok yayını açmadı. Aynı üyelik bilgileri ni farklı bir cihaz da daha denetim açılmayan kanalların açıldığını gördüm. Muhtemelen bu cihazın emon uygulaması yazılım olarak yetersiz. Next firması güven kaybetmeye devam ediyor. 4k uydu alıcısını next almayacağım.

serkanc

0
Üye
12 Şub 2017
1
0
1
Selamlar,
Next pandora cihaz kullanmaktayım. Emon üzerinden cccam server bilgilerini girmek istiyorum. Fakat "URL Adresi" bölümüne giriş yapamıyorum o bölüm aktif değil. Port, kullanıcı adı ve şifre bölümleri aktif. Buraya nasıl adres gireceğim.
Teşekkürler.