Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D FreeShare(Ücretsiz Server) Aktif Etme Resimli Anlatım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Machina 3D FreeShare(Ücretsiz Server) Aktif Etme Resimli Anlatım.

Next Machina 3D Cihazlara Son yazılımlarla birlikte HotBird 13.0E uydusunda bir çok şifreli kanalı izlemenizi sağlayacak FreeShare ( Ücretsiz server ) uygulaması eklenmiştir..

Bu uygulamadan faydalanabilmeniz için ;
- Next Machina 3D cihazınızda V.4.690 (08.11.2013 Tarihli) ve sonraki yazılımlardan yüklü olmalı
- Next machina 3D cihazınıza bağlı İnternet desteği olmalı ( Ethernet kablosu- Harici WiFi aparatı - yada 3G USB Modem ile bağlantı sağlayabilirsiniz.)
- HotBird (13.0E) Uydusuna Ayarlı bir çanak anten olması yeterlidir.

Bu gereklilikler Sağlandıktan sonra FreeShare cihazımızda aktif mi kontrol ediyoruz...

Menü - Girişler - Giriş Tercihleri Kısmına Giriş yapıyoruz...​
attachment.php

Bu kısımda IKS seçeneğini FREE olarak seçiyoruz... (Ücretli server kullanan arkadaşlar olası çakışmalar yaşanmaması için bu bölümde IKS kapalı yaparak FreeShare özelliğini kapatabilirler.)

attachment.php

Bu işlemler sonunda eğer cihazımızda internet bağlantımızda sorun yok ise HotBird (13.0E) uydusunda izlemek istediğimiz kanalı üzerine gelip bir süre beklediğimizde (1-2 sn) kanallar açılacaktır.

attachment.php

Not 1 : Free Share'deki yayınlar zaman zaman değişiklik gösterebilir, bazı durumlarda yayınlarda yoğunluğa göre donma yada açılmama gibi durumlar olabilir...Gelen free share kaynağına direk müdahale edilememektedir...
Not 2 : Free Share desteği sadece HotBird {13.0ºE} uydusunda bulunmaktadır,diğer uydularda ve Türk uydularında Ücretsiz server ile açılan kanal YOKTUR.!

kerim atila

0
Üye
14 Şub 2015
10
0
1
76
İstanbul
sayın karbon hoca 2 gündür freeshare akşam saatleri olmuyor, gidip gelmeler server lemi ilgili bilgilendirirsen memnun olurum teşekkürler..

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
Dün machina 3D süper combo en son verilen yazılımı bellek ile boot modunda yükledim. Free share normal idi 5 10 dk.sonra kesildi cihazı ve modemi resetledim hala açılmıyor free share de sorun mu var acaba ? Bu konu hakkında dünden beri forumda yazan da yok konu ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar. Herkeze iyi akşamlar ve şimdiden teşekkürler.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Dün machina 3D süper combo en son verilen yazılımı bellek ile boot modunda yükledim. Free share normal idi 5 10 dk.sonra kesildi cihazı ve modemi resetledim hala açılmıyor free share de sorun mu var acaba ? Bu konu hakkında dünden beri forumda yazan da yok konu ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar. Herkeze iyi akşamlar ve şimdiden teşekkürler.

Bende özel server olmasına rağmen yazınızı okudum kendi server ımı kapatıp free server ı açtım bazı kanalları açıyor bazılarını açmıyor bende bu şekilde.

oktay1974

0
Üye
21 Haz 2015
6
0
1
arkadaslar yeni machina 3d aldim.yanlislikla server ayarlarindan free server bilgilerini sildim...geri getirmek icin ne yapabilirim? saygilar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
arkadaslar yeni machina 3d aldim.yanlislikla server ayarlarindan free server bilgilerini sildim...geri getirmek icin ne yapabilirim? saygilar

Merhabalar..
1.Kumandanın menü tuşu OK.
2.Girişler menüsü OK.
3.Giriş tercihleri OK
4.Karşımıza gelen satırda en alttaki FREESHARE yazan yere gelip AÇIK konuma getirip kırmızı tuşla kaydediyoruz.

Kolay gelsin.

oktay1974

0
Üye
21 Haz 2015
6
0
1
cok tesekkur ederim Haydar bey ...dediklerinizi yaptim...hersey calisiyor...acemilik basa bela...saygilar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Teşekkürler ve saygı nacizane benden ne zaman bir şey lazım olursa bizler yardım için her zaman BURADAYIZ...

i39AHiM

0
Üye
1 Eki 2015
6
0
1
MAchine 3D var giri kasa...Bu dediklerinizi yapmama rağmen servera bağlanmıyor. Hiçbir kanalı açmıyor

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
Sadece Turksat uydusu kullaniyorsan hic bi Kanal acmaz 1 ci mesaj da gerekli aciklama yapilmistir.

Karbon:
Next Machina 3D Cihazlara Son yazılımlarla birlikte HotBird 13.0E uydusunda bir çok şifreli Kanalı izlemenizi sağlayacak FreeShare ( Ücretsiz server ) uygulaması eklenmiştir..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
selamlar. :aloo:

Next Machina 3D FreeShare(Ücretsiz Server) çalışmıyor bilgisi olan varmı????

Öncelikle aleyküm selam arkadaşım şimdi kontrol ettim bende herhangi bir sorun görünmüyor...NET bağlantılarınızı ve EMU HİZMETİ yazan yerin STANDART(CSA) olup olmadığına bir bakıp kontrol edin derim.