Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
forumda loder var kablon varsa yazılımı pc ile uyduya at yapamazsan servise vermen gerekli
benim eklediğim memolinin yapmış olduğu loder denenmiştir başarılıdır yazılımın adını rom uzantısı .bin yani uzantı ile birlikte rom.bin olacak ve DOĞRU YAZILIM atılmalı bu hususlara dikkat ederek dene

NOT:kurtarma denemesine ısrarla devam et enson aşamada kullan loderi yapamazsan servise ver
Ok dediğiniz gibi o kabloları edineyim servise göndermek istemiyorum

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Ok dediğiniz gibi o kabloları edineyim servise göndermek istemiyorum

senin cihaz sarı amigo değil sanırım amigo plus forumda amigo plus loderi var orjinal nextin verdiği kurtarma başlığında olacak yazılımla beraber aynı dosyada onu kullan dediğim gibi kurtarmayı sonuna kadar uygula sonra loderi kullan kurtulabilir cihaz

memoli1478

0
Üye
29 Nis 2013
113
288
63
resmi varsa eklermisin yardımcı oluruz

--------------------

amigo plus ise yazılımın ismini bu şekilde deyiştir
ONKUp06a_EtsaYs7T9raUswP.bin
ve yazılımı usbye at cihazı fişe tak auto yazılım alır yazılım almazsa aynı işlemi yaparak
4 defa kumandadan ok tuşuna bas yazılımı alır düzelir her cihazın yazılımının içinde kurtarma metodu yazılmıştır
alttaki resim ufak bir örnek geçmiş olsun

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
resmi varsa eklermisin yardımcı oluruz

--------------------

amigo plus ise yazılımın ismini bu şekilde deyiştir
ONKUp06a_EtsaYs7T9raUswP.bin
ve yazılımı usbye at cihazı fişe tak auto yazılım alır yazılım almazsa aynı işlemi yaparak
4 defa kumandadan ok tuşuna bas yazılımı alır düzelir her cihazın yazılımının içinde kurtarma metodu yazılmıştır
alttaki resim ufak bir örnek geçmiş olsun

Cihazdaki durum bu dediğiniz gibi yaptım ama aynı kumandada işlem görmüyor anlamdım gitti

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Next minix hd Amigo, çalışırken zaman zaman kapanıp açılıyordu,son zamanlarda bunu çok sık yapmaya başladı.Bildiğim herşeyi yapmama rağmen olmayınca.Genel merkez servise gönderdim,işlemci değişecek ufak bir ücreti var dediler,tamam dedim.Cihaz geldi bu sefer daha sık kapanmaya başladı.Yine notumu yazıp gönderdim.Sağolsun ekipteki arkadaşlar yenisi ile değiştirip hemen göndermişler.Bazen ben dahil kızıyoruz ama biraz sabırlı davranmakta fayda var,teknik işler biraz zaman ve sabır istiyor..

dede38

0
Üye
1 Tem 2015
11
1
3
Selam arkadaslar Next amigo sari var problem kirmizi isigi devamli yaniyor alici gözün . fisi cekip takmamda dahi bir an yesil olup kirmiziya dönüyor ve acilmiyor . yardimci olabilecek bir arkadasimiz varmi

serkan28u

0
Üye
12 Ocak 2018
1
0
1
next minix hd punto+plus indirme işlemi sürekli arıza veriyor. uydu yeşil on tuşu sürekli yanıp sönüyor. farklı bir arızamı var acaba

cngsmiler

New member
Üye
26 Haz 2019
1
0
1
bende next minix Amigo var yukarıdaki yazılımı yükledim ama sadece yeşil yatay çizgiler var farklı yerlerden de baktım. isim de değiştirdim. rom.bin yaptım hiçbişey değişmedi sorun yazılımsal değilmi acaba. yakınımda bulunan bir next servisini aradım getir 2 dakiyaya hallederiz dedi. yazılımsal mı dedim evet dedi. 30 lira ver yapayım dedi