Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-19500 HD CIS Superior (Modüllü) (V3.10) 03.11.2014 Tarihli Yazılımı

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Next YE-19500 HD CIS Superior (Modüllü) (V3.10) 03.11.2014 Tarihli Yazılımı

Yazılım Notları :
Kod:
- Kanal bilgileri güncellendi.
- Türksat NIT arama hızlandırıldı.
- EMU altyapısı güncellendi.
- EPG'deki türkçe karakterler düzeltildi.

İNDİR

kaliper

0
Üye
30 Nis 2013
19
0
1
pip özelliğni açıp kapayın sonra hd kanla ıle sd kanla gecıp test eden varmı cıhazı kapamaak gerekıyor grafık kılıtlenıo

varnali

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
slm 3,10 yazılımı yükledikten sonra kumanda çalışmaz oldu.cihaz üstündeki tuşlar çalışıyor acaba sorun nerede.yardım edin lütfen

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
geriye dönük 5-6 yazılım yükledim sonuç aynı.

Şimdi arkadaşım ortada garip bir durum var şöyleki,bazı arkadaşlarımızda aynen bu yazılımı yüklemişler ama onlarda sorun yok.! Ancak bir kaç arkadaşımızda aynı yazılımı yükledik böyle oldu demektesiniz.Hal böyle olunca yazılım hatalı olsa tüm cihazlarda aynı sıkıntıyı yaşatır,bende eskiden NXP çipli bir cihaz kullanıcısı olarak buna benzer sorunlarla karşılaşanları görmüştüm.Ama onlarda bu sıkıntıyı birbirine benzer ama aynısı olmayan kanal listeleri yada muadili yazılım yükleyenlerde görülüyordu.Madem bu kadar uğraşmaya rağmen olmuyor o halde büyük ihtimal flash çökmüştür,yapacak bir şey yok cihazı servise verip değiştirttireceksiniz.

varnali

0
Üye
30 Ağu 2012
6
0
1
Şimdi arkadaşım ortada garip bir durum var şöyleki,bazı arkadaşlarımızda aynen bu yazılımı yüklemişler ama onlarda sorun yok.! Ancak bir kaç arkadaşımızda aynı yazılımı yükledik böyle oldu demektesiniz.Hal böyle olunca yazılım hatalı olsa tüm cihazlarda aynı sıkıntıyı yaşatır,bende eskiden NXP çipli bir cihaz kullanıcısı olarak buna benzer sorunlarla karşılaşanları görmüştüm.Ama onlarda bu sıkıntıyı birbirine benzer ama aynısı olmayan kanal listeleri yada muadili yazılım yükleyenlerde görülüyordu.Madem bu kadar uğraşmaya rağmen olmuyor o halde büyük ihtimal flash çökmüştür,yapacak bir şey yok cihazı servise verip değiştirttireceksiniz.

flash çökmüş olsa cihaz hiç çalışmaz.siz yanlış anladınız haerhalde.cihaz super çalışıyor cccam dahil yalnız kumandası çalışmıyo.yazılımı yükledim 1 akşam izledim gayet iyidi fişini çektim işe gittim geldiimde taktım fişini açıldı fakat kumandası çalışmıyor onu söylemek istedim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
flash çökmüş olsa cihaz hiç çalışmaz.siz yanlış anladınız haerhalde.cihaz super çalışıyor cccam dahil yalnız kumandası çalışmıyo.yazılımı yükledim 1 akşam izledim gayet iyidi fişini çektim işe gittim geldiimde taktım fişini açıldı fakat kumandası çalışmıyor onu söylemek istedim

Hayır ben yanlış anlamadım durumun gayet farkındayım, ben yazacağımı yazdım gerisi artık size kalmış....Flash çökmesi demek sadece cihazın çökmesi anlamına gelmez flash cihazın özelliklerinin hepsinin düzgün bir biçimde çalışmasını sağlar.İçinden bahsettiğiniz özellikleri içeren bölüm silinmiş olabilir,yada belkide bir rem arızasıda olabilir,belkide kumanda bozulmuştur,belkide cihazın alıcı gözü bozulmuştur...Dediğim gibi en mantıklısı cihazı servise götürmektir orada gerekeni yapacaklardır.Birde size nacizane tavsiyem uydu cihazlarının fişlerini çıkarmayın cihazı standby a alın...

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
geriye dönük 5-6 yazılım yükledim sonuç aynı.

Bir onceki yazillimi yuklemeden once fabrika ayarlarina donup bi onceki yazilimi yeni den yukleyip denedinizmi.
Ayni cihaz bende de var yazilimi yukledim hic bi sorun yok kuman dahi her sey guzel calisiyo.

Son düzenleme:

moverick74

0
Üye
14 Ara 2012
10
0
1
arkadaşların paylaşmış olduğu sorunlar malesef benim cihazımdada var youtube a girmeme sorunu kanal değiştirdiğim zaman geç değişme kanal geçişlerinde donma sorunu vs yazılımı yeniden yükledim fabrika ayarlarına döndüm malesef farkeden değişiklik olmadı next yetkililerine nasıl ulaşabiliriz bu cihazla ilgili hem bu sorunları çözecek aynı zamandada daha iyi hale getirecek bir yazılım hazırlanırsa biz kullanıcıların mağduriyetide çözülmüş olur şimdiden teşekkür ederim

comando_1955

0
Üye
20 Mar 2013
3
0
1
benim sorunumda ne yaptıysam cccam aktif edemedim server bilgilerimi dreambox ta çalışıyo next te oscama atıyorom f1 e basıp 345 daha sonra enable yes diyorum f1 000 e basıp devrede diyorum f1 e bası 222 homeşaarın devrede diyorum nafile birileri bu işi nasıl yapıyosa açıklarsa memnun olurum teşekkürler.

uydu2015

0
Üye
6 Şub 2015
15
0
1
collo ve karbon ustamın dikktine 19500 uydu alıcım hdm not suppot hdmy geldi yanlişlikla bir türlü düzelmedi ne yapılması hakkıda acele cevap bekliyorum teşekkkürler