Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix Amigo HD USB Bellek ile CCcam Server Yüklemek

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Next Minix Amigo HD USB Bellek ile CCcam Server Yüklemek

Öncelikle dosyayı indirip zipten çıkardıktan sonra dosyanın üzerine gelip sağ tıklayarak Not defteri şeklinde açıp server bilgilerinizi şu şekilde girebilirsiniz

Next Amigo HD sersinde USB bellk ile server bilgilerimizi yükleyebilmemiz için şablon dosyamız şu şekilde olmalıdır..

CCCAM: { domain } { port } { username } { password } <{ hops }>

Bunu bir örnek CCCam satırı ile yapalım..

URL : cccam.dyndns.tv
PORT : 7400
KULLANICI ADI : karbon
SIFRE : :karbon1

Şeklinde bir server adresimiz var diyelim..şablonumuza göre aşağıdaki gibi yerleştiriyoruz..

CCCAM: { cccam.dyndns.tv } { 7400 } { karbon } { karbon1 } { 4 }

Eğer birden fazla portumuz var ise :
CCCAM: { cccam.dyndns.tv } { 7400 } { karbon } { karbon1 } { 4 }
CCCAM: { cccam.dyndns.tv } { 7500 } { karbon } { karbon1 } { 4 }

Şeklinde yazarak verdiğim eklentideki dosyayı editleyerek ve FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB bellk yardımı ile cihazınıza kolayca yükleyebilirsiniz...

İyi seyirler.

Ekli dosyalar

• cccam.zip
    1.1 KB · Görüntüleme: 2,121

mehmetabay

0
Üye
5 Şub 2015
69
26
18
Hiç Bir Bilgim yok Yardımlarınızı Bekliyorum
5 ay önce next amigo aldım araştırmalarıma göre cihazla birlikte ücretsiz server geliyormuş bende bunu kullanmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum galiba hotbird uydusundaki kanalları açıyormuş bunun için öncelikle hotbird uydusunu mu kurmam gerekiyor? kurduktan sonra cihazda ne gibi işlemler yapmam lazım? ve hangi kanalları izlerim? benim öiçin önemli olan spor ve belgesel kanalları...Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

onurum88

0
Üye
7 Şub 2015
48
0
6
sayın usta yıne inmiyor ama,dosyayı tıklaldıgımda adres çubugunun sonundaki rakamları sılınce indiriliyor.sağolasınız.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
selam Amigoda free server deki kanallar sarı anahtarla kanal listesinde belli oluyor peki cccam ile açılan kanalları nasıl anlarız işaret falan göremedim ancak kanalı açınca belli oluyor infoya basılınca işaretlerde değişiklikte yok bilenler bilgilendirme yapabilirmi

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,555
57,581
113
izmir çamdibi
selam kardeşim bende cccam yok yatığım teste menü 7777 cccam okeylenince free server devre dışı kalıyor
hangini okeylersek okeyledğimiz devreye giriyor diye düşünüyorum
inpax 9100 hd pvr kulanır iken cccam vardı açılan kanallar kanalı okeylediğim zaman açılıp açılmadığı beli oluyordu amigodaki gibi açılan kanal işareti yoktu

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
hangi protocolü seçersek o çalışıyor diğeri kapanıyor cccam denedim dost un paylaşımı aktif çoğu kanal açılıyor free serverdeki kadar değil ama baya açık sorun şu cccam satırını kırmızı ile off yaparsak açılan kanallar kapanıyor yani girdiğimiz satır aktif buraya kadar normal kanal listesinde sağ tarafta sarı anahtarla free serverdekiler gözüküyor ama cccam ile açtığımız kanalları hangileri açılıyor kanalı ok lemeden anlaşılmıyor yanlarında işaret falan yok info bardada işaretler çalışmıyor bunu anlamanın yolu kanalı illa OK leyip izlemedenmi geçiyor tangoda iconlarla gösteriliyordu yanlış hatırlamıyorsam emü ve free server kanalları renklerle

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hangi protocolü seçersek o çalışıyor diğeri kapanıyor cccam denedim dost un paylaşımı aktif çoğu kanal açılıyor free serverdeki kadar değil ama baya açık sorun şu cccam satırını kırmızı ile off yaparsak açılan kanallar kapanıyor yani girdiğimiz satır aktif buraya kadar normal kanal listesinde sağ tarafta sarı anahtarla free serverdekiler gözüküyor ama cccam ile açtığımız kanalları hangileri açılıyor kanalı ok lemeden anlaşılmıyor yanlarında işaret falan yok info bardada işaretler çalışmıyor bunu anlamanın yolu kanalı illa OK leyip izlemedenmi geçiyor tangoda iconlarla gösteriliyordu yanlış hatırlamıyorsam emü ve free server kanalları renklerle

kadir ustam son yazılım sonrası sky sd paketleri beklersen geliyor (sanırım cihaz versiyonlarımız düşük genelde örnek ilk satırlar v2.0.11-2892 gibi beklemeli birde en son satırda olana bak # v2.1.3-3165 farkı göreceksin )

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,555
57,581
113
izmir çamdibi
68lQmW.png

kJ1AXA.jpg

[/ bende bu şekil hibir şey açmadı yeşil tuş ok yaptığımda bir eksikmi var server güncel değilmi internet arayüz ile yükledimB]

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
kadir ustam son yazılım sonrası sky sd paketleri beklersen geliyor (sanırım cihaz versiyonlarımız düşük genelde örnek ilk satırlar v2.0.11-2892 gibi beklemeli birde en son satırda olana bak # v2.1.3-3165 farkı göreceksin )

Tamam dost

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
cafi aktif satırın üstünde iken kırmızı tuşa bas off yazar tekrar bas onn olsun soldaki kare yeşil olacak

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
ustam editore alt satırları girin hop2
sharing-europe.zapto.org 2015 cccam-WWXCVCWW,67 www.mycccam.tv
5.9.184.23 14888 HdCh46 star7-dz
server2dz.cccam.bz 7132 star76 star7arab

hamzasat07.noip.me 13199 khawa259 showsat.org <kadir ustam özellikle sen bunu dene
ci.noip.me 13000 tyfugk034 algshop.com < kadir ustam özellikle sen bunu dene

not: next minix pembe ve mavi ile blue av de şifre bilgi bar rengi fsharede etkisiz cccamda renkli .infoya 2 defa basıldığında fshare de url yok cccamda url var (hepside aktif durumda iken fshare -cccam +key2db )

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
ustam editore alt satırları girin hop2
sharing-europe.zapto.org 2015 cccam-WWXCVCWW,67 www.mycccam.tv
5.9.184.23 14888 HdCh46 star7-dz
server2dz.cccam.bz 7132 star76 star7arab

hamzasat07.noip.me 13199 khawa259 showsat.org <kadir ustam özellikle sen bunu dene
ci.noip.me 13000 tyfugk034 algshop.com < kadir ustam özellikle sen bunu dene

ustam hop2 dediğin hops 4 olan yeremi 2 giricez buraları değiştirebiliyorsak programda texbox koyup girilebilir yapalım diyorum standart yaptım varsayılan 4 olduğu için karbonun bize verdiği dosyada öyle idi

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
ok kardeşim kırmızı tuşa araka arkaya basınca önce off sonra on oldu açıldı cccam view okeyleyince gelen cccam menüsünde ilk satır yeşil oldu

şimdi kanallar açık ama hangisi kanal listesinde belli değil illa OK leyip açılıp açılmadığını görene kadar ben bunu nasıl anlarız demiştim illa bir yerlede belli olması lazım değilmi mini hd mavi vardı hatırladığım kadarıyla info barda iconla belli ediyordu yanılmıyorsam dost daha iyi bilir