Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT MACINA 3D SUPER püf noktaları

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,213
113
ALMANYA
agalar tavşanlar çalışmıyor sebebi ne ola ki digerlerinde sıkıntı yok

@Karbon
VOD bölümünden yerli yetişkin videolarının alındığı kaynak video sağlayıcının yeni bir playere geçmesi sebebiyle,VOD bölümdeki yetişkin videolarda oynatma hatası ile karşılaşılmaktadır, sorun Yazılım ile alakalı değil ilgili video sağlayıcının adult video koruması eklemesidir, bu yüzden bu bölümdeki videolar güncellenememektedir, konu ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır, yeni player sisteminin yazılıma entegre edilmesi için en az iki hafta vakit gerekmektedir, çalışma bittiğinde bu bölümdeki video sayısı en az üç kat daha arttırılacaktır.

Gelismeleri link den takip ede bilirsin.
http://www.next.web.tr/konular/5237...i-5V344-01042015-Tarihli-Yazilimi/page12.html

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
MERHABALAR TÜM NEXT KULLANICILARI FORUM ARKADAŞLARI VE EMEĞİ GEÇEN HERKEZE
YAZACAĞIM KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR CEVAPLARSA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. KULLANDIĞIM CİHAZ MACHİNA 3D COMBO SÜPER.
1. MACHİNA 3D SÜPER İLE MACHİNA 3D SÜPER COMBO YAZILIMLARI AYNIMIDIR ?
2. MACHİNA 3D SÜPER YAZILIMI MACHİNA 3D SÜPER COMBO'YA YÜKLENİR Mİ ? YÜKLENİRSE NE OLUR ?
3. MACHİNA 3D SÜPER COMBO İLK AÇILIŞ ESNASINDA (arkasındaki ON/OFF tuşundan, veya menüden CİHAZI YENİDEN BAŞLAT ) CİHAZ EKRANINDA YAZANLAR ( Ur19 ve ardı-
ndan LoAd ve 1982 )
BUNLARI MERAK ETMEMİN SEBEBİ ŞUDUR. CİHAZI İLK ALIP EVDE KURULUM ESNASINDA EKRANDAKİ YAZILARA DİKKAT ETMEMİŞ OLMAM SONRA CİHAZA KENDİM usb İLE
FORUMDAN BİR YAZILIM YÜKLEDİM AMA HANGİ YAZILIM OLDUĞUNU HATIRLAMIYOR OLMAM 3D SÜPER mi yoksa 3D SÜPER COMBO YAZILIMI mı. İLK YAZILIMI KUMANDANIN
USB TUŞUNA BASIP YAZILIMLARI SEÇİP O ŞEKİLDE YÜKLEDİM. DAHA SONRA Kİ YAZILIMLARI HEP BOOT MODUNDA ATTIM.
BOOT MODUNDA YAZILIM BAŞLANGICI ( Ur19 LoAd Ur03 Ur04 Ur05 yüklenip cihaz yeniden başlatılacak lütfen bekleyin ve ardından açılıyor. MENÜDEN CİHAZ BİLGİLERİNİ SEÇİP KONTROL ETTİĞİMDE YENİ YÜKLEDİĞİM VERSİYON BİLGİLERİNİ GÖSTERİYOR. HERŞEY NORMALMİ'dir TEŞEKKÜRLER.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
MERHABALAR TÜM NEXT KULLANICILARI FORUM ARKADAŞLARI VE EMEĞİ GEÇEN HERKEZE
YAZACAĞIM KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR CEVAPLARSA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. KULLANDIĞIM CİHAZ MACHİNA 3D COMBO SÜPER.
1. MACHİNA 3D SÜPER İLE MACHİNA 3D SÜPER COMBO YAZILIMLARI AYNIMIDIR ?
2. MACHİNA 3D SÜPER YAZILIMI MACHİNA 3D SÜPER COMBO'YA YÜKLENİR Mİ ? YÜKLENİRSE NE OLUR ?
3. MACHİNA 3D SÜPER COMBO İLK AÇILIŞ ESNASINDA (arkasındaki ON/OFF tuşundan, veya menüden CİHAZI YENİDEN BAŞLAT ) CİHAZ EKRANINDA YAZANLAR ( Ur19 ve ardı-
ndan LoAd ve 1982 )
BUNLARI MERAK ETMEMİN SEBEBİ ŞUDUR. CİHAZI İLK ALIP EVDE KURULUM ESNASINDA EKRANDAKİ YAZILARA DİKKAT ETMEMİŞ OLMAM SONRA CİHAZA KENDİM usb İLE
FORUMDAN BİR YAZILIM YÜKLEDİM AMA HANGİ YAZILIM OLDUĞUNU HATIRLAMIYOR OLMAM 3D SÜPER mi yoksa 3D SÜPER COMBO YAZILIMI mı. İLK YAZILIMI KUMANDANIN
USB TUŞUNA BASIP YAZILIMLARI SEÇİP O ŞEKİLDE YÜKLEDİM. DAHA SONRA Kİ YAZILIMLARI HEP BOOT MODUNDA ATTIM.
BOOT MODUNDA YAZILIM BAŞLANGICI ( Ur19 LoAd Ur03 Ur04 Ur05 yüklenip cihaz yeniden başlatılacak lütfen bekleyin ve ardından açılıyor. MENÜDEN CİHAZ BİLGİLERİNİ SEÇİP KONTROL ETTİĞİMDE YENİ YÜKLEDİĞİM VERSİYON BİLGİLERİNİ GÖSTERİYOR. HERŞEY NORMALMİ'dir TEŞEKKÜRLER.

Selamlar...
1.Her iki seri cihazın yazılımları ayrıdır.
2.İki cihazın yazılımı donanım farklılığından dolayı birbirine uymaz,eğer öyle olsa idi firma 2 farklı yazılım çıkarmaz idi.
3.iki numarılı maddede yazdığım gibi demekki siz doğru yazılımı yüklemişsiniz.
4.Evet cihaz açılıp yazılım yüklenmiş göründüğüne göre her şey normaldir.

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
CEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. haydar1966 Arkadaşım. KAFAMDAKİ SORU İŞARETLERİ KALKTI.
HAYIRLI, MUTLU VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
arkadaslar benim cihaz bazen acilmiyor -oAd yaziyor on panelde,bu probleme rast gelen varmi,cihazi arka panelden elektiki kapatib actikdan sonra cihaz load yazib normal calisiyor, -oAd neden yaziyor sorun cihazdami yoksa yazlimdami?yazlimi her zaman boot modunda yukluyorum cihaza

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
arkadaslar benim cihaz bazen acilmiyor -oAd yaziyor on panelde,bu probleme rast gelen varmi,cihazi arka panelden elektiki kapatib actikdan sonra cihaz load yazib normal calisiyor, -oAd neden yaziyor sorun cihazdami yoksa yazlimdami?yazlimi her zaman boot modunda yukluyorum cihaza

Elimde SÜPER serisi cihaz olmadığı için ben bir şey diyemiyeceğim,ama belki bu seri kullanan arkadaşlarımız bu konuda yazarlar.

zezazade1

0
Üye
15 Mar 2015
9
0
1
mrb arkadaslar bütün kanallari nasil yedege aliyoruz sildikten sonra ugrasmayayim zor oluyor cok vakitimi aliyor hotbirt, astra ,astra 4,thor gibi uydulardaki kanallari nasil yedege cekerim usbye bilgilerinizi beklerim iyi geceler iyi bayramlar arkadaslar.

25 May 2017
1
0
1
slm alykm abi bende türkcell vınn var machina 3d combo cihazım modemi görmüyor zte MF190 vb. secenekler var hepsini denedim ama açmadı vınn a zte mf190 yazılımını yüklersem doğru olurmu teşekkürler

gonag

0
Üye
22 Kas 2016
1
0
1
iyi gunler Arkadaşlar benim bir sorum var yardimci olursaniz sevinirim
Machina 3D Super Combo ile Machina 3D Super arasindaki farklar nelerdir?
hangisinden almagi tavsiye edersiniz?

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
iyi gunler Arkadaşlar benim bir sorum var yardimci olursaniz sevinirim
Machina 3D Super Combo ile Machina 3D Super arasindaki farklar nelerdir?
hangisinden almagi tavsiye edersiniz?

combo modeli çift tuner li olup bir tunerı uydu alıcı diğer tuneri ise kablolutv için dir eğerki varsa uydunet kablotv aboneliğiniz bu cihazdan alırsınız hem uydu yayınlarını hemde kablolu yayınlarını destekler
süper modeli ise tek tuner olup uydu alıcı desteklidir
artı birde çift tunerli uydu alıcısı modeli vardır bundada her 2 tunerde uydu alıcı görevini görür
ihtiyacınıza göre seçim yapın derim

logic

0
Üye
3 Eki 2016
2
0
1
Arkadaşlar merhaba, nickeledion şifresiz izlenebiliyor mu? çocuklar sünger bob izlemek istiyor. Yoksa tekrar digitürke abone olmak zorunda kalacağım. Güncel yazılım hangisi?
Kusura bakmayın yeniyim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, nickeledion şifresiz izlenebiliyor mu? çocuklar sünger bob izlemek istiyor. Yoksa tekrar digitürke abone olmak zorunda kalacağım. Güncel yazılım hangisi?
Kusura bakmayın yeniyim.

Nickeledeon kanalı hiç bir şekilde şifresiz olarak İZLENEMEZ isterseniz DT ye tekrar üye olun siz bilirsiniz.Ama HOTBİRD uydusunda 12015 H 27500 parametresinde bulunan NİCKELEDEON-HD kanalı TÜRKÇE dil desteği ile cihazdaki freeserver sayesinde izlenilebiliyor...

logic

0
Üye
3 Eki 2016
2
0
1
Çok teşekür ederim

--------------------

Nickeledeon kanalı hiç bir şekilde şifresiz olarak İZLENEMEZ isterseniz DT ye tekrar üye olun siz bilirsiniz.Ama HOTBİRD uydusunda 12015 H 27500 parametresinde bulunan NİCKELEDEON-HD kanalı TÜRKÇE dil desteği ile cihazdaki freeserver sayesinde izlenilebiliyor...

Çok teşekkür ederim. Free server desteği dediğiniz nedir acaba?

--------------------

Çok teşekür ederim

--------------------

Çok teşekkür ederim. Free server desteği dediğiniz nedir acaba?

Forumun diğer sayfasında free server aktivasyonunu gördüm. Yardım için teşekkür ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Next machinada iptv kanallarında görüntü bozuluyor türksatta da aynısı oluyor sorun ne olabilir

Bu yazmış olduklarınız tamamen farklı şeylerdir birbirine karıştırılmaması gerekir.!

1.Ip tv de SİZİN DEYİMİNİZLE görüntü bozukluğunun bir sürü nedeni olabilir.(İnternet DOWNLAND hızınızda düşüklük yada aşırı dalgalanma,Ip serverinizden kaynaklı sorunlar vs...)

2.Uydu olayında SİZİN DEYİMİNİZLE görüntü bozukluğu ise çanak ve lnb ayarlarınızda bozukluk+çanaktan cihaza gelen kabloda arıza+Birden fazla çanak varsa dayzek swiç arızası vs...

serviceosman

0
Üye
23 Ağu 2012
4
0
1
merhaba usta,
Benim Machina 3D Süper uydu alıcısında 30.03.2018 yazılımana güncelleme yaptıktan sonra IPTv ve VOD larda hiç ses çıkmıyor..
Fabrika ayarları 1 yaptım yine olmadı, HDMI/ Dahili seçili pas geç ' ide seçtim nafile..
2 sefer media portal kısmından TV ye geçemedim kilitlendi..
Ne yapmam lazım? Daha önce IPTv de ve diğer portallarda Vod larda ses çıkıyordu şimdi çıkmıyor..
Acil yardım edin lütfen ne yapamam lazım?
ilginize şimdiden teşekkür ederim.

ali usta

0
Üye
23 Ocak 2016
145
13
18
merhabalar haydar usta trt nin 4K kanalını taramada buluyo ama sadece ses var görüntüyüde izlememiz mümkünmü.yada mümkün olacakmı.
bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

machina 3d tek tüner uyduma kişisel usb den burdan indirdiğim m3u dosyayı attım birçoğu gösteriyor fakat bunları nasıl silerim silinmiyor.