Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TURKSAT Uydusu Güncel Şebeke Tarama Frekansları Değişmiştir.

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
360 TV HD yayın gelmiş. Cihaz üzerinden online güncelleme yaptım çıkmadı. El ile ťp ekledim o şekilde eklendi. Online liste ne sıklıkta güncelleme alıyor acaba?

msod

New member
Üye
20 Eyl 2020
1
0
1
Merhaba,
Aşağıdaki ayarlar doğru mudur?
Bu şekilde ayarladığımda hiçbir kanal bulamıyor. LNB Frek. seçeneğini hatalı seçiyorum galiba. 2 saattir uğraşıyorum, yapamadım. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olacaklar teşekkürler şimdiden.
Cihaz Next Minix HD Cool
Yer İstanbul Küçükçekmece

[url=https://hizliresim.com/0AboSV][/URL]

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
257
302
63
62
T.C.İzmir
Sn.msod merhaba.Şu an Türksat'ta11747 frekansı aktif değil,sinyal olmaması lazım.Zannedersem sizin çanak anten Türksat'a ayarlı değil.Ayrıca diseQ c 1.0 daki port 1 de hangi uydu var,genelde port 1 Türksat olur,sizde port 2 seçili.Birde port 1 seçip Türksat frekanslarından biriyle deneyin.Türksat frekans listesi burada:https://www.flysat.com/turksat42.php.Eğer bu frekanslardan sinyal alırsanız çanağınız Türksat'a ayarlı demektir,yok alamazsanız çanağınız başka uyduya ayarlı demektir.Çanağınızı yeniden Türksat'a ayarlamanız gerekecektir.Kolay gelsin.

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Merhaba,
Bu şekilde ayarladığımda hiçbir kanal bulamıyor. LNB Frek. seçeneğini hatalı seçiyorum galiba. 2 saattir uğraşıyorum, yapamadım. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olacaklar teşekkürler şimdiden.
Cihaz Next Minix HD Cool

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Merhaba,
Cihaz Next Minix HD Cool

DiseqC 1.0 port 1 olması gerekir. Tp 12380v27500 şebeke tarama yaparsan normal şartlarda uydudaki kanalların tamamını bulması gerekir.

kamilabii

New member
Üye
24 Eki 2019
23
9
3
Merhaba,
Cihaz Next Minix HD Cool

sn.kardeşim türksat uydusu ayarın batıda gözüküyor.yani W yi E yap ve tekrar kayıt etmen gerek ,ondan sonra uyduyu tekrar taratabilirsin.NOT sayın arkadaşlar yorum yaparken lütfen size ne anlatılmak istendiğini kavrayın.bir inceleme ve araştırma yaparak ondan sonra yorum yapın ama yorum yapmak için lütfen yorum yapmayın.iyi akşamlar.

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
DiseqC1. 2 açık değil ki. Yani motorlu çanak tanımlı olmadığına göre w/e (batı doğu) yanlış seçilse ne fark eder? Resimde zaten sabit anten tanımlı olduğu gözüküyor. Asıl yanlış dikkatli bakarsanız turksat4a diseqC 1.0 port 1 yerine port 2 seçilmesi. Arkadaşa yardımcı olmak istiyoruz gereksiz yorum bunun neresi?

kamilabii

New member
Üye
24 Eki 2019
23
9
3
DiseqC1. 2 açık değil ki. Yani motorlu çanak tanımlı olmadığına göre w/e (batı doğu) yanlış seçilse ne fark eder? Resimde zaten sabit anten tanımlı olduğu gözüküyor. Asıl yanlış dikkatli bakarsanız turksat4a diseqC 1.0 port 1 yerine port 2 seçilmesi. Arkadaşa yardımcı olmak istiyoruz gereksiz yorum bunun neresi?
sn.arkadaşım ben motorlu çanak kullanıyorum.doğu ve batı yalnış seçilince ne oluyor birbak istersen.ayrıca disecq yalnış seçilmiş doğrudur ama doğu ve batıyı mutlaka ayarlamak gerekir.iyi günler.

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
DiseqC1. 2 açık değil ki. Yani motorlu çanak tanımlı olmadığına göre w/e (batı doğu) yanlış seçilse ne fark eder? Resimde zaten sabit anten tanımlı olduğu gözüküyor. Asıl yanlış dikkatli bakarsanız turksat4a diseqC 1.0 port 1 yerine port 2 seçilmesi. Arkadaşa yardımcı olmak istiyoruz gereksiz yorum bunun neresi
sn.arkadaşım ben motorlu çanak kullanıyorum.doğu ve batı yalnış seçilince ne oluyor birbak istersen.ayrıca disecq yalnış seçilmiş doğrudur ama doğu ve batıyı mutlaka ayarlamak gerekir.iyi günler.
Sorun şu ki siz motorlu çanak kullanıyorsunuz arkadaş kullanmıyor. Sabit anten seçili konan resimde. Uydu adının bir anlamı yok. 12380v27500 transponderi şebeke arama açık seçilince Türksat 4a uydusundaki güncel kanal listesinin tamamı çıkar. Tabii ki çanak anten aylarının tam olduğunu varsayarsak. Polemik yapma taraftarı değilim. Lütfen birilerini itham etmeden önce yazılan çizilen şeyleri doğru okuyalım, anlayalım. Kaldı ki her gün haşır neşir olduğumuz iş.

kamilabii

New member
Üye
24 Eki 2019
23
9
3
DiseqC1. 2 açık değil ki. Yani motorlu çanak tanımlı olmadığına göre w/e (batı doğu) yanlış seçilse ne fark eder? Resimde zaten sabit anten tanımlı olduğu gözüküyor. Asıl yanlış dikkatli bakarsanız turksat4a diseqC 1.0 port 1 yerine port 2 seçilmesi. Arkadaşa yardımcı olmak istiyoruz gereksiz yorum bunun neresi
Sorun şu ki siz motorlu çanak kullanıyorsunuz arkadaş kullanmıyor. Sabit anten seçili konan resimde. Uydu adının bir anlamı yok. 12380v27500 transponderi şebeke arama açık seçilince Türksat 4a uydusundaki güncel kanal listesinin tamamı çıkar. Tabii ki çanak anten aylarının tam olduğunu varsayarsak. Polemik yapma taraftarı değilim. Lütfen birilerini itham etmeden önce yazılan çizilen şeyleri doğru okuyalım, anlayalım. Kaldı ki her gün haşır neşir olduğumuz iş.
sn.kardeşim burada polemik yapmıyoruz arkadaşa yardımcı olmaktır amaç,doğruları söylüyorsun ama resimdeki tp 11747H27500 GÖZÜKÜYOR ACABA BÖYLE BİR TP VARMI YOK.siz uyduya doğu ve batıyı mutlaka işaretlemek gerekir yoksa batıdaki 42 dereceyi baz alır.ben bunu anlatmaya çalışıyorum.ayrıca sizi itham etmedim.başka bir arkadaşta atıfta bulunmuş zaten.üstüne niye alındın ben onu anlamadım.