Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kayıt Düzeni bölümündeki Windows (Ağ Sürücü) kaydı nasıl yapılır?

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Başlıktada sorduğum gibi bu konuya hiçbir açıklama yapılmamış bu özellik nasıl çalışır?
Bir bilen ustanın bu konuya bir izahat getirmesini rica ediyorum biz kullanıcıları memnun edecektir.

jakabo53

0
Üye
3 Kas 2016
7
0
1
Başlıktada sorduğum gibi bu konuya hiçbir açıklama yapılmamış bu özellik nasıl çalışır?
Bir bilen ustanın bu konuya bir izahat getirmesini rica ediyorum biz kullanıcıları memnun edecektir.

ben de çok araştırdım ama sonuç alamadım.Hiç kimseden de cevap alamadım.Sanırım bu özelliği kimse bilmiyor..

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
merhaba
(Kayıt Defteri Tüm Windows Ayarlarıyla İlgilendiğinden Dolayı Güvenliliğin Fazla Olması Gereken Bir Bölümdür.)
(Birçok makalemizde de Ayar Değişimleri İçin Kayıt Defterine Bağlantı verdiğimizi biliyorsunuz.)

Eğer Kayıt Defterine Erişimini Siz Engellemediyseniz ve Kayıt Defterine giriş yaptığınızda; Erişim Hatası alıyorsanız ikinci bölümdeki bilgileri uygulayınız…
(Bunun sebebi sisteminize bulaşan bir Virüs olabilir.)

1-Kayıt Defterine Ulaşmak İçin; Başlat menüsünü açıp arama satırına regedit yazın ve enter a basın.
2-Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System yolunu izleyin.
NOT:Eğer System burada yoksa windows a sağ tıklayıp yeni anahtar deyin ve System yazıp enter a basın.

KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ ENGELLEMEK İÇİN:
a) System anahtarını seçtiğinizde sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni ve DWORD (32-bit) değeri deyin DisableRegistryTools yazıp enter a basın.
b)Sağ tarafta oluşan DisableRegistryTools anahtarına sağ tıklayın ve değiştir deyin.
2 değerini vererek tamam ile kayıt defterini kapatınız.

KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ AÇMAK İÇİN:
a) Bu bağlantıya tıklayıp açılan sayfanın altında görebileceğiniz reg_enable.vbs dosyasını indirin.
b)Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.
c)Komut satırına cd /d %userprofile%\desktop yazın ve enter a basın.
d) wscript.exe reg_enable.vbs yazıp enter a basın.
Karşınıza bir bilgi penceresi açılacak,Tamam diyerek Kayıt Defterini Kapatınız.Artık Kayıt Defterine rahatlıkla erişebilirsiniz…

jakabo53

0
Üye
3 Kas 2016
7
0
1
merhaba
(Kayıt Defteri Tüm Windows Ayarlarıyla İlgilendiğinden Dolayı Güvenliliğin Fazla Olması Gereken Bir Bölümdür.)
(Birçok makalemizde de Ayar Değişimleri İçin Kayıt Defterine Bağlantı verdiğimizi biliyorsunuz.)

Eğer Kayıt Defterine Erişimini Siz Engellemediyseniz ve Kayıt Defterine giriş yaptığınızda; Erişim Hatası alıyorsanız ikinci bölümdeki bilgileri uygulayınız…
(Bunun sebebi sisteminize bulaşan bir Virüs olabilir.)

1-Kayıt Defterine Ulaşmak İçin; Başlat menüsünü açıp arama satırına regedit yazın ve enter a basın.
2-Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System yolunu izleyin.
NOT:Eğer System burada yoksa windows a sağ tıklayıp yeni anahtar deyin ve System yazıp enter a basın.

KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ ENGELLEMEK İÇİN:
a) System anahtarını seçtiğinizde sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni ve DWORD (32-bit) değeri deyin DisableRegistryTools yazıp enter a basın.
b)Sağ tarafta oluşan DisableRegistryTools anahtarına sağ tıklayın ve değiştir deyin.
2 değerini vererek tamam ile kayıt defterini kapatınız.

KAYIT DEFTERİNE ERİŞİMİ AÇMAK İÇİN:
a) Bu bağlantıya tıklayıp açılan sayfanın altında görebileceğiniz reg_enable.vbs dosyasını indirin.
b)Yönetici haklarına sahip bir komut istemcisi açın.
c)Komut satırına cd /d %userprofile%\desktop yazın ve enter a basın.
d) wscript.exe reg_enable.vbs yazıp enter a basın.
Karşınıza bir bilgi penceresi açılacak,Tamam diyerek Kayıt Defterini Kapatınız.Artık Kayıt Defterine rahatlıkla erişebilirsiniz…

çok teşekkürler yardımınız için...bakalım yapabilcek miyim bilmiyorum...uğraşmam gerekcek biraz..

matrix8965

0
Üye
28 Ocak 2013
2
0
1
MAchina 3d'nin Kayıt düzeninden bahsediyorsanız bende bununla ilgili sorun yaşıyorum. Kayıt düzeninden ağdaki bir diski ekliyorum, cihazı kapatana kadar sorun yok kayıt yapıyor dosyaları izleyebiliyorum vs. Ama kapatıp açınca ayarlar unutuluyor.

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
MAchina 3d'nin Kayıt düzeninden bahsediyorsanız bende bununla ilgili sorun yaşıyorum. Kayıt düzeninden ağdaki bir diski ekliyorum, cihazı kapatana kadar sorun yok kayıt yapıyor dosyaları izleyebiliyorum vs. Ama kapatıp açınca ayarlar unutuluyor.

Konu hakkında detay yazdım konuyu ve forumda kalarak takipte kalın

jakabo53

0
Üye
3 Kas 2016
7
0
1
kayıt düzenine nasıl ağ diski eklediniz? kullanıcı adı :(bilgisayarın adını) şifreyi: bilgisayar şifresini falan girerek mi yaptınız ? örnek verirsek , 192.198.2.x/(paylaşıma açtığımız dosyanın adını) falan yazarak diske bağlandınız mı? ben o bağlantıyı kuramadım işte..o bağlanıtıyı kursam sizin probleminizle de ilgilencem.

--------------------

Konu hakkında detay yazdım konuyu ve forumda kalarak takipte kalın

mehmet hocam,sizin anlattığınız konu farklı..o yüzden çözemedik sorunu..yine de ilginiz için teşekkürler hocam..