Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina Combo (teledünya sorunu)

saman21

0
Üye
11 May 2015
3
0
1
Next Machina 3D combo makinem var.Bidiğiniz gibi iki tunerli(uydu ve kablo tuneri var.)
Ancak teledünya kanalları yaklaşık 15 günde bir şifreye giriyor.Teledünya Kartı güncelleme almıyor galiba.
Teledünyanın Kartını Next HC-12 makineme takıyorum sonra tekrar Combo'ya takıyorum kanallar açılıyor.
15 gün sorunsuz kanalları izliyorum sonra yine şifreye giriyor sonra tekrar Next HC-12 makineye takıyorum.Bu kısır döngü devam edip gidiyorrrr...
Bu konunun çözümü konusunda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Not:Combo'nun Kart güncelleme datası alımı bölümü AÇIK durumda

mete26

0
Üye
13 Ara 2015
5
0
1
iyi günler.next minix hd combo cihazımda da aynı sorun var.siz sorunu çözebildiniz mi?yada sorunun çözümünü bilen biri var mı?teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili arkadaşlar benim bildiğim kadarı ile TELEDÜNYA platformu kart ve modülü ( CONAX ) eşleştirip o şekilde satıyor müşteriye.! Yoksa benmi yanlış biliyorum.Ha şu olabilir TELEDÜNYA kutuları ile birlikte eşleştirildikleri için modülsüz olarak cihazla birlikte aynı DT yada D-SMART misali...

mete26

0
Üye
13 Ara 2015
5
0
1
cevap için teşekkürler.ama bana göre yanlış biliyorsunuz.çünkü next combo dan çıkan kartı teledünyanın her hangi bir cihazına taktığınızda nextte şifreli diye göstermediği kanalları bu cihaz gösteriyor.işin ilginç tarafı kartı tekrar next comboya taktığınızda açılmayan kanallar tekrar açılıyor.yani arkadaşın dediği gibi 15 günde bir yeni şifreleri karta yüklemek için teledünya cihazına takıp şifrelerin yüklenmesini sağlamanız lazım.

MCG

0
Üye
14 Şub 2012
11
0
1
Bugün bu cihazdan almıştım forumu okuyunca iptal ettim. hem satın aldğım satıcı hemde turksatın kurulum ekibi ile görüştüm böyle bir hata ilk defa duyuyoruz diyorlar. Şu an yine aynı durum devam mı ediyor mu ? yazılımsal geçici bir problem olabilir mi bu ? cevabınıza göre yeniden sipariş vericem cihaz için

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
bu sorun devam ediyormu acaba bir tanıdığa almak istiyoruz bu cihazdan
bilen arkadaslardan ricam