Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

MACHİNA 3-D MAKSIMUM VERİM ALMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSiYELER:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
CİHAZINIZDAN MAKSIMUM VERİM ALMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSİYELER:

1:Cihazınızda SIFIRLAMAYA karşı muhakkak suretle USB ye YEDEK alınız.( Böylece cihazınızdaki kanal listeniz ve kullanıcı ayarlarınız her daim yedek olarak elinizin altında olur.)

2:Cihazınızın elektrik bağlantısını kesinlikle kapatmayınız.(Cihazımız yarı LİNUX olduğu için devamlı olarak sistemle bilgi ve data alışverişi yapar.Güç kaynağının kesilmesi durumunda sistem dataları yeni görüp VİDEO DECODLAMA hatası verebilir.Zaten gelen şikayetler sorulduğunda böyle yapıldığı anlaşılmaktadır.)

3:Her yazılım attıktan sonra FABRİKA AYARLARI menüsündeki 1.nolu seçenek ile reset atınız.(Bu şekilde cihaz yeni gelen özellikler ile daha kolay çalışma imkanı bulmaktadır.Bu işlem sonrasında kullanıcı ayarlarınızı kendinize uygun hale tekrar getiriniz.)

4:Cihazınıza haftada en az iki kez TÜRKSAT EXPRES MENÜ den tarama yaptırınız.(Yalnız bunu yaparken KURULUM menüsündeki UYDU KANAL TARAMA bölümündeki TARAMA TİPİ uygulamasındaki CH AD GÜNCELLE kısmının AÇIK olmasına DİKKAT ediniz.)

5:Cihazınızı haftada en az 2 kez arka anahtardan kapatıp açarak yeniden başlatınız.(Bu uygulama cihazınıza ilaç gibi gelecektir unutulmamalıdırki özellikle akıllı cihazlarda bu uygulama stabil çalışma açısından çok faydalı olmaktadır.)

6:Cihazdaki saat konumunu ülkemizdeki saat uygulamalarına göre mümkün olduğunca uygun ayarlamaya bakalım.(Yaz saati olsun gerek kış saati olsun.)

7:Cihazımıza sonradan her hangi bir DNS kesinlikle girmeyelim, internet ayarlarındaki DHCP devamlı AÇIK konumda olsun.(Böylece cihazımızdaki uygulamalardaki VOD , TAVŞAN vede YOUTUBE da IP çakışmasının önüne geçerek ilgili bölümlerin STABİL çalışmasına yardımcı oluruz.)

8:Cihazımızda mümkün mertebe KENDİ KANAL LİSTELERİMİZİ kullanmaya gayret edelim.( Böylece cihazda oluşabilecek DATA çakışmalarının önüne geçebiliriz.)

9.Altı ayda birkez cihazı KOMPLE RESET yaparak SIFIRDAN kanal listemizi yeniden oluşturalım.( Bu durumda cihaz adeta SIFIRDAN alınmış gibi olacaktır.)

10:Ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönem itibarı ile zaman zaman özellikle internette bölücü unsurlar tarafından yayınlanan bazı sakıncalı videolara HÜKÜMET tarafından erişim yasakları uygulanmak suretiye İNTERNETE SANSÜR uygulanmaktadır.(DNS ler engellenmek suretiyle bu durum yapıldığı için cihaz uygulamaları zaman zaman bazen sıkıntılara neden olmaktadır.)

11:Cihazımızda aynı anda FREE SERVER ve ÖZEL SERVER kullanıyor isek FREE-SERVERİ kesinlikle KAPATALIM.( Böylece ortaya çıkabilecek ÇAKIŞMA ile cihazdaki AĞIRLAŞMA nın önüne geçebilirsiniz.)

ÖNEMLİ NOT:Yazdıklarım TAVSİYE niteliğinde olup uygulayıp uygulamamak tamamen sizlere kalmıştır.Her şey MACHİNA için daima daha ileriye...

Son düzenleme:

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
Yüreğine klavyene sağlık NEXT MACHINA 3D Kullanıcıları olarak güzel bir yol göstereceğine canı gönülden inanıyorum...;)

star

0
Üye
14 Mar 2015
4
0
1
merhaba ,bilgiler için sağolun bende next machina 3d kullanıyorum .radyodan tv ye geçince ses var ekran siyah oluyor acaba nedendir?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
merhaba ,bilgiler için sağolun bende next machina 3d kullanıyorum .radyodan tv ye geçince ses var ekran siyah oluyor acaba nedendir?

1.Menü görünüm ayarlarındaki KANAL GEÇİŞ ŞEKLİ olan yeri Siyah ekran seçimi var ise o bölümü Solarak yada Durarak geçiş olarak değiştirip hafızaya alıp birde o şekilde deneyiniz.!

2.Yukarda yazmış olduğum maddeyi uyguladığınızda eğer sorun yine devam ediyorsa, hangi radyo kanalından hangi tv kanalına geçerken bu durum oluşuyor.?

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler
9. madde dışında her kurala uyuyorum, yeni yazılım yükledikten sonra kanal listelerini tekrar düzenliyorum, bu benim için hobi gibi, teker teker itinayla düzenliyorum, zevk alıyorum :) değerli bilgi ve tecrübeleriniz için teşekkürler..

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler
mesela diyorum ki tam kanal listelerini düzenliyorum 2. kanalda kanald var ulan diyorum hala hd yayına geçmedin hadi sen gerilere git diye atıyorum 4. kanalda da aynı şekilde star var onuda listemden çıkarıyorum :) yani kanal listelerini reytinglere göre düzenlemek zevk veriyor :)

sandalci

0
Üye
9 Ocak 2017
1
0
1
Bilgilendirme için teşekkürler. Yeni Machina3D kullanicisiyim. HDD ye kayıt yaparken ekra "R1.Kanal D. 01.20.00. " gözüken bilgi panelini gizlemek yada sadece "R1" gibi küçültmek mümkün mü?
Daha önce kullandığım çift tunerli receverda bu mümkündü. Teşekkürler

--------------------

Bilgilendirme için teşekkürler. Yeni Machina3D kullanicisiyim. HDD ye kayıt yaparken ekranda "R1.Kanal D. 01.20.00. " gözüken bilgi panelini gizlemek yada sadece "R1" gibi küçültmek mümkün mü?
Daha önce kullandığım çift tunerli receverda bu mümkündü. Teşekkürler

KURTAM

New member
Üye
9 Ara 2018
2
0
1
yaklaşık 3 hafta önce machina 3d çift tunerli cihaz aldım ilk kullanmaya başladığım anda hd yayınların görüntü çözünürlük kalitesinde yetersizlik gördüm ve tüm hd yayınları izlediğimde genel olarak hd görüntü çözünürlüğünün yetersiz olduğunu gördüm. bir kaç gün görüntü ayarlarını kontrol ederek ayarlada hatamı yaptım yoksa cihazda mı bir sorun var inceledim. bozulan cihazım next ye 2010 cıs tiger full hd arasında görüntü kalitesi açısından maalesef çok fark vardı. ürünü iade etmek zorunda kaldım.
acaba machina 3 d çift tunerli cihazlarda görüntü kalite düşüklüğü daha önceden bildirildimi yoksa banamı denk geldi. çünki aynı cihazdan almak istiyorum fakat ya aynı sorun tekrar karşıma çıkarsa diye tereddütteyim. teşekkürler.

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
yaklaşık 3 hafta önce machina 3d çift tunerli cihaz aldım ilk kullanmaya başladığım anda hd yayınların görüntü çözünürlük kalitesinde yetersizlik gördüm ve tüm hd yayınları izlediğimde genel olarak hd görüntü çözünürlüğünün yetersiz olduğunu gördüm. bir kaç gün görüntü ayarlarını kontrol ederek ayarlada hatamı yaptım yoksa cihazda mı bir sorun var inceledim. bozulan cihazım next ye 2010 cıs tiger full hd arasında görüntü kalitesi açısından maalesef çok fark vardı. ürünü iade etmek zorunda kaldım.
acaba machina 3 d çift tunerli cihazlarda görüntü kalite düşüklüğü daha önceden bildirildimi yoksa banamı denk geldi. çünki aynı cihazdan almak istiyorum fakat ya aynı sorun tekrar karşıma çıkarsa diye tereddütteyim. teşekkürler.

arkadaşım aynı cihazı bende yıllardır kullanıyorum başlarda gerçekten görüntü kalitesi düşüktü çoğu zaman bu konuyu dile getirmemize rağmen aldığımız cevap yazılımların görüntü kalitesi ile bir ilgisi olmadığı oldu oysaki bal gibi var cihazımda en yüklü yazılım v5.554 tür 2016 yılı yazılımıdır ben cihazın internet bölümüyle ilgim olmadığından bu yazılımda en ideal görüntüyü buldum diyebilirim hd yayınlarda gayet güzel hatta sd yayınlar bile televizyonum sony olup renk ayarı canlı konumundadır ve memnunum tercih senindir saygılar sunarım.

KURTAM

New member
Üye
9 Ara 2018
2
0
1
arkadaşım aynı cihazı bende yıllardır kullanıyorum başlarda gerçekten görüntü kalitesi düşüktü çoğu zaman bu konuyu dile getirmemize rağmen aldığımız cevap yazılımların görüntü kalitesi ile bir ilgisi olmadığı oldu oysaki bal gibi var cihazımda en yüklü yazılım v5.554 tür 2016 yılı yazılımıdır ben cihazın internet bölümüyle ilgim olmadığından bu yazılımda en ideal görüntüyü buldum diyebilirim hd yayınlarda gayet güzel hatta sd yayınlar bile televizyonum sony olup renk ayarı canlı konumundadır ve memnunum tercih senindir saygılar sunarım.
çok teşekkür ederim sağ olun.

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
292
200
43
bursa
www.next.web.tr.com
Bende bu cihazdan önce next twin diamond kullanıyordum makina 3D yi aldım ve aynı srunu yaşadım ama tv den tekrar renk ayarkarı yapınca düzeldi çünkü tv önceki cihaza uyumlu imiş