Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Amigo IPTV ve CCcam Dosya Oluşturma Programı

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
cccamı kapat ıks de kalsın son yazılımlarda bu cccam reset attırma vardı hangisi hatırlamıyorum sondan 3. olabilir yazılımı değiştir sorunsuz olanı yükle onda cccamı denersin
hemen hemen aynı kanalları açar

9 Haz 2017
33
0
6
İstanbul
cccamı kapat ıks de kalsın son yazılımlarda bu cccam reset attırma vardı hangisi hatırlamıyorum sondan 3. olabilir yazılımı değiştir sorunsuz olanı yükle onda cccamı denersin
hemen hemen aynı kanalları açar

15/05/2017 yazılımına döndüm üstad. Dönmeden tüm kanalların yedeğini aldım, gelen kanalların hepsini sildim ve sadece anten ayarlarımı yapıp hiç arama yaptırmadan kendi kanal yedeğimi seçtim ve iki saat beklemeden tüm kanallar geldi. Bu yaptığım şey sağlıklı birşey mi sizce? Teşekkürler.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
15/05/2017 yazılımına döndüm üstad. Dönmeden tüm kanalların yedeğini aldım, gelen kanalların hepsini sildim ve sadece anten ayarlarımı yapıp hiç arama yaptırmadan kendi kanal yedeğimi seçtim ve iki saat beklemeden tüm kanallar geldi. Bu yaptığım şey sağlıklı birşey mi sizce? Teşekkürler.

kanal yedeğin yazılımla uyumlu ise sorun yok bazı yazılımlarda kanal yedekleri uyumsuzluk yapabiliyor sıkıntı çıkarmadıysa sorun yok

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
selam arkadaşlar bu program ilk zamanlar çalışıyordu ama şimdi url eklemiyor neden acaba bilgisi olan varmı
aslında next sitesinde de çalışmıyor sanki anlaşmış gibi kanal adı yapıştırıyorum ama url yapışmıyor.
sevgiler

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
selam arkadaşlar bu program ilk zamanlar çalışıyordu ama şimdi url eklemiyor neden acaba bilgisi olan varmı
aslında next sitesinde de çalışmıyor sanki anlaşmış gibi kanal adı yapıştırıyorum ama url yapışmıyor.
sevgiler

program nextin sitesindeki ile alakası yoktur kapalı devre çalışır tamamen sizin kontrolünüzdedir bir yere bağlantılı değildir şimdi sizin uyarınız üzere baktım herhangi bir sorun yok olmasıda mümkün değil netframwork 4 yüklü olması gereklidir pc nizde değilse zaten kurulumlu olanda hatırlatır ve yükler kurulumsuz olandada zaten çalışmaz ama siz çalıştırmışınız ekleme yapamamışsınız sorun pc nizdeki eksiklikten kaynaklı sanırım

dializ

0
Üye
21 Şub 2012
2
0
1
Next Amigo IPTV ve CCCAM Oluşturma Programı

selam arkadaşlar Amigo için IPTV.cfg dosyası oluşturucu Kullanımla ilgili bilgi açıklama kısmında mevcuttur faydalı olması dileğiyle

Arkadaşlar programa ilaveler yaptım Amigo haricinde 2 model daha eklendi toplam 3 cihaz oldu ve kurulumsuz çalışanın yanında Pc ye yüklenebilir setup.exe ilave edildi

Arkadaşlar 4 model ilave edildi toplam 7 model oldu

Amigo iptv ve cccamd (cfg)
Tango iptv (cfg)
point iptv (cfg)
machina 3d iptv ve cccamd (m3u ve cfg)
mavi-pembe ve ye18500 cccamd ve newcamd (allshares.dat )
2010 cıs tiger cccamd (softcam.key)

Dosyalar model ismiyle Klasörlerine alındı ve silme eklendi

Next Machina 3D ( CCcam.cfg )
Next Machina 3D Super ( CCcam.cfg )
Next Machina 3D Combo Super ( CCcam.cfg )
Next Point ( CCcam.cfg )
Next Pandora HD ( CCcam.cfg )
Next Pandora SLIM HD ( CCcam.cfg )
Next YE2000 Dobratech ( CCcam.cfg )
Next YE2000 Super HDTV ( CCcam.cfg )
Next YE2000 CX Net ( CCcam.cfg )
Next YE2000 CX SUPER HDMI ( CCcam.cfg )
Next Minix HD Pembe (allshares.dat )
Next Minix HD Mavi (allshares.dat )
Next Minix HD Blue A/V (allshares.dat )
Next Minix HD Amigo ( CCcam.cfg )
Next Minix HD Black (allshares.dat )
Next Minix HD Cool (allshares.dat )
Next Minix HD Cool inView (allshares.dat )
Next Minix HD Combo (allshares.dat )
Next Minix HD Tango ( CCcam.cfg )
Next Minix HD Tango Plus ( CCcam.cfg )
Next Minix HD BOX (allshares.dat )
Next YE18500 HD CIS Plus (allshares.dat )
Next YE18500 HD CX Plus (allshares.dat )
Next YE18500 HD Plus (allshares.dat )
Next YE18500 HD (allshares.dat )
Next 18000 HD CX (allshares.dat )
Next TwinDiamond (allshares.dat )
Next YE2010 Tiger HD (Softcam.Key )

iptv ve cccam bölümüne eklendi

AÇIKLAMA
Hazırlamış olduğunuz dosyalarınız cihazlarınızın model adıyla klasöründe oluşturulur kurulumlu olan C: altında

C:\Next iptv_cccam_m3u oluştur\cihazınızın adı klasörünün içindedir
Altta resim ekledim anlamayanlar için

Video ve gif Anlatım eklendi

Amigo kullanan Arkadaşlardan gelen yorumlarda dosyayı oluşturup cihaza yüklüyoruz fakat cihazda boş gözüküyor gibi dönüşler oldu bu dosyanızda ilk satır olmamasından kaynaklanıyor
<NETDBS_TXT_VER_1> bu satır olmassa cihaz dosyayı tanımıyor tanısa bile yükleme başarısız oluyor eklemek için ilgili butonu tıklamanız gerek Açıklama bölümünde gerekli bilgilendirme yapılmıştır okumanızda fayda var

Program ile bütün modelleri aynı anda çalıştırıp hepsine aynı kanal listesi dosyasını oluşturabilirsiniz Anamenüyü kapatırsanız tümü kapanır

Amigo plus Kllananlar miniHd black-mavi-pandora 18500 Bölümünden cihazınıza uygun iptv dosyasını oluşturabilirler dosya iç yapısı aynıdır eğer dosya adı cihazın istediği ad olması gerekiyorsa (tvlist.txt ) oluşturduktan sonra değiştirbilirsiniz

dializ

0
Üye
21 Şub 2012
2
0
1
program nextin sitesindeki ile alakası yoktur kapalı devre çalışır tamamen sizin kontrolünüzdedir bir yere bağlantılı değildir şimdi sizin uyarınız üzere baktım herhangi bir sorun yok olmasıda mümkün değil netframwork 4 yüklü olması gereklidir pc nizde değilse zaten kurulumlu olanda hatırlatır ve yükler kurulumsuz olandada zaten çalışmaz ama siz çalıştırmışınız ekleme yapamamışsınız sorun pc nizdeki eksiklikten kaynaklı sanırım
NEXT 2000 HD MİNİX CİHAZ HAKKINDA
Sayın admin next 2000 hd minix internet machine cihazini maras bayinizden aldim aynı zamanda next batınızden aldiği iptv paketi kullanıyorum size sorum şu olacak

Canli tv yayını yapan kanallardan internet download manager programi ile elde ettıgim bazı sitelerin iptv linklerini next cihazim rahatlıkla oynatırken

örnegin: ''https://stream-08.dc3.dailymotion.c...yB7N9nLyufYwP-ayE)/dm/3/x3m6nld/s/live-4.m3u8''

Fakat bazi sitelerden aldiğim linkleri next cihazim oynatamayıp '' Sunucu kullanımda degil ''hatasi veriyor

örnegin '' https://fash1043.cloudycdn.services...d9y_27042_ftv_pg16_194_hls.smil/playlist.m3u8''

Bu sorunun çözümüne yardim ederseniz memnun olurum

Not: Her iki linltekı adresi ''VLC player'' ile oynatilabilmektedir

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
NEXT 2000 HD MİNİX CİHAZ HAKKINDA
Sayın admin next 2000 hd minix internet machine cihazini maras bayinizden aldim aynı zamanda next batınızden aldiği iptv paketi kullanıyorum size sorum şu olacak

Canli tv yayını yapan kanallardan internet download manager programi ile elde ettıgim bazı sitelerin iptv linklerini next cihazim rahatlıkla oynatırken

örnegin: ''https://stream-08.dc3.dailymotion.c...yB7N9nLyufYwP-ayE)/dm/3/x3m6nld/s/live-4.m3u8''

Fakat bazi sitelerden aldiğim linkleri next cihazim oynatamayıp '' Sunucu kullanımda degil ''hatasi veriyor

örnegin '' https://fash1043.cloudycdn.services...d9y_27042_ftv_pg16_194_hls.smil/playlist.m3u8''

Bu sorunun çözümüne yardim ederseniz memnun olurum

Not: Her iki linltekı adresi ''VLC player'' ile oynatilabilmektedir
Alttaki linkten nexte bildirim yapiniz gerekli cevabi vereceklerdir sayfanin sonunda gerekli iletisim araclari mevcuttur meil dahil

Next nextstar tikla

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Daha önce hiç Next Amigonun CCCam bölümünü kullanmamıştım. Forumda okuduklarıma dayanarak CCCam bölümüne kumandayla internetten kontrol ettiğim 2 satır yazdım. Sonra yanlış yazdığımı farkedip A. Kadir Beyin hazırladığı programla USBden 14 satır daha ekledim. Zaten Amigonun satır kapasitesi 16 taneye ulaştı. Sonra makine reset atmaya başladı. Sonra forumda CCCam açısından iyi olduğu tavsiye edilen yazılımları yükledim, hepsinde CCCamı açmaya çalıştım reset attı.
IKS ve diğer menüler açılıyor ama CCcamı okeyleyince makina kapanıp açılıyor. Sonra Cardsharing bölümüne bakıyorum, inactive yazıyor. Next destek sitesindeki 6 tane yazılımı denedim, olmadı. Sonra A. Kadir Beyin verdiği yazılım arşivindeki tavsiye edilen 19.12.2014 yazılımını denedim yine olmadı. Yazılımlar yükledikten sonra Fabrika ayarlarına döndürdüm, yine olmadı.
Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Daha önce hiç Next Amigonun CCCam bölümünü kullanmamıştım. Forumda okuduklarıma dayanarak CCCam bölümüne kumandayla internetten kontrol ettiğim 2 satır yazdım. Sonra yanlış yazdığımı farkedip A. Kadir Beyin hazırladığı programla USBden 14 satır daha ekledim. Zaten Amigonun satır kapasitesi 16 taneye ulaştı. Sonra makine reset atmaya başladı. Sonra forumda CCCam açısından iyi olduğu tavsiye edilen yazılımları yükledim, hepsinde CCCamı açmaya çalıştım reset attı.
IKS ve diğer menüler açılıyor ama CCcamı okeyleyince makina kapanıp açılıyor. Sonra Cardsharing bölümüne bakıyorum, inactive yazıyor. Next destek sitesindeki 6 tane yazılımı denedim, olmadı. Sonra A. Kadir Beyin verdiği yazılım arşivindeki tavsiye edilen 19.12.2014 yazılımını denedim yine olmadı. Yazılımlar yükledikten sonra Fabrika ayarlarına döndürdüm, yine olmadı.
Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.
15.5.2017 yazılımını denedinizmi? Denemediyseniz deneyiniz bu yazılımın xpaneli iyidir cccamdada sorun çıkarmadı bende tabi 4 adet girmiştim birde o kadar cccam yüklemenize gerek yok.genelde çoğu aynı kanalları açar zaten gereksiz yere cihaza yüklenmeyiniz 4 ten fazlasını devredışı bırakın cccam satırının üstünde iken kırmızı tuşa basıp off yapabilirsiniz
Hatırlatma eğer cihazın üzerinde eski yazılımlardan biri varsa (yazılımları verdiğim konuda belirtmiştim ) her yazılımın kanal yedeği diğer yazılımlara uymaz reset atmasının ondanda olma ihtimali var uygunsa yazılımı yükledikten sonra komple reset atıp cihazı sıfırlayın ayarları yapılandırıp tarama yaptırın en son yedek alın öyle kullanın

Son düzenleme:

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Cevabınız için sağolun A. Kadir Bey. Amigo yu hep IKS ile kullandığım için Cardshare bölümündeki CCcam ve diğerleriyle ilgilenmemiştim, vaktim de pek olmamıştı. IKS nin süresi bitince CCcam ı araştırmaya başladım. 1-2 gün sonra nasıl CCcam yükleneceğini öğrendim. 16 satırı da doldurursam daha çok kanal izlerim diye düşünmüştüm. Demek ki hata yapmışım.
´´Her yazılımın kanal yedeği diğer yazılımlara uymaz, resetin ondan da olma ihtimali var´´ demişsiniz. Kanal yedeği derken yazılımla birlikte gelen kanal listesinden mi bahsediyorsunuz? Yoksa yazılım yüklemeden önce yedeğini aldığımız kendi kanal listemiz mi? Mesela benim kullandığım yazılımda kanal listesi olarak sadece Türksat ve Hotbird vardı, 15.5.2017 yazılımını denedim Astra ve Eutelsat da konmuş , toplam 4 uydunun kanalları vardı. Ben yazılımı yükledikten sonra, önceden yedeğini aldığım kanal listemi ve favori kanallarımı USB den yükledim.
´´Yazılımı yükledikten sonra komple reset atıp cihazı sıfırlayın ayarları yapılandırıp tarama yaptırın en son yedek alın öyle kullanın´´. yazmışsınız. Yazılımı yükledikten sonra ben sadece Fabrika ayarlarına döndürme işlemini yaptım. Diğer dediklerinizi biraz daha açıklarsanız sevinirim.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Eski kanal yedeğiniz sizin önceki yazılımlardan usbye yedeklediğiniz demek istedim yazılımı yükledikten sonra eski yedeği yükledi iseniz uyumsuzluk olabilir zira eğer yazılımda köklü değişiklik oldu ise olur bu benim denemelerimde önceki mesajda yazmıştım yazılım arşivinde belirttiğimi
Buraya bakınız
Siz yazılımı yükledikten sonra komple fabrika ayarına dönüp kanal listenizide silin boşaltın cihazı ve var olan uydularınıza göre yapılandırmanızı yapıp taratın en sağlıklısı bu en son yedek alın kenarda dursun

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Merhaba A. Kadir Bey, 19.12.2014 yazılımı yüklüydü. 15.05.2017 yazılımını yükledim. Fabrika ayarına döndürdüm. Hiç kanal listesi filan yüklemeden CCCamı açmaya çalıştım. Yine reset attı. IKS vb. açılıyor, ama CCam da reset atıyor. 4 kez CCCam için OK dedim hep reset atıyor.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
O zaman cccamlardan biri reset attırıyor tek tek deneyerek tespit edin sorunlu olanı silin aynı yazılımla bende uzun süre kullandım cihazı böyle sıkıntı ile karşılaşmadım

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Merhaba A. Kadir Bey, yazılım yükledikten sonra sadece fabrika ayarlarına döndürüyorum, başka bir şey yapmıyorum.USB deki CCcam.cfg yi de yüklemiyorum. 7777 ile cardshare bölümüne geliyorum. inactive e basıyorum. Alttaki listeden CCcama basıp Okey diyorum. changing protocol... yazıyor, sonra Amigo kapanıp yeniden açılıyor. Tekrar Cardshare e girdiğim zaman yine inactive durumuna geliyor. Yani CCcam a bastığımızda çıkan şifre vb. yazan bölüm açılmıyor. 5-10 saniye sonra Amigo kapanıp yeniden başlıyor.

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Mesela denemek için menüdeki Newcs, IKS, SSSp, GSCAM a okeyliyorum. Hepsinin şifre vb. yazan bölümü açılıyor, fakat CCcamın bölümü açılmıyor, changing protocol... yazıyor, sonra Amigo kapanıp yeniden açılıyor.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
İlginç bende sıkıntı yok cccamda duruyor ve çalışıyor
Siz pc ile amigoya bağlanıp bi bakın girmiş olduğunuz camlar duruyırmu
Menü+tercihler+internet arayüz ayarlarına girin ekranda çıkan ip adresini tarayıcıya girip bağlanın şifre admin girin bu işlem devam ederken pcde amigo o sayfada kalsın yoksa bağlantı kopar pcde üstteki sekmeden cccam tıklayıp bakın girdikleriniz oradaysa silin kaydedin tekrar cihazı cccam protokolüne alın reset atıyormu bi bakın

Kalemci

New member
Üye
19 Mar 2019
11
3
3
Dediğinizi şimdi yaptım. Bu sefer CCcam paneli açıldı. Sağolun. Bilgisayardan sildiğim 2 adres panelde hala duruyor. Şimdi ne yapmam lazım?