Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 Süper Hdtv de cccamd girilmesi (resimli) anlatım.

ADRESS34

0
Özel Üye
24 Mar 2012
257
11
18
61
Değerli arkadaşlar Bildiğiniz üzere cihazımızda cccamd server kullanmak mümkün hale geldi ve bazı arkadaşlar nasıl gireceklerini bilmemekte veya girişte hata yapmaktadırlar,birka yerde anlatmama rağmen resim koymadığım için konu tam anlaşılmadı.Aslında Newcamd nasıl girilirse cccamd da teorik olarak aynı şekilde girilir.

şimdi elimizde şu şekilde server var;

C: test.dyndns.org 15000 test 1234

şeklinde server var bunu cihazımıza girelim;

menü-ethernet-Alan ayarlarını tuşlayalım karşımıza şöyle bir ekran çıkacak
70104053.jpg

Karşımıza çıkan menüde üçüncü satırda protokol üzreinde iken ok basalım ve CCcam2.0.11 konumuna getirelim
71592219.jpg

5'inci satırda durumu url pozisyonuna getirelim ve 6'ıncı satırda URL nin üzerine gelip kumandadan kırmızı tuşa basalım karşımıza çıkan bölümde sanal klavyeden faydalanarak ''test.dyndns.org'' yazalım farkındaysanız C: yazmadım sebebi buna 2000 HD de gerek yok C: server dosyaları yapılarak yükleme yaplın cihazlarda girilir,Dereambox vs. biz sadece ''test.dyndns.org'' yazacağız'' yazdıktan sonra exit diyelim karşımıza çıkan kısımda ''Evet ve hayır'' seçeneklerinden Evet i okeyleyelim.
92297888.jpg

7'inci satırda bulunan kulnıcı adı bölümünün üzerine gelip kırmızı tuşa basıp ''fbservet'' yazalım ve yukarda olduğu şekilde exit kaydedip çıkalım.
91552648.jpg

8'inci satırda bulunan kulanıcı şifresi bölümüne gelip kırmızı tuşa basalım ve ''1234'' yazalım exit kaydet ve çıkalım
27099688.jpg

9 uncu satırda bulunan Ccmport bölümüne 15000 yazalım
70524514.jpg

Son olarak Kaydet tuşuna basalım eğer bilgilerimiz doğru girdik ve modem ayarlarımızı düzgün olarak yapılandırdık isek aşağıdaki gibi karşımıza''CONNET SUACEC'' yazısı çıkacaktır.Eğer hata yaptıysak'' CONNET FAİL'' yazısı çıkacaktır.aşağıdaki resimdeki şekli buluncaya kadar devam edelim gerekirse modem ayarlarımızı kontrol edelim ve '' Connet suacec'' uyarısını alalım.
61432797.jpg

Tabiiki bunları yaparken öncelikle serverin faal olduğundan emin olalım eğer server faal değilse nafile,serverin faal olup olmadığını Next 2000 süper plus bölümünde proğramları ile birlikte geniş olarak anlatılmıştır ordan faydalanarak serveri test edebilirsiniz.Test ettikten sonra mutlaka serveri kapatın ve yukarıdaki işlemleri yapın yoksa serveriniz kilitlenebilir.

Alıntıdır.

tiger 05

0
Üye
14 Eyl 2013
48
3
8
yukarıdaki gibi network ayarı yapıldı next 2000 hdtv internet ayarları yapıldı.alan ayarlarına girip forumda verilen free cccam serverı girdim fakat connect fail hatası veriyor acaba server mı çalışmıyor yoksa benmi yapamadım bilemiyorum bu konuda fazla bilgimde yok bana yardım da bulunacak arkadaşlar arsa yardımlarını bekliyorum.şimdiden teşekküler

tiger 05

0
Üye
14 Eyl 2013
48
3
8
teşekkürler DOST_6080 yardımlarınız için next 2000 süper hdtv nin alan ayarlarından protokol ü seçtiğim zaman sadece Cccam yazıyor yani (2.0.11)versiyonu yazmıyor cihazda son yazılım yüklü olmasına rağmen.