Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Azerspace-1 İdmanTV Frekans Sorunu

millerr

0
Üye
9 Mar 2015
24
0
1
Tekirdağ
Herkese selamlar,
85 cm diseqc motorlu antenimi, Next Machina 3D ile kullanıyorum. Anten ayarlarımı hem diseqc 1.2 hem de usuals modunda yapmama rağmen 46-Azerspace uydusunda özellikle idmantv'nin olduğu frekansta sinyal seviyesi %10'larda kalıyor ve yayın izlenmiyor. Başka frekanstaki CBC Spot hd kanalı ve diğer başka tp'lerden gelen yayınlar sıkıntısız izleniyor. Diğer bütün uyduları da problemsiz izleyebiliyorum. Elimde başka receiverlarda var, onlarda (gigablue quad, atlanta hdbox) bu frekansta hiç sıkıntı olmuyor. Acaba Machinaya bir ayar yaparak düzeltebilirmiyim?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
idman tv ye ait frekansın sinyal seviyeleri de önemlidir çünkü her cihazın tunerleri farklıdır ve gelen sinyalleri farklı yorumlar. örneğin: 1 frekanstaki sinyal a cihazında güç 92 kalite 95 gösterip b cihazı ise aynı frekansta güç 85 kalite 85 gibi gösterir.
sorununa gelecek olursak
1. diğer cihazlarda idman tv yi sorunsuz alıyorsan motorlu çanakla sadece belirttiğin cihazda sinyal alamama problemi varsa cihazdan motor ayarlarını kontrol etmelisin
2. ihtimal motorlu çanağın o frekansa yönlendiğinde tam odaklanıyor mu
bu olasılıkları kontrol etmeni öneririm kolay gelsin

millerr

0
Üye
9 Mar 2015
24
0
1
Tekirdağ
Üstadım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Motor ayarlarında usuals modunda boylam değerini biraz azaltarak denemeler yaptım. Örneğin google maps ten bakınca benim evin boylam değeri 27,49 gözüküyor. Ben 26,9'a ayarlayınca biraz daha iyi sonuçlar alıyorum. Bunu quad cihazımda da gözlemliyorum. İlginç olan sizin yazdığınız gibi, machinada sıkıntılı olan idman tv frekansı, giga quad cihazımda problemsiz açılırken, filbox kanallarının olduğu tp, quad'ta düşük sinyal ile çok kırılmalı izlenirken machinada problemsiz izleniyor.
Motorlu çanak konusunda acemiyim. çanağın o frekansa tam odaklandığını nasıl anlayabilirim bilmiyorum. Benim çanağı büyütmem gerekecek herhalde. 85 cm next çanak, goldmaster diseqc motor ve next lnb ile, bu iki uyduda (42 ve 46 derece) tam istediğim kalitede sinyal alamayacağım galiba.

millerr

0
Üye
9 Mar 2015
24
0
1
Tekirdağ
Sorunu @haydar1966 ustanın yardımı ile çözdüm. LNB'yi değiştirdim, çanağa da ince bir ayar verince sinyaller tam istediğim gibi oldu. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili DOSTLAR ( AZERSPACE ) uydusundan yayın yapan İDMAN-AZERBAYCAN Hd kanalı TEKNİK bir ARIZA nedeni ile yayınlarına kısa bir süre ara vermiş galiba...Boşuna cihazlarınızın ayarları ile oynamayınız.!!!