Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE-18000 HD CX 02.12.2015 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Disection

0
Üye
12 Mar 2013
11
1
3
Ben en son kanalların Turksat 4a ya geçtiğinden sonraki yani 18.09.2014 tarihli yazılımı yüklemiştim. Yani bu yazılım da öyle bir yazılımdı ki seleflerindeki yazılımlara göre mükemmel bir görüntü kalitesi ve upscale vardı . Özellikle HD kanallar ayna gibiydi. Dedim daha değiştirmeyeceğim, hazır USB den hazır biss key yükleme sistemi de direkt emu içinde ,görüntü mükemmel, yazılımda sorun yok 2 senedir aynı yazılımı kullanıyordum. Sonra Monoblock LNB aldım taktım Azersat ile Türksat süper oldu. Ama o tarihin yazılımında Biss kısmında Az TV ve İdman TV görünmesine rağmen bir türlü İdman TV nin Bissi açılıyorken, Az TV nin Bissi çalışmıyordu. Biss kısmına baktım Az TV nin Bissine 1234569c654321c9 yazıyordu. Düzeltme yaptım 123456c9654321c9 gene de Az TV açılmadı. Şimdi eskiden Hotbird uydusu vardı orda da Az TV vardı acaba Biss Key bölümünde gösterilen Az TV o kısımın Az TV si mi bilemiyorum. Key sistemi de yazılım orjinal key sistemi. Çünkü biss ile izleyeceğimiz kanal kalmadığı için ekstradan key.db indirmedim o zamandan bu zamana. Zaten Azerbaycan kanalları da taşınmıştı.

Gel gelelim konu başlığına bu yeni biss key dosyası olan yani eskiden key.db olan hazır keyleri key2.db olarak değiştirmişsiniz. Not düşmüşsünüz """"bu Eylül 2015 den sonraki yazılımdan sonraki yazılımlara yüklenebilir""" diye. Uydu alıcısı önce o dosyayı görmedi. Sonra ben ismini değiştirdim key2.db olan adı key.db yaptım. Bu sefer gördü yükledi. Amayükledikten sonra o açılan İdman TV de açılmamaya başladı. Ben de bu 02.12.2015 tarihli yeni yazılımı yükledim. Oluşan görüntü kalitesi o kadar önceki yazılıma göre itici geldi ki bana aslında Televizyonun görüntü ayarlarını resetleyip bir ayar daha çekecektim ama yapmadım, Eski yazılımı yani 19.09.2014 tarihli yazılımı geri yükledim. Kanal listesi ayarlarını da back up dosyasından yükledim. Eski mükemmel görüntü kalitesi haline geldi. Sanki bana TV nin Görüntü ayarlarıyla da oynasam eski yazılımdaki görüntü kalitesini vermeyecekti gibime geliyor.

Biss Key kısmında elle ekleme var. Ama çok kompleks. İlk gelen ekran CA tipi key 2600 yazar, sonra kanalın ismini yazacağımız ekran gelir. yazarız. sonra provider yazar 8 tane sıfır vardır. onuda tamamlayınca key tipi gelir 8 byte key seçiyorum. sonra da biss keyin ekranı gelir girerim ama gene de sonuç alamadım. Çünkü yapmasını da bilmiyorum. Yani elle biss key girmeyi. En son çıkan key.db , key2.db değil key.db varsa elinizde işe yarar mı gerçi bilmiyorum da benim yazılımı değiştirmeden Az TV nin bissini açacak bir alternatifi düşünceniz var mı ? Ya da o tarihli yazılma Az TV nin biss keyini nasıl 0 dan el ile yüklerim. bu uydu alıcısı modelinde

Disection

0
Üye
12 Mar 2013
11
1
3
Sildim zaten onu çalışmayınca. Eskisinde >>2600:14:AzTV<< yazıyordu yenisini ekledim. Provider numarasına gene aynı 14 girdim. Kanalın ismini aynen girdim. >>>2600:14:AzTV Azerbaijan<<< yaptım. Açma sisteminde bir sıkıntı yoksa yarınki maçı şifreli verirlerse bu sefer açar diye düşünüyorum. Hata olan kısım varsa ya o en baştaki 2600 olan CA kısmıdır ki düşük ihtimal. Ya da 14 yazan provider numarası değişiktir diye düşünüyorum. Ya da mecburen yeni yazılımını geri yükleyeceğim. Aslına bakarsanız 10-18.09.2014 den bu yana 7 farklı yazılım çıkmış. key2.db yi kabul eden yazılımlara eylül 2015 den sonraki yazılımlar diyor. Bu en son versiyonla 3 tane çıkmış. kalan 2 sini de deneyebilirim. Belki görüntüsü 10 Eylül 2014 gibi olanı da vardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...