Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

ayarlama hakkında

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
saygılarımla Eutelsat 7.0 ayarlamak istedigimizde satfinder 3hd uydu bulucudan Eutelsat 7.0 sectigimiz zaman her hangi

bir şey sececek miyim mudu 1 nudu 5 gibi yoksa Eutelsat 7.0 secip unuversal LNB ayalayacaz santral LNB mudu aoldugunu

biliyorum 4 cıkışlısı yokmuş nasıl ayarlayayım bana bu konudada bilgi verirseniz güncel 3 uyduyu bilmiş olurum türsat

hotbird Eutelsat 7.0 diyer uyduları bek takmıyorum trsatı ve hotbirdi cözdüm sadece Eutelsat 7.0 kaldı onuda cözersem tamam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhabalar arkadaşım 7* için kullanılan lnb çeşitleri AŞAĞIDAKİ gibidir...

1.Üniversal-( Bazı bireysel aboneler kullanmaktadır.)
2.Mdu-1-
3-Mdu-2-
4.Mdu-3
5.Mdu-4
6.Mdu-5

Şimdi MDU serileri adında anlaşılacağı üzere merkezi sistem dağıtımlarında kullanılırlar.( Gerek kendi sistemlerinde TAP diye tabir edilen bölücüler vasıtası ile ) ( Gereksede santrallerin C yazan giriş yerine takıldıklarında. ) İsimlerindende anlaşılacağı üzere osilatörleri farklılık göstermektedir. Eğer evde bir ölçüm yapmak gerekir ise siz uyduyu seçin cihaz zaten otomatik olarak C seçer sonra üst kısımdaki Lnb türlerini YUKARDA yazmış olduğum tüm MDU çeşitlerini tek tek deneyerek sistemde hangi tür lnb kullanıldığını bulacaksınız.Eğerki Mdu lardan hiç bir sinyal gelmiyorsa o zaman çanak ayarsızdır yada lnb arızalıdır.Şimdilerde en çok kullanılan MDU serileri 4 ve 5 olan türleridir. 2 ve 3 kullanan yok gibidir ama yinede binde bir karşınıza çıkar...

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
teşekkür ederim gene aydınlatıcı bilgi verdiniz tekrardan teşekkür ederim haydar bey sayenizde bayagı bilgilendim düzgün ve anlaşılır anlatılınca daha iyi anlaşılıyor yapılacak iş saygılarımla