Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

merkezi sistemde uydu alici sorunu

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Arkadaslat bugun merkezi sistemli ayara gittim uyduda sorun yoktu sinya cok superdi uydu alicisinda sinyal yok uyarisi yapiyordu baska uydu alicisi varmi dedim yedekte varmid onu taktim gayet guzel gosterdi sinyal yok diyen uydu alicisini dukkana getirdim uyduyu tekrardan silip fabrika ayalarina dondum unuvarsal lnb tursaytan tarattim butun kanallari buldu tekrar uyduyu sahibine taktim gene sinyal yok diyor dukkanda gayet guzel goteren merkezi sistrmde neden sinyal yok diyor not dukkanda trsat unuvarsal lnb canak var ne yapmam lazim nerede hata yapiyorum uzman arkadaslardan yardim bekliyorrum tesekkur ederim

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Evet mini skart tv takilanlardan markasi hometech marka mini skart cihaz daha once calisiyordu diyorlar ama santralda sinyal yok diyor dukkanda gayet guzel calisiyor ne yapmam lazim uydunun lnb ayarlarinida baktim saygilar bu mesaji telefon internetinfen yaxiyorum eve kadar beklemedim yazilarim bagzi harfleri yanlis yaziliyor ozur dilerim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Evet mini skart tv takilanlardan markasi hometech marka mini skart cihaz daha once calisiyordu diyorlar ama santralda sinyal yok diyor dukkanda gayet guzel calisiyor ne yapmam lazim uydunun lnb ayarlarinida baktim saygilar bu mesaji telefon internetinfen yaxiyorum eve kadar beklemedim yazilarim bagzi harfleri yanlis yaziliyor ozur dilerim

Yazdıklarınızdan cihazda bulunan DAYZEK-SWİÇ ayarlarını sisteme göre yapılandırmadığınız sonucuna vardım.! Bakınız dükkanda belkide tek-çanak vardır ondan swiç ayarı gerekmez, ancak merkezi sistem bulunan yerlerde KESİNLİKLE bu ayar yapılmalıdır...

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
haydar bey nasılsınız teşekkür ederim cevap yazanlara eve geldim santral sistemim var kendime taktım bendede sinyal yok dayzek swic ayarları tamam trsat 1 hotbird 2 yapılandırdım cihaz bozuk ola bilirmi mesala entragle gibi unuvarsallerde sorun yok santrallerde sinyal yok makinada sorunlu kanısına vardım kendi evimdede sinyal yok diyor başka ne yapabilirim teşekkür ederim

Meganci

0
Özel Üye
13 Kas 2011
156
23
18
Bursa
@guvenay1966 - cihaz mini skart mı diye özellikle sordum.....bazı santraller bu ucuz cihazlarla uyum sağlamıyor,bilgin olsun .Bağımsız çanaklarda sorunsuz çalışır

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Tesekkur ederim kör tarama yaptım 60 kanal cıktı ama bunların yarısı cızırtılı trt 1 ve trt kanalları a cızırtılı yani sanki anten ayarı kacmış gibi sanırım uydu bozuk cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim yarın sahibine cihazı vereyim saygılar

Meganci

0
Özel Üye
13 Kas 2011
156
23
18
Bursa
Tesekkur ederim kör tarama yaptım 60 kanal cıktı ama bunların yarısı cızırtılı trt 1 ve trt kanalları a cızırtılı yani sanki anten ayarı kacmış gibi sanırım uydu bozuk cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim yarın sahibine cihazı vereyim saygılar

Cihaz bozuk değil,santrale uyum sağlamıyor.....cihazı iade etsin daha kaliteli bir cihaz alsın.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
haydar bey nasılsınız teşekkür ederim cevap yazanlara eve geldim santral sistemim var kendime taktım bendede sinyal yok dayzek swic ayarları tamam trsat 1 hotbird 2 yapılandırdım cihaz bozuk ola bilirmi mesala entragle gibi unuvarsallerde sorun yok santrallerde sinyal yok makinada sorunlu kanısına vardım kendi evimdede sinyal yok diyor başka ne yapabilirim teşekkür ederim

Teşekkür ederim ben Allah'a şükür iyi olmaya çalışıyorum maalesef yaklaşık 15 günden beridir sağlık problemi yaşıyorum.Maalesef çok inatçı bir öksürük tuttu bugün 6 iğne daha verdi doktor...Neyse sizden ricam dayzek yapılandırmasını TÜRKSAT için B HOTBİRD için ise A olarak deneyin.Bazı sistemlerde ters bağlantılı olabiliyor...Son bir deneme yapın oldu oldu olmadı cihazı iade etmekte fayda var derim.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Teşekkür ederim ben Allah'a şükür iyi olmaya çalışıyorum maalesef yaklaşık 15 günden beridir sağlık problemi yaşıyorum.Maalesef çok inatçı bir öksürük tuttu bugün 6 iğne daha verdi doktor...Neyse sizden ricam dayzek yapılandırmasını TÜRKSAT için B HOTBİRD için ise A olarak deneyin.Bazı sistemlerde ters bağlantılı olabiliyor...Son bir deneme yapın oldu oldu olmadı cihazı iade etmekte fayda var derim.

Geçmiş olsun haydar ustam

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93

haydar hocam geçmiş olsun acil şifalar dilerim
yanlış anlamayın bizim buralarda bu tür öksürüğe bir tane kara turp un ortasını oyarlar. içinede bir iki kasık bal . bir iki tutam da zencefil koyup bir bardağın veya kabın içinde sabaha kadar bekletirler
sonrada içindeki ni yerler hocam çok iyi geldiği söylenir
kusura bakmayın koca karı ilacı gibi oldu
insanın neresi ağırırsa canı orasıdır derler
tekrardan acil şifalar dilerim

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
ya kusura bakmayın ben arkadaş şaka takılıyor zannettim bilmeyerek hata yaptımsa özür dilerim haydar bey önemli bir şeyiniz yoktur durumu anlayamadım tekrar özür dilerim yazım icin

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
dost muhabbeti bölümünde üstatlar size bol limonlu bir ıhlamur yapsınlar bir şeyin kalmaz.acil şifalar dileğiyle.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
arkadaşlar ben sorunum vardı bir soru yazdım gayet acıklayıcı cevaplar yazıddı ama bir akadaşın yazısını bana yazdı sandım üstteki yazılara bakmamıştım haydar beyin rahatsız oldugundan haberim yoktu bilseydim zaten o yazıyı yazmazdım haydar bey deyerli bir kardeşim ben buraya konum sorun olursa yazı yazı yazıyorum kimseyle muhabet ve boş yazı yazmam bilmeniz icin yazdım tekrar gecmiş olsun hayırlı akşamlar siteye

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Gecmis olsun Haydar abi.

Gecmis olsun Haydar usta.....Allah şifa versin

haydar hocam geçmiş olsun acil şifalar dilerim
yanlış anlamayın bizim buralarda bu tür öksürüğe bir tane kara turp un ortasını oyarlar. içinede bir iki kasık bal . bir iki tutam da zencefil koyup bir bardağın veya kabın içinde sabaha kadar bekletirler
sonrada içindeki ni yerler hocam çok iyi geldiği söylenir
kusura bakmayın koca karı ilacı gibi oldu
insanın neresi ağırırsa canı orasıdır derler
tekrardan acil şifalar dilerim

ya kusura bakmayın ben arkadaş şaka takılıyor zannettim bilmeyerek hata yaptımsa özür dilerim haydar bey önemli bir şeyiniz yoktur durumu anlayamadım tekrar özür dilerim yazım icin

dost muhabbeti bölümünde üstatlar size bol limonlu bir ıhlamur yapsınlar bir şeyin kalmaz.acil şifalar dileğiyle.

Sevgili arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum bu candan duygularınız ve önerileriniz için.Bir an önce iyileşmek için elimden geleni yapıyorum sağolun var olun.