Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HEVC/X265 codec

vezir55

0
Üye
13 Eki 2013
13
0
1
HEVC/X265 codec için cihazlara destek gelirse çok güzel olur.

ustalarımızdan rica olunur..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
benim 73 tl tv kartım 4 k yi açıyor

Tv kartınız ile uydu cihazlarını birbirine karıştırmayınız her ikiside birbirinden farklı şeylerdir.! Nedenmi iş sadece tv kartınızla bitmiyor çünkü esas olay PC nizin DONANIMI ile ilgilidir.İsterseniz bir araştırın ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.!!!!

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
veya ; şöyle bir görüş ileri sürüyüm bu günkü 4 K tv uhd var dvb uydu alıcısı var dvbs2 ve dvbt özelliği var .bir önceki model hd tv bakalım onlardada dvbs2 ve dvbT var fakat dediğiniz gibi 73 tl kart kadar olamıyor bence sebep ya yazılımsal+donanımsal yada satıcıfirmaların oyunu.
Yeni tvlerin fabrika kodları internettde veriliyor bazı özellikler gizli menüyle açılabiliyor fakat hatalı bir işlem yapılarak açılan bir özellik varsa ve her ne sebeple cihaz arızalandıgında garanti kapsam dışı işlem uygulanıyor (dvbSky2 kart özelliklerinde bazı ülkelere göre kısıtlamalar var Avrupada açık olan bi sistem Türkiyede kapalı geliyor).
Sonucda Tabiatın Kanunu Vardan Yok Olmaz Yokdan var olmaz. Önce Donanım Sonra Yazılım olacak.

Söz konusu HEVC/X265 kodekde bazı video ve filmlerin açılabilmesi için ayrıca uhd filmlerdeki ses altyazı işlemlerinin yürütülmesini saglar Bilgisayarınızdaki media playerın üzerine K Lite codec eklentisini istege baglı tam olarak kurun işin daha kolay kısmı buda.

Son düzenleme:

vezir55

0
Üye
13 Eki 2013
13
0
1
ben donanımsal olduğunu hiç düşünmemiştim.
next tv ve cihazda denedim "codec desteklenmiyor" diyor
sonuçta pc dede codec ile açıyor diye yazılımsal düşünmüştüm.