Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan NextStar YE - 5000 HD CX+PLUS Cihazlar için Yapılması Gerekenler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Açılmayan NextStar YE - 5000 HD CX+PLUS Cihazlar için Yapılması Gerekenler.

CİHAZINIZ DOWNLOAD FROM TS EKRANINDA KALMIŞ VEYA DİSPLAY ---- KALIP
TV EKRANINA GÖRÜNTÜ GELMİYOR VE AÇILMIYOR İSE
AŞAĞIDAKİ İŞLEMLER İLE KURTARABİLİRSİNİZ.

Yapılacak İşlemler
Kod:
- USB belleğe rom.bin dosyasını kopyalayıp cihaza takın.
- Cihazın fişini çekin.
- Cihaz ön panelindeki Standby tuşuna basılı şekilde fişi takın.
- Tv ekranında Download From USB menüsü gelene kadar basılı tutun.
- Yükleme tamamlandığında cihaz yeniden açılacaktır.

Not :
NextStar YE-5000 HD CX PLUS için Flash Kurtarma yazılımıdır.
Yazılım yüklemesi yapıldıktan sonra cihaz Fabrika ayarlarını döndürülmelidir.

Ekli dosyalar

• NextStar YE-5000 HD CX PLUS FLASH KURTARMA YAZILIMI.zip
    3.9 MB · Görüntüleme: 360

alkin1

0
Üye
25 Ocak 2017
2
0
1
Next ye-5000 hd cx plus cıhazım kilitlendı,açamıyorum.Var mı yardım edebilecek

inat

0
Üye
24 Nis 2012
21
1
3
öncelikle usb cihazına yazılımı indir sonra cihazı arka anahtardan kapatıp cihaz üserinden kanal + (artırma) tuşuna basılı tutarak cihazı aç o şekilde yazılımı güncelleyerek cihazını açabilirsin ben bu şekilde açmıştım cihazı.

alkin1

0
Üye
25 Ocak 2017
2
0
1
bir hafta ugraştım yapamadım,servise götürdüm onlar da açamadı.flaş yanmış dediler,parçasını isteyip,gelirse de ücretli tamiri yapılacakmış.servisin dedigine göre tüketici kendisi yazılım yukleyemezmiş-yuklerse cıhaz garanti dışı kalıyormuş.illa servise gelinecek ve istedigin yazılımı onlar yukleyecekmiş.böylece benim cıhaz bir aylık olmadan garanti dışı kaldı.

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Öyle saçmalık mı olur. Sen yazılım yükleyemeceksen neden usb sen yazılım yükleme var. Sırf para almak için söylenen yalanlardan birisi. Siz cihaza müdahale( içini açmadıysanız) etmediyseniz sorun yok. NeXT'e şikayet edin olmazsa tüketici haklarına şikayet edin.

sscho

New member
Üye
1 Ara 2020
1
0
1
Cihazın açılmıyordu hiç tepki vermiyordu sadece önceki güç tuşuna bastığımda 4 tane yan yana çizgi çıkıyordu. Yukarıda ki yazılımı indirdim ntfs formatlı flashbelleğime attım cihaz kapalıyken(.bin dosyasını)

Daha sonra flashı cihazı taktım. Öndeki güç tuşuna basılı tuttum aynı anda güç kablosunu prize taktım ve basılı tutarak yaklaşık 1 dk bekledim ön panele LORD diye bir yazı geldi 10 saniye daha bekledikten sonra ön panelde ki güç tuşundan elimi çektim ve cihaz kaldığı yerden devam etti (fabrika ayarlarına döner sandım ama dönmedi). Deneyin

aliosmante

New member
Üye
14 Eyl 2021
1
0
1
Hala bu cihazı kullanıp aynı sorunu yasayan varsa sscho adlı arkadasın dediği gibi yalnız kanal tusuna basarak yaptım ve cihaz düzeldi tesekkürler