Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo Plus Aktivasyon İşlemleri ( IPTV / VOD / Server vb..)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Açıklama:

Çip üreticisinin sunduğu paylaşım ve IPTV gibi hizmetlerden yararlanmak için cihazın aktivasyonunun yapılması gerekir. Aşağıdaki yolları izleyerek cihazın aktivasyonunu yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Cihazın internet bağlantısını yapınız.
Cihaz kumandasından Menu > Multimedia > Ağ Ayarları bölümüne girerek bağlantıyı kontrol ediniz.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

İnternet bağlantısı kurulduktan sonra;
Cihazın kumandasında kanal izleme modunda “8899” tuşlayarak “OK” tuşuna basınız, ekranda “CC Etkinleştir” uyarısı görünecektir.

attachment.php

Bu işlemden sonra Menu > Multimedia > Aktivasyon bölümü aktif olacaktır.

attachment.php

Menu > Multimedia > Aktivasyon bölümüne girerek Yeşil tuşa basarak bağlanmayı deneyin.

attachment.php

Aktivasyon tamamlandığında Bitiş bölümünde sayaç başlar.

attachment.php

Aktivasyon başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    33.4 KB · Görüntüleme: 1,711
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    45.1 KB · Görüntüleme: 1,699
  • Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    44.8 KB · Görüntüleme: 1,680
  • Ekran Alıntısı4.JPG
    Ekran Alıntısı4.JPG
    44 KB · Görüntüleme: 1,689
  • Ekran Alıntısı5.JPG
    Ekran Alıntısı5.JPG
    35.3 KB · Görüntüleme: 1,677
  • Ekran Alıntısı6.JPG
    Ekran Alıntısı6.JPG
    25.8 KB · Görüntüleme: 1,687
  • Ekran Alıntısı7.JPG
    Ekran Alıntısı7.JPG
    26.2 KB · Görüntüleme: 1,681
  • Aktivasyon.pdf
    641.1 KB · Görüntüleme: 427

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
El ile kendi serverinizi girmek isterseniz de, Menü-Multimedia-Sunucu Ayarlarına geleceksiniz.

6PgJLP.jpg

Daha sonra Server Tipi'ni seçip elinizde bulunan serveri girebilirsiniz.
m6OJRV.jpg

esmer_67

0
Üye
17 Haz 2015
1
0
1
ustalar ben kendi cccam ayarlarimi veriyorum hala nextin verdigi kodlari kullaniyor silemiyorum nasil yapacagim bilen biri varmi tskler

Turm

0
Üye
4 Ocak 2017
1
0
1
Cok güzel hazirlanmis cok yararli.Next Minix HD Amigo Plus Aktivasyon İşlemi bende olmuyor Activasyonun üzerine gelmiyor orayi atliyor daha baska neyapabilirim ? Activ olmasi icin Cok Cok Tesekür Ederim.

starkman

0
Üye
23 May 2015
89
5
8
Cok güzel hazirlanmis cok yararli.Next Minix HD Amigo Plus Aktivasyon İşlemi bende olmuyor Activasyonun üzerine gelmiyor orayi atliyor daha baska neyapabilirim ? Activ olmasi icin Cok Cok Tesekür Ederim.

herhangi bir kanalın üzerinde 8899 ve okey e bas cc etkinleştir yazısı çıkar o zaman düzelir

76asker

0
Üye
7 Ocak 2017
2
0
1
Bende hic aktivasyon yok ..ne yapmam lazim....

--------------------

8899 veriyorum gecersiz Giris yaziyo

--------------------

Bende yazan sadece. Ag ayarlar
Uzaktan kumanda. Basta yok

--------------------

Aktivasyon ....yazmasi icin neler yapmam lazim ...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Bende hic aktivasyon yok ..ne yapmam lazim....

--------------------

8899 veriyorum gecersiz Giris yaziyo

--------------------

Bende yazan sadece. Ag ayarlar
Uzaktan kumanda. Basta yok

--------------------

Aktivasyon ....yazmasi icin neler yapmam lazim ...

Kanal izlerken 8899 OK tuşuna basın Cc etkinleştir yazısı çıkacaktır.

gumuskurt65

0
Üye
9 Ara 2016
11
0
1
freeshare tam hangi kanalları açıyor liste yok mu? thor history h2 ve bbc earth, astra 4.8 viasat explore v, nature history hd hortbird animaux açıyor mu? ona göre amigo plus alıcam lütfen cevap verin?

calavero

0
Üye
31 Ocak 2017
1
0
1
selam..cihazi alali bir kac ay oldu sizin anlatim ile aktif edebildim ama bugun ne olduysa..cihaz acilinca aktif diyor ama aktivasyon bolume girince aktive degil diyor...yesil tusa basip aktivasiyon yapiyor (gun sayisi geliyor) ama bolumnden cikinca kayda almiyor...ne yapmam lazim
tesekurler

xramm

0
Üye
19 May 2017
2
0
1
Merhaba ben acemi sorusu soracagim; Aktivasyonu yaptim , tamam , sonra 365 gun kaldi diye bir ibare cikti ?
1) Aktivasyon la ne elde ettim?
2) 365 gun sonra ne olacak neyi kaybediceğim ?
3) Bana hangi WiFi adaptorunu almam gerek ve nerden ?

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege

nightfall

0
Üye
16 Haz 2017
1
0
1
Burada anlatılanları yaptım aktivasyon ekranında servera bağlanmıyor. Kalan zaman kısmında"sg:The mac and label are invalid!" yazıyor. Cihaz internete kablosuz bağlı youtube çalışıyor. iptvler çalışmıyor.

next_time

0
Üye
22 Eki 2017
15
3
3
Kendi satın aldığım ip uygulamasını liste olarak usb yüklüyorum ağ bağlantım resimdeki gibi hatta yotube gibi uygulamalar çalışırken .Mobil cihazda izleyebildiğim ip tv hesabımı cihazda listeyi yüklediğim halde çalışmıyor.

sedattascı

0
Üye
6 Eyl 2013
48
2
8
64
istanbul-yenibosna
arkadaşlar cuma gününe kadar sorunsuz izlediğim ccam server cumartesiden beri açılırken kalan günlerim yerine
Need New Versiyon SW yazarak free serverdeki kanalları açmamaktadır.İP TV de sorun yoktur
221 günüm vardı bu durumunasıl düzelteceğiz.cihazda son yazılım yuklü. 06-11-2017 yazılımı

Son düzenleme:

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
arkadaşlar cuma gününe kadar sorunsuz izlediğim ccam server cumartesiden beri açılırken kalan günlerim yerine
Need New Versiyon SW yazarak free serverdeki kanalları açmamaktadır.İP TV de sorun yoktur
221 günüm vardı bu durumunasıl düzelteceğiz.

Cihaz üzerinde mevcut yazılım versiyonu nedir, Ekranınıza gelen mesajın Türkçesi "yeni versiyon yazılım gerekli". Yani güncel yazılım yüklenince sorun çözülecek gibi duruyor.