Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix HD Serileri İnternet Bağlantısı Sorunları.(Başka Konu Açmayınız.)

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
next hd minix web arayuz

slm acaba web arayuz gelecek mı acaba ******** gibi
simdiden tesekurler

gokhans_life

0
Üye
2 Nis 2012
2
0
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba..Bugün bi sitede Next Minix uydu alıcısının fiyatının çok iyi bir seviyeye geldiğini gördüm ve cihazın özellikleride gayet tatmin etti beni..Yalnız benim sormak istediğim şey şu..Birincisi cihaz üzerindeki Ethernet portundan kablo aracılığıyla internet bağlantısı çekebiliyormuyuz yoksa illaki ekstra wi-fi adepter mü kullanmamız gerekiyor?İkincisi ise internet bağlantımızı yaptığımız takdirde dilediğim her siteye giriş yapabiliyormuyuz?Tabiki bir pc deki gibi web tarayıcısı beklemiyorum ama aşağı yukarı bilgi verebilirseniz çok sevinirim..Teşekkürler şimdiden..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Ethernet portundan direk kablo ile de bağlantı yapabilirsiniz,dilerseniz Wi-Fi adaptör ile de bağlanabilirsiniz,cihazda yerleşik bir web tarayıcısını bulunmamaktadır yani yapabilecekleriniz sınırlıdır.İnternet bağlantısını kullanarak bu cihazda RSS haber okuyabilir,hava durumunu takip edebilir,Youtube videolarını izleyebilir ve server bağlantısı( card sharing) yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

gokhans_life

0
Üye
2 Nis 2012
2
0
1
Çok teşekkür ederim aydınlatıcı bilgileriniz ve ilginiz için..Kafamda hiçbir soru işareti bırakmadan açıklayıcı olarak verdiğiniz bilgiler içinse bir kez daha teşekkür ederim..

sukru3780

0
Üye
7 Nis 2012
2
0
1
internete baglantısı

cihazı yeni aldım son güncellemeyide yaptım fakat internet kablosunuda bagladıgımhalde baglantı yok diyoryardımedermısınız

badocan

0
Üye
5 Nis 2012
13
0
1
cihazın adsl girişindeki ışıkları kontrol et. Bağlantının olduğuna emin ol.

badocan

0
Üye
5 Nis 2012
13
0
1
web arayüz derken web browserı kastediyorsun sanırım.smart özellikli tv ye ihtiyacın var o halde..minixe geleceğini sanmam..

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Slm

Yok hocam bilgisayardan ip nosu yazarak web arayuzune girmek icin
Malum isim vermek yasak herhalde bazi cihazlar bilsisayardan web arsyuzune giriliyorda
Buna gelirmi acep

badocan

0
Üye
5 Nis 2012
13
0
1
dediğin şey başka cihazda var. bende minix için denedim olmadı.olsa iyi olur haket..

extension

0
Üye
10 Ocak 2012
2
0
1
Wi-Fi Aparat Sorunu ? YARDIM LÜTFEN

Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Dün Ralink 5370 chipset wi-fi aparat aldım. %70 sinyal var ama bir türlü bağlanamıyorum.
Bazı denemeler yaptım. Uzatma usb kablo ve dB yüksek antenler taktım fayda etmedi :)

Acaba püf noktaları varmı..

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Dün Ralink 5370 chipset wi-fi aparat aldım. %70 sinyal var ama bir türlü bağlanamıyorum.
Bazı denemeler yaptım. Uzatma usb kablo ve dB yüksek antenler taktım fayda etmedi :)

Acaba püf noktaları varmı..

Nextçi arkadaşlar 2 aydır bu soruna neden cevap vermemişler?
Bu hepimizi ilgilendiren birşey. Ben de bir defa gördü, ip alamadı sonrasında asla görmedi bile wifi adapter'ı

nascar45

0
Üye
9 Eyl 2012
1
0
1
Next Minix HD Black Wi-Fi bağlantısı hakkında

3 SAAT önce aldıgım next minix hd black yeni kullanmaya başladım bazı sorunlarım var

wifi ile baglantı kullanmak istiyorum youtube ama beceremedim gereçlere girdigimde aşagı inmiyor youtubenin üzerinede gelmiyor ?

yazılım guncellemeyi nasıl yapcaz peki?

evimde wifi var ama nasıl olcak bu iş
yorumlarınızı bekliyorum önceden tşkler.

machfavorites

0
Üye
12 Kas 2011
35
2
8
3 SAAT önce aldıgım next minix hd black yeni kullanmaya başladım bazı sorunlarım var

wifi ile baglantı kullanmak istiyorum youtube ama beceremedim gereçlere girdigimde aşagı inmiyor youtubenin üzerinede gelmiyor ?

yazılım guncellemeyi nasıl yapcaz peki?

evimde wifi var ama nasıl olcak bu iş
yorumlarınızı bekliyorum önceden tşkler.

anladığım kadarıyla wifi aparatın yok il önce yazdığım bu ürünü alman kazım dosttum next ye-2.4 wifi usb adaptör alıçaksın takıcan bu wifi anteni cihazını usb girişine takıçaksın ondan sonra gereçler bölümünden ip yenile diyeçeksin youtube nin geldiğini görüçeksin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Başlık düzeltildi, lütfen açtığınız konularda başlıklara özen gösterelim arkadaşlar,başlıklarımız konu ile alakalı olsun...

Cihazlarda Wi-Fi algılayıcı yoktur,kablosuz bağlantı sağlamak için cihazına Ralink 5370 chipsetli adaptör almanız gerekmektedir... uyumlu wi-fi adaptör taktıktan sonra cihazında İntermet bağlantısı ile ilgili seçenekler ve Wi-Fi Manager seçeneği aktif olacaktır.

http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1063

Yazılım güncelleme işlemlerini 3 şekilde yapılabilir ; Uydu üzerinden - USB bellek ile ve uyumlu adaptör ile Network üzerinden...linkte inceleyebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=179

Kolay gelsin.