Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Black II menüde internet ve youtube sorunu

Aligok

0
Üye
12 May 2016
5
0
1
Merhaba Arkadaşlar next minix HD Black II uydu alıcımı yaklaşık 1 yıl önce almıştım. İnternete bağlanma ve youtube hatta ıptv özeliğinin olduğunu biliyorum. Geçenlerde elime Ralink 5370 chip setli wifi cihazı geçti. Ancak cihazı tanımıyor. Menulere girip ip ayarları yapayım dedim ara tara böyle bir ayar bulamadım. Arkadaşlar youtube a girdiklerinden bahsetmişler bende gereçler kımında böyle bir seçenek bile yok. Tabi araştırıp bir kaç yazılım yüklemeden sonra 17.03.2016 ya güncelledim. Gereçler altında USB ve OYUNLAR vardı sadece USB kaldı. Hoş oyunda oynamıyorum zaten. Ama menülerde hiç bir değişiklik olmadı. Bazı arkadaşlar uydudan güncelleme demişler ama inanın bende uydudan günceleme gibi bir seçenek bile yok. Ama USB kısmından bunu başardım. İnternet ayarlarını nasıl yapabilirim. youtube nerededir? Yardımcı olabilirmisiniz.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Wifi aygıtını cihaza taktığında wifi cihaz bulundu gibi bir uyarı vermiyorsa ya wifi bozuk ya da çipseti tanımıyordur. Uyumlu bi cihaz almanız gerekecek. Daha sonra menüden görürsünüz zaten wifi isimlerini. Cihaz internete bağlandığında youtube dailymotion gibi video uygulamaları gelecektir. Cihaz internete bağlabmadığı için video uygulamalarını göremiyorsunuz.

Aligok

0
Üye
12 May 2016
5
0
1
Cihaz çalışıyor çünkü başka bir cihazda çalıştı. Chipset ise Ralink 5370. Ancak black serisi sanırım youtube ve interneti destekliyor. Black II desteklemiyor galiba. Menudende ne internet nede youtube inactive olarak bile gözükmüyor.

bayramk

0
Üye
28 Ara 2012
50
0
6
bahsi geçen cihaz kullanıyorum power vu yazılımı için ve next kalitesini güvendiğim için alıdım. son yazılımıda yüklememe rağmen bahsettiğiniz cihazda hala seste takılmalar ver ara sıra kanal değişikliği yaptğımda ses kacur gucur ediyorbelli bir süre sonre sonra düzeliyor. ama haber zamanı olursa çok zinir oluyorum. bu duruma olmaz ise son cağre garantiye göndereceğim bu cihazı.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
bahsi geçen cihaz kullanıyorum power vu yazılımı için ve next kalitesini güvendiğim için alıdım. son yazılımıda yüklememe rağmen bahsettiğiniz cihazda hala seste takılmalar ver ara sıra kanal değişikliği yaptğımda ses kacur gucur ediyorbelli bir süre sonre sonra düzeliyor. ama haber zamanı olursa çok zinir oluyorum. bu duruma olmaz ise son cağre garantiye göndereceğim bu cihazı.

Valla o kadarını bilemiyorum hocam.Servis olan üstadlar falan varsa cevaplarlar. Var mı yok mu internet uygulamaları

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Cihaz çalışıyor çünkü başka bir cihazda çalıştı. Chipset ise Ralink 5370. Ancak black serisi sanırım youtube ve interneti destekliyor. Black II desteklemiyor galiba. Menudende ne internet nede youtube inactive olarak bile gözükmüyor.

Next Minix HD Black II Serilerinde İnternet destekli uygulamalar (IPTV - YouTube - Kart Paylaşımı vb.) BULUNMAMAKTADIR.! dolayısı ile USB Wifi desteği de yoktur.

gurcann

0
Üye
17 May 2016
4
0
1
hocam bendede bu cıhazdan var desteklıyor yazıyor sıtesınde usb wıfı blac 2 desteklemıyormu wıfı adaptor freee server olyı yokmu bu cıhazda acaba