Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 18500+Plus/20000HD Kanal Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri (Resimli Anlatım)

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
NextStar 18500HD + PLUS Yedek Alma İşlemi

NextStar 18500HD + PLUS Cihazınızda

*Server bilgilerinizi
*Kanal liste düzeninizi
*Kişisel tercihlerinizi(kanal geçiş süresi vb.)
*Uydu listesi ,uydu ayarlarınızı
*Yazılım bilgilerinizi

Olası yanlış işlem sonucu silindiğinde tekrar o kadar uğraşmamak adına
Yedekleme İşlemidir

USB Belleğinizi cihazınıza takınız
Aşağıdaki işlemleri uygulayınız

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

USB Belleğinizi Bilgisayarınıza Takıp Dosyanızı İstediğiniz Bir yere Kaydedebilirsiniz...
attachment.php

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Kanal Yedek Alma İşlemi

Öncelikle cihazınızda bu işlemleri yapabilmeniz için BURADAKİ yazılımın yüklü olması gerekmektedir.

Daha sonra cihazınızda gerekli kanal arama işlemlerini ve düzenleme işlemlerini yaparak USB belleğe kanal listenizi alabilir ve sonra ki yazılımlarda kullanmak üzere yedeğinizi saklayabilirsiniz.

Kanallarınızın yedeğini almak için ;

Önce FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB belleği cihazınıza takınız.

Daha sonra Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Yedekle kısmına giriş yapınız.

attachment.php

Karşınıza çıkan Kanalları yedekle sorusuna Evet diyerek işleme devam ediniz.

attachment.php

Kanal listeniz USB belleğe UDB uzantılı dosya olarak kaydedilecektir.

attachment.php

Bu şekilde kanal listemizi USB belleğimize yüklemiş olduk.

Kanal Yedeklerini Geri Yükleme

Yukarıda ki anlatımda almış olduğumuz kanal listesini USB belleğimizin içine gönderiyoruz ve cihaza takıyoruz.

Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Geri Yükle kısmına geliyoruz.

attachment.php

Burada karşımıza gelen Kanalları Geri Yükle seçeneğine Evet diyerek devam ediyoruz.

attachment.php

Cihaz kanalları kaydedecek ve kapanıp açıldıktan son yüklediğimiz kanal listemiz
aktif hale gelecektir..

attachment.php

Kolay gelsin.

niko

0
Üye
17 Ocak 2012
6
0
1
kanal yedek alma ve geri yükleme işlemi çok basit bu anlatımdan sonra mutlaka herkes yapacaktır.

lakin cihazın komple yedeğini (server bilgileri, yazılımı vb) alma işleminin anlatıldığı başlık bence gereksiz yere kapatılmış. yeni yazılımla eklenen kanal yedek alma işlemi farklı, cihazın komple yedeğini alma işlemi farklı (dump.file vb.) yani şunu diyorum. diğer başlık mesaj yazımına açılmalı

server bilgisini satın aldığım yer cihaza kendi giriyor bilgileri yani bana kullanıcı şifresini vermiyor. sebep olarakda başkasına da kullandırma veya satma imkanı olmasın ve server şişmesin yayınlar kesik kesik olmasın diyeymiş. adam kendince haklı ama bu sorunun server tarafında çözümlenebilen başka yöntemi belki vardır ama bende durum bu.

mesela ben yeni yazılımı yükledim kanal listem ve server bilgilerim herşey sıfırlandı. yukarıda bahsettiğim gibi. server şifremi bilmediğim için elle yeni yazılımlı cihaza giremiyorum. dump yedeğim var bu sefer de allcode+bootloader seçeneği ile cihaza yedeğimi yükledim. böyle oluncada kanal listem, server bilgilerim geldi ama eski yazılımı yükledi tekrar. veya ben yanlış yapıyorum bilmiyorum. bootloader dan önce usb ile güncellemedeki tüm işlemleri yaptım. yani maincode falan olmadı en son çare allcode+bootloader yapmak zorunda kaldım.

cihazın komple yedeğinin alınması ve geri yüklenmesi ile ilgili detaylı bilgi hiçbir sitede yok. eminim içimizde bu işin uzmanı vardır. Bunun anlatılması gerçekten çok gerekli bence

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
kanal yedeğini alıp tekrar yükleyince bazı kanallarda sıkıntı oluyor cihazın kafası karışıyor bilginiz olsun yazlımı değiştirince bu daha belirgin

ulas55

0
Üye
27 Şub 2012
38
2
8
kanal yedek alma ve geri yükleme işlemi çok basit bu anlatımdan sonra mutlaka herkes yapacaktır.

lakin cihazın komple yedeğini (server bilgileri, yazılımı vb) alma işleminin anlatıldığı başlık bence gereksiz yere kapatılmış. yeni yazılımla eklenen kanal yedek alma işlemi farklı, cihazın komple yedeğini alma işlemi farklı (dump.file vb.) yani şunu diyorum. diğer başlık mesaj yazımına açılmalı

server bilgisini satın aldığım yer cihaza kendi giriyor bilgileri yani bana kullanıcı şifresini vermiyor. sebep olarakda başkasına da kullandırma veya satma imkanı olmasın ve server şişmesin yayınlar kesik kesik olmasın diyeymiş. adam kendince haklı ama bu sorunun server tarafında çözümlenebilen başka yöntemi belki vardır ama bende durum bu.

mesela ben yeni yazılımı yükledim kanal listem ve server bilgilerim herşey sıfırlandı. yukarıda bahsettiğim gibi. server şifremi bilmediğim için elle yeni yazılımlı cihaza giremiyorum. dump yedeğim var bu sefer de allcode+bootloader seçeneği ile cihaza yedeğimi yükledim. böyle oluncada kanal listem, server bilgilerim geldi ama eski yazılımı yükledi tekrar. veya ben yanlış yapıyorum bilmiyorum. bootloader dan önce usb ile güncellemedeki tüm işlemleri yaptım. yani maincode falan olmadı en son çare allcode+bootloader yapmak zorunda kaldım.

cihazın komple yedeğinin alınması ve geri yüklenmesi ile ilgili detaylı bilgi hiçbir sitede yok. eminim içimizde bu işin uzmanı vardır. Bunun anlatılması gerçekten çok gerekli bence

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=339

burda server bilgilerin girme detaylı şekilde anlatılmış.....