Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
next minix hd skyturk ü alamıyorum. acaba nasıl alabilirim?şimdiden teşekkür ederim

Sky Türk - Kanal A gibi frekanslar diğer frekanslara göre biraz zayıf frekanslar,benim çanaklarda bile kar yüzünden sinyal seviyeleri çok düştü, Ama bu frekanslardan normal havalarda da sinyal alamıyorsanız çanağınıza ince ayar yaptırmanız gerekmektedir.

Kolay gelsin.

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
next minix hd sinyal yok hatası

Arkadaşlar merhaba,ben kanal değiştirdiğimde önce sinyal yok uyarısı çıkıyo sonrada kendiliğinden kanal açılıyor.Bütün güncellemeleri yükledim.Genede bu hatadan kurtulamadım.Ne yapmam gerekmekte?Cihaz sitenin ortak uydusuna bağlı.Bazen hiç yapmıyor,bazende seriye takıp sinir ediyor.

badocan

0
Üye
5 Nis 2012
13
0
1
dediğin kanallar server üyeliği gerektiren kanallar ise kodu çözmek için belli bir süre geçebiliyor..Bi de uydular arasında geçişde anahtarlamadan dolayı da kaynaklanır bu gecikme. Aynı uydu içindeki kanallara daha hızlı ulaşırsın..

Son düzenleme:

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
yok şifreli yada başka kanllar değil.Mesela örnek verim star tv den show tv ye geçtiğimde show tv kanalında sinyal yok diyor 4-5 sn ye sonra açıyor kanalı.Bunu her zaman yapmıyor,yaptımıda seriye takıyor.Bu sorun tek bende galiba.

badocan

0
Üye
5 Nis 2012
13
0
1
Sanırım sitenin uydusunda sorun var. İnce ayar çekmeleri gerekiyor.Kalitesiz kablo da kullanılmış olabilir. Cihazdan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmam. Eğer kablo uzatmak için çok fazla ek yaparsan yine düşer kalite..

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Aynı sorun bende de oluyor. Hem de sıradan kanallarda oluyor. Uzun süre bekliyorum gelmiyor. Başka kanallara geçişler yaptıkça aklı başına geliyor, sonra tekrar nüksediyor.
Açmadığı durumlarda sinyal seviyesi çok düşük ve çizgiler kırmızı oluyor. Halbuki binada ortak çanak var ve kimsenin şikayeti yok, sorun çanağın ayarsızlığından değil, başka bir sorun olmalı.
Ama sorun şu olabilir; Ethernet kablosu yerinden oynamış, sök-tak yaptım, düzeldi ama bakalım, gözlemleyeyim, yine olacak mı?

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Slm

Slm o sorun bendede oluyor bende anlayamadin
Bir yaptimi hep ayni hatayi veriyor
Kanal gecislerde yok diyor
5 yada 6 saniye sonra geliyor
Bazan inat ediyor hic gelmiyor hala cozemedim
Yok mu yardim edecek arkadaslar

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Sn karbon acilen bu sorunlara sizden bir cevap bekliyoruz günlerdir .
Bir ümitle sizden cevap almaya çalışmaktayız .
Çözülemeyecek sorunlara cevap vermemek yerine en azından bizleri oyalamamak adına birşeyler söyleyinde uğraşmayalım

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Slm o sorun bendede oluyor bende anlayamadin
Bir yaptimi hep ayni hatayi veriyor
Kanal gecislerde yok diyor
5 yada 6 saniye sonra geliyor
Bazan inat ediyor hic gelmiyor hala cozemedim
Yok mu yardim edecek arkadaslar

Arkadaşım bende de aynı sorun var . Sadece bende değil bir çok kişide bu sorun mevcut ..
sd minix im var içeride , ama onda böyle bir sorun yok ...

sorun cihazdadır

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Ureten yetkililer acaba birsey yapmiyorlarmi yoksa
Bazilarindadami var hepsi mi boyle
Yokmu gercek yardim edecek olan
Nasil asarim bu sorunu

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
üşenmedim,diğer 2 uydu cihazını minix hd nin yerine taktım.Diğer 2 uydu cihazındada hata vermedi hiç.Bu sorun cihazdan kaynaklanmakta olduğu ortaya çıktı bu durumda.Cihazı aldığıma pişman oldum.Sinir ediyor beni bu durum.ben server falan istemiyorum.Her güncellemede belki düzelir diyorum ama daha kötü oldu son yazılımla.Eskiden sinyal yok diyip 3-5 sn de açıyodu kanalı,son yazılımla oda ortadan kalktı sinyal yok diyor ve öyle kalıyor.Yokmudur bunun bir çözümü?

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Öncelikle fabrika ayarlarına dönün..
Sonra Kanal liste düzenleme bölümünden tüm kanalları silin..
Otomatik tarama yaparak kanal güncellemenizi tekrar yapın.. problem çözülecektir.

Yazılım yeni fakat kanal listesi eski olduğundan bu tür problemler olabilir.

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
deneyen oldumu arkadaşlar?O kadar favori dizdik işe yaramazsa o kadar emek boşa gidecek.Deneyen olursa paylaşabilir mi burda.

13 Nis 2012
24
0
1
uydu sorunu

arkadaşlar merhaba
iki gün önce burda çok fazla fırtına vardı
fırtınadan sonra bütün kanallar gitti sadece tv8 kaldı sadece tv8 kanalını izleyebiliyorum.
anten bağlantısı koptu desem tv8 de gitmesi lazımdı
ne gibi bir sorun olabilir sizde yardılarınızı bekliyorum

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
arkadaşlar merhaba
iki gün önce burda çok fazla fırtına vardı
fırtınadan sonra bütün kanallar gitti sadece tv8 kaldı sadece tv8 kanalını izleyebiliyorum.
anten bağlantısı koptu desem tv8 de gitmesi lazımdı
ne gibi bir sorun olabilir sizde yardılarınızı bekliyorum

Yerin de oynamis ola billir konturol edip ince ayar yapman gereke bilir.

13 Nis 2012
24
0
1
kabloları falan kırılmış olabilirmi çok sallandı ama neden sadece tv8 çalışıyoki iki uyduda gitti sadece tv8 var.
ince ayarı anteni çevirerek yapmam gerekir değilmi?