Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
kabloları falan kırılmış olabilirmi çok sallandı ama neden sadece tv8 çalışıyoki iki uyduda gitti sadece tv8 var.
ince ayarı anteni çevirerek yapmam gerekir değilmi?

Tecrüben varsa kendin yapabilirsin yoksa anlayan bir arkadasin yada yetkili birin den yardim istemen daha faydayli olur.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Öncelikle fabrika ayarlarına dönün..
Sonra Kanal liste düzenleme bölümünden tüm kanalları silin..
Otomatik tarama yaparak kanal güncellemenizi tekrar yapın.. problem çözülecektir.

Yazılım yeni fakat kanal listesi eski olduğundan bu tür problemler olabilir.

sayın dijimemo , fabrika ayararına döenlim dönmesine de , daha sonra yazılımları takrar yüklediğimizde aynı sorun ortaya yine çıkacak ve biz seyredemeyeceksek aynı şekilde ne anlamı kaldı ? ya free share v.s yazılımlardan faydalanamayacağız yada fabrika ayarlarına döneceğiz her defasında .... süpermiş

Moderatör tarafında düzenlendi:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
sayın dijimemo , fabrika ayararına döenlim dönmesine de , daha sonra yazılımları takrar yüklediğimizde aynı sorun ortaya yine çıkacak ve biz seyredemeyeceksek aynı şekilde ne anlamı kaldı ? ya free share v.s yazılımlardan faydalanamayacağız yada fabrika ayarlarına döneceğiz her defasında .... süpermiş

Her yazılımdan sonra, yazılımın stabil çalışabilmesi için fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmektedir.
Yazılımı uydudan tekrar yüklemenize gerek yoktur. Menü/Sistem Ayarı/Diğer Ayarlar, bölümünden otomatik OTA (uydudan) güncelleme seçeneğini kapalı duruma getirebilirsiniz. OTA güncellemenizin açık kalmasını istiyorsanız, her cihazı açtığınızda ekranda yazı görmemek için tekrar uydudan güncellemenizi yapabilirsiniz.

Yazılım ile birlikte gelen kanal listesi mevcut çanak sisteminizdeki sinyal alt yapısına (polarizasyon farkı olabilir) uymayabilir, bu sebepten kanalları komple silip, tekrar mevcut sisteminizde tarama yapmanızı önerdim.

Bunları yapmanız diğer FreeShare, Emu ve diğer özelliklerden mahrum kalmanıza neden olmaz ! ( emu ve freeshare aktive etmeyi untmayın )
Bahsettiğiniz problemi çözmenize yardımcı olur.

Bu arada pazarlama yaptığım müşterileriminden bu konu hakkında hiçbir şikayet almadım.
Herkezde aynı problem yaşanmayabilir.

Saygılarımla

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Arkadaslar ayni kabloya baska uydu takiyorum
Ama piril pril gosteriyo acaba diyom antenin next mini hd ye
Kirizimi var anlayamadim digerlerinde hic bir sorun yokken
Next te sorun yasiyorum hala cozemedim ben

13 Nis 2012
24
0
1
anteni biraz çevirdim kanalların yarısı geldi ama bir türlü hepsi gelmedi
hangi kanal gelirse kanalların hepsi gelmiş olur böyle bir bilginiz varmı?
yada kanalların hepsinin geldiğini nasıl anlarım

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Evet arkadaslar Suan itibari İle cozmus Durumdayım lcd televizyonunuzun fisi topraklı ıse topraklı tarafını banlayınız ve fise oyle takınız benim oldugum binada merkezi sistem vardı ve ıkıde bir sinyal yok sorunu verıyordu merkezi sistemde olan arkadaslar denesin kesin cozumdur bendeki merkezde tabi diger arkadaslarda deneyip sonucu yazarlarsa sevinirim

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Evet arkadaslar Suan itibari İle cozmus Durumdayım lcd televizyonunuzun fisi topraklı ıse topraklı tarafını banlayınız ve fise oyle takınız benim oldugum binada merkezi sistem vardı ve ıkıde bir sinyal yok sorunu verıyordu merkezi sistemde olan arkadaslar denesin kesin cozumdur bendeki merkezde tabi diger arkadaslarda deneyip sonucu yazarlarsa sevinirim

Nasıl yapacağız banlama olayını ? daha detaylı anlatırmısınız ?

asmen987

0
Üye
21 Nis 2012
6
0
1
Next minix hd 1 hafta önce aldım. Uydudan kendini güncelledi. Bazen kanalları çok hızlı geçiyor. bazen görüntü kanal geçerken kayboluyor. ekran kararıyor. kapat-aç tan sonra ancak görüntü geliyor...Bu da çok can sıkıyor.
Hd (trt,atv) çok net gösteriyor. Bence kanal geçişleri düzeltilmeli.
Daha önce Next Ye 2000 kullanıyordum.(Maalesef HD değil). Bu tür sıkıntılar yaşamadım.

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
Acele ile yazmistim kusura bakmayin
Bizim binada merkezi sistem var ve next mini hd yi
Aldigimdan beri sinyal yok hatasi veriyordu
Ve su an icin onu aştim arkadaslar nasil mi bendeki
Televizyon lcd tv idi ve prize takilan fiste toprak li idi
Televizyonun fisindeki toprak tarafini her 2 tarafini bantla yapistirip
Tekrar prize taktim ve sinyal yok hatasi duzeldi
Diger arkadaslarda boyle yaparak bu sorunu asacaklardir
Yapan arkadaslar buraya haber verirlerse sevinirim
Olumlu yada olumsuz benim buldugum yontem budur

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
Her yazılımdan sonra, yazılımın stabil çalışabilmesi için fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmektedir.
Yazılımı uydudan tekrar yüklemenize gerek yoktur. Menü/Sistem Ayarı/Diğer Ayarlar, bölümünden otomatik OTA (uydudan) güncelleme seçeneğini kapalı duruma getirebilirsiniz. OTA güncellemenizin açık kalmasını istiyorsanız, her cihazı açtığınızda ekranda yazı görmemek için tekrar uydudan güncellemenizi yapabilirsiniz.

Yazılım ile birlikte gelen kanal listesi mevcut çanak sisteminizdeki sinyal alt yapısına (polarizasyon farkı olabilir) uymayabilir, bu sebepten kanalları komple silip, tekrar mevcut sisteminizde tarama yapmanızı önerdim.

Bunları yapmanız diğer FreeShare, Emu ve diğer özelliklerden mahrum kalmanıza neden olmaz ! ( emu ve freeshare aktive etmeyi untmayın )
Bahsettiğiniz problemi çözmenize yardımcı olur.

Bu arada pazarlama yaptığım müşterileriminden bu konu hakkında hiçbir şikayet almadım.
Herkezde aynı problem yaşanmayabilir.

Saygılarımla

üşenmeden dün akşam dediklerinizi uyguladım,kanalları sildim fabrika ayarlarına döndüm.Sonuça gelince gene sinyal yok hatası alıyorum.Bu sefer tek fark daha önce sinyal yok diyip açmıyordu şimdi ise sinyal yok diyip 5sn ye sonra açıyor kanalı.O kadar emek boşa gitti.Bu cihaz parasının hakkını veren bir cihaz değil bence,keşke bu forumu önce görseydim de bu cihazı almasaydım...

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
Acele ile yazmistim kusura bakmayin
Bizim binada merkezi sistem var ve next mini hd yi
Aldigimdan beri sinyal yok hatasi veriyordu
Ve su an icin onu aştim arkadaslar nasil mi bendeki
Televizyon lcd tv idi ve prize takilan fiste toprak li idi
Televizyonun fisindeki toprak tarafini her 2 tarafini bantla yapistirip
Tekrar prize taktim ve sinyal yok hatasi duzeldi
Diger arkadaslarda boyle yaparak bu sorunu asacaklardir
Yapan arkadaslar buraya haber verirlerse sevinirim
Olumlu yada olumsuz benim buldugum yontem budur

bu şekilde yaparak televizyondaki statik elektriği toprağa vermemiş oluyorsunuz,bu da tv ye zarar verebilir.

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
baska cozum onerisi varsa acıgım hocam baska uyduda yapmıyor sadece hd minix te yapıyor demekki
turksatcılar bıle next firmasını sevmiyor gıcıklık olsun dıye bunu yapıyorlar ole mi
baska cozum bulan var mı

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
hocam ben çözdüm işi,sitede 2.bir çanak taktırdım ve bunu minix hd ye bağladım.Sinyal yok falan kalmadı.(site yönetimi çanağı görünce ne olacak bilmiyorum)Anladığım kadarıyla bu cihaz merkezi sistemlerle uyum sağlamıyor.bunun 1/4 fiyatına alınan cihazlarda bile böyle bir sorun yok.Çoook eksiği var bu cihazın çoook.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
hocam ben çözdüm işi,sitede 2.bir çanak taktırdım ve bunu minix hd ye bağladım.Sinyal yok falan kalmadı.(site yönetimi çanağı görünce ne olacak bilmiyorum)Anladığım kadarıyla bu cihaz merkezi sistemlerle uyum sağlamıyor.bunun 1/4 fiyatına alınan cihazlarda bile böyle bir sorun yok.Çoook eksiği var bu cihazın çoook.

yAHU NE ALAKASI VAR 2. ÇANAKLA felan .Burdaki SİNYAL sorunu hiç gelmemesi değil . Kanalı açıyorsun 15 sn sonra sinyal geliyor ve sorunsuz izliyorsun . sonra başka kanala geçip tekrar sorunlu kanala gelince yine sinyal yok diyor .. ve 15 sn sonra yine geliyor .. :)

Ve bunu hd minix de yapıyor bir tek . hd olmayan minixde yapmıyor içeriki odada :)

Fabrika ayarlarına dön dediler ama nafile ... değişen bir şey yok .

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
arkadaşım çok alakası var,merkezi sisteme uymuyor bu cihaz.Ben merkeziden ayrı olarak çanak kurdurdum.Bu çanağı sadece next minix hd ye bağladım.Sinyal yok hatası düzeldi.Hata dediğinin aynısı bende de oluyorsu.Sinyal yok diyor ve o kanalı açmıyordu sonra tararken kanalları açıyordu adamı sinir ediyor bu olay...

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
7 Nisan yazılımını yükleyene kadar hiç bu sorun ben de yoktu. Merkezi çanak var binada. İşin enteresan tarafı TV'yi sağa-sola çevirince sinyal gidiveriyor. Biz bu yazılımı yüklemeden önce de TV'yi sağa-sola çeviriyorduk, bişey olmuyordu. Bütün bağlantıları kontrol ettim, oynak bir bağlantı yok, hepsi sağlam. Ayrıca 1 haftadır hiç modem bağlantısı da kurmuyorum, kablo sökülü. Dün akşam kanser etti yine. :(

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
hdengin oynatınca gidiyorsa anten kablonu bir kontrol et,içten kırılma yada kopma olabilir bence.Görüntüyü izlerken merkeziden uyduya gelen kabloyu elle bir hareket ettir gene sinyal gidiyormu bak bence.Gidiyorsa ara kabloda sorun vardır.

kameray_

0
Üye
4 May 2012
8
0
1
Bende cihazı 3 gün önce aldım uydudan arama yaptım kanallar kuruldu sonra uydudan güncelleme olduğu uyarısı geldi bende güncelleme yaptım fakat sonra cihazı kapatıp açıyorum sinyal yok uyarısı veriyor ve öylece bekliyor bazende biraz bekliyor sinyal geliyor ama genelde kapattıktan sonra açtığımda hiç sinyal alamamak üzere sinyal yok uyarısı veriyor..İnşallah bu sorun ortadan kalkar.

kameray_

0
Üye
4 May 2012
8
0
1
Arkadaşlar sorun hala devam ediyor..benim gibi olan başkalarıda var mı caba..yada sorunun ne olduğu ve çözümü ?..